Skocz do zawartości

Wykańczanie otworów drzwiowych


atp

Recommended Posts

Cytat

Witam,

Mam w mieszkaniu dwa otwory drzwiowe w których nie chciałbym umieszczać drzwi. Z początku myślałem żeby wstawić tam ościeżnice regulowane i po kłopocie ale może ją jakieś lepsze sposoby wykończenia otworów na drzwi?

Pozdrawiam,
Andrzej


Lepsze?
Można zawsze wykończyć otwory tak jak ścianę. I po kłopocie.
Uwazam jednak, że w wielu sytuacjach ościeznica / tunel jest wskazany:
- ściany się nie brudzą, otwory są tak samo wykończone jeśli są obok siebie.

Jeśli z założenia w tych otworach nie będzie drzwi, to brałbym tunel, czyli zabudowę otworu. Kosztuje zwykle tyle samo co ościeżnica, ale nie ma otworów na zamek, uszczelek, zawiasów.
Link do komentarza
Cytat

tongue.gif


Ażesz...koncepcja mi oczy mgłą zasłoniła...
Ale jakby było drzwi więcej, a tylko ta dwójka została bez skrzydeł, to trzeba tak kombinować, żeby wszystko razem grało. Żeby nie było za dużego misz-maszu.

To może wtedy, tak jak mówi finlandia tunelem się posłużyć, a tam gdzie są drzwi, to ościeżnica taka jak tunel i wszystko pasi idealnie.
Link do komentarza
Ja mam taki otwór miedzy salonem a korytarzem. Stolarz zrobił mi coś w rodzaju ościeżnicy (tunelu) ale bez zawiasów i otworów na zamki. Od strony salonu pasują kolorystycznie i wzorem do belki kominka, od strony korytarza pasuje do schodów i do pozostałych drzwi ( schody też robił ten sam stolarz - kolor pasuje idealnie natomiast drzwi są kupowane od producenta drzwi - jest niewielka różnica kolorystyczna). Wyszło taniej niż ościeżnica regulowana i szerokość jest odpowiednia dla nas ( grubość ściany 25cm i szerokość otworu 100cm).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...