Skocz do zawartości

Remont proszę o pomoc...


Recommended Posts

Witam, jestem nowy i zielony i potrzebuję waszej pomocy, postaram się w jasny sposób opisać moją sytuację...

Otóż posiadam dom 2 piętrowy+piwnica. Dom jest murowany na grubość 40cm +6cm steropian w ściany.

Stan domu:
--Piwnica
Posiada wyłożone płytki, ogrzewanie, wujek prowadzi sklep, (w zimie jest ok)

--1piętro: jakieś 60m2 ;

Ściany i sufit zrobiony z płyty+ok3cm steropian, zrobiona wylewka,brak podłogi, brak ogrzewania, założone okna,

--2 piętro, gołe nie ma okien, nie jest szczelne...


Tutaj jest pytanie otóż chcę wykończyć do zamieszkania 1 piętro. Zdaję sobie sprawę że muszę założyć ogrzewanie, ułożyć podłogę itp,
chodzi mi jak bardzo wpłynie 2 piętro na stratę ciepła w zimie ? albo jak to skutecznie i tanio zabezpieczyć docieplić ? chodzi mi o ewentualne materiały bez robocizny...
Link do komentarza
Jak nie ocieplisz tego drugiego piętra to będziesz zimą ogrzewał atmosferę i zwiększysz efekt cieplarniany icon_biggrin.gif
Najprościej i najtaniej to zabij te otwory okienne dechami i wyłóż styropianem te na drugim piętrze oczywiście a co do ogrzewania to będziesz ogrzewał osobnym piecem czy tym który już jest? Pytam bo jak dołożysz grzejniki to może się okazać ,że będzie za mały i nie uciągnie dodatkowego obciążenia
Jeszcze pytanko co do ścian, rozumiem że ściany są na całej wysokości (od piwnicy aż po drugie piętro) grube na 40 cm + 6 cm styropianu.
Link do komentarza
tz. te otwory są zabite dechami, uszczelnione że tak powiem co się da,

Wyłożyć cały sufit styropianem ? jakim grubym ? i czy tylko takim luźnym styropianem ?

ogrzewanie będę miał z 2 małego domu, lecz piec będzie wymieniany na większy więc myślę że da radę...

Co do ścian to myślę że tak, szczerze to nie wiem bo ten dom już trochę lat ma, muszę ojca dopytać...
Link do komentarza
Prowizoryczną izolację stropu nad parterem można ułożyć z płyt styropianowych najlepiej w dwóch warstwach. Co do grubości - czym więcej, tym lepiej - przeciętnie 10 - 15 cm.

Prowizoryczne ocieplenie ścian zewnętrznych nie ma sensu, albo zrobić na gotowo, albo dać sobie spokój. Jedyny system ocieplenia, który można ewentualnie zdemontować to tzw. metoda lekka sucha - ruszt drewniany wypełniony wełną mineralną i okładzina z paneli PCW (tzw. siding).
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...