Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
nvapawel

dziennik budowy

Recommended Posts

Witam, mam krótkie pytanie, pewnie niektórych będzie smieszyć. Czy inwestor ma obowiązek wystąpić do organu, który wydał decyzje o pozwoleniu na budowę, o wydanie dziennika budowy i obowiązek ten ma wykonać w ciągu 3 dni od dnia w którym ta decyzja stała się ostateczna? czy może to zrobić później, na przykład parę dni przed zawiadomieniem o zamierzonym terminie rozpoczęcie robót? Przytoczę może tutaj rozporządzenie dotyczące dziennika budowy: art.4 ust.1 Inwestor występuje do organu, który wydał decyzję o pozwoleniu na budowę, o wydanie dziennika budowy. Art.4 ust.2 Organ, o którym mowa w ust.1, wydaje dziennik budowy w terminie 3 dni od dnia, w którym decyzja o pozwolenie na budowę stała się ostateczna, za zwrotem kosztów związanych z jego przygotowaniem .

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Najnowsze posty

• A gdzie indziej napisałeś: "Witajcie! czy orientujecie się może w temacie projektowania domu ? Może znacie jakąś dobrą firmę która zajmuje się tym ? Żona wpadla na pomysł by zrobić mieszkanie w stylu industrialnym , ale potrzebujemy kogoś kto to ogarnie i nam coś doradzi.  Nie ukrywam, że słyszałem wiele dobrego nt. projektów firmy  https://remonty-wnetrza.warszawa.pl/  i takie bardzo mi się podobają. Czy ktoś z Was korzystał z ich usług ?"   Głupi spam.
    • Spytaj tego użytkownika: Greg6: "Według mnie warto wykończenie zrobic już na własną rękę , zdecydowanie bardziej się to opłaca. Wiadomo najlepiej wszystkiego dopilnować samemu wtedy masz pewność jak to zostało zrobione itd. . Ja mam  sprawdzoną firmę która zajmuje się aranżacja i wykończeniem wnętrz https://remonty-wnetrza.warszawa.pl/ muszę przyznać że wyszło świetnie. Nasza współpraca przebiegła jak najbardziej pomyślnie."     Spamować też trzeba umieć. 
    • ja tak mam w kuchni (jak pisze Animus) dwa kanały wentylacyjne, pod jeden podpięty wyciąg, drugi do wentylacji pomieszczenia (z żaluzją) a teraz uwaga, w łazience na poddaszu też mam dwa kanały wentylacyjne, w jednym jest wentylator (o małej wydajności 50m3/h) a druga bez wentylatora, zwyczaj panuje taki, że wieczorem włącza się wentylator i zamyka żaluzję drugiego kanału, rano wyłącza się wentylator i otwiera żaluzję. Na dole w łazience mam jeden kanał z takim samym wentylatorem włączonym non-stop szósty rok to działa i się sprawdza   pozdrawiam
    • Uwielbiam te pseudo medyczne publikacje, które dziwnym trafem nie posiadają bibliografii, a często nawet autora. 3/4 tekstu, jak nie więcej to bujda. Jak czytam zdanie, "istnieje cukier, który jest zdrowy", to nóż mi się w kieszeni otwiera. Jedyne faktyczne działanie ksylitolu jest takie, że wolniej wchłania się z przewodu pokarmowego, bo posiada niższy ładunek glikemiczny, niż sacharoza. 
    • Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, moja wina, że nie sprecyzowałem wszystkich informacji. Oczywistym jest, że najkorzystniej będzie ocieplić budynek z zewnątrz - na razie temat wstrzymany tylko z powodów finansowych współwłaściciela kamienicy. Chcę ocieplić ściany od zimnego korytarza bo po drugiej stronie ściany mamy łazienkę i pokój dziecka, ściana (4x3 m, 30cm gruba, cegła pelna) bardzo zimna i muszę mocna grzać w łazience żeby temperatura była przyzwoita. Mieszkanie mam po remoncie więc wewnątrz nie będę ocieplał, liczę że w przyszłym roku zainwestujemy w ocieplenie zew. Wydaje mi się (dlatego pytam), że poprawi się komfort w łazience po ociepleniu tej ściany - korytarz raczej nigdy nie będzie ogrzewany i będzie zimna ta ściana nawet po ociepleniu zew. Wyczytałem, że styropianu nie można dawać wewnątrz bo 1.przepisy ppoż nie pozwalają, 2. może pod nim kondensować para - co Wy na to? Bloczki brałem pod uwagę ale są drogie. A co sądzicie o zastosowaniu płyt z wełny?
  • Popularne tematy

• Doradcy redakcyjni i firmowi