Skocz do zawartości

Czy wymagane jest gładzenie ścian ?


Recommended Posts

Witam !

To mój pierwszy post na tymże forum więc proszę o wyrozumiałość oraz o przeniesienie tematu w razie czego do odpowiedniego działu.

We wrześniu odbieram z firmy HOSSA mieszkanie. Mieszkanie w standardzie ma wykończenie ścian "tynkiem maszynowym". Zdjęcia ścian zamieszczam poniżej:

http://imgur.com/a/aUoNf#0

Zgłoszono mi że przed odbiorem będą jeszcze usuwane "większe ubytki".

W ofercie wykończenia pod klucz przez firmę HOSSA znajdował się punkt "gładzenie ścian" i tym samym uznałem to jako rzecz konieczną do wykonania. Umawiając się z prywatnym wykonawcą również zapewniał mi że gładzenie jest konieczne.

Jednak po rozmowach z kilkoma osobami po odbiorach okazuje się że mało kto faktycznie na gładzenie się decydował. Większość polecała albo bezpośrednie malowanie albo zwykłe przetarcie ściany po czym malowanie.

Bardzo proszę o poradę w tej sprawie. Ewentualnie proszę o komentarz również w razie dostrzeżenia na zdjęciach innego niedociągnięcia o kórym mogę być nieświadomy.
Link do komentarza
Nałożenie gładzi na tynki ma jedynie walor estetyczny i decyzja o takim wykończeniu zależy jedynie od właściciela. Oczywiście istotne jest jak ostatecznie wykończone będą ściany - np. pod płytki gładzi się nie nakłada.

Stan tynku (kategoria wykończenia) wykonanego przez dewelopera powinien być określony w umowie, a jego parametry odpowiadać stosownym do kategorii wymaganiom normowym.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam, u mnie w domu surowo postawionym firma również wykonała tynki maszynowo, osobiście jestem bardzo zadowolony z ich pracy ściany są równe, kąty i rogi również wszędzie były wstawiane kątowniki itp.
Mój znajomy w celu zniwelowania chropowatości ścian po takim właśnie wykonaniu tynków maszynowo użył papieru ściernego 60 i 40 i czyścił ściany w celu "starcia" grubszych ziarn piasku aby wygładzić ściany... Czy jest to dobra metoda? osobiście nie chce gładzi gipsowej kłaść na ściany gdyż wiem, że powoduje to brak "oddychania" ściany zatem występuję wieksza możliwość powstawania grzyba i wilgoci w pomieszczeniach... gdyż przy złej wentylacji para wodna osiada się na ścianach i nie wsiąka w tynk.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...