Skocz do zawartości

Szacunkowa wartość remontu...


Recommended Posts

Cześć
Mam do Was pytanie jako że jesteście budowlańcami i siedzicie w temacie.

Nadarzyła się okazja tanio kupić dom stan jest taki że bez młotka nie podchodź i teraz tu się rodzi pytanie, czy możecie mniej więcej po zdjęciach ocenić jaka kwota jest w stanie zrobić z tego domu (pierwsze piętro) jakiś schludny budynek ?
https://lh4.googleusercontent.com/-jQZ0nf02...52012.05.56.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-SXWaGvPL...52012.06.03.jpg
https://lh3.googleusercontent.com/-D2rJJ-Zk...52012.06.13.jpg
https://lh6.googleusercontent.com/-eftFzW-E...52012.05.50.jpg

Powiem Wam tak, parter domu jest po remoncie, wygląda wręcz zajebiście w podwyższonym standardzie, góra natomiast jest straszna, ściany krzywe z sufitu coś odpada, wymaga to m.in szpachli, wygładzenia ścian i sufitów oraz nowa podłoga. Ogrzewanie jest pociągnięte, zostaje tylko ogarnąć kaloryfery, okna są nowe. Jak mówię- generalnie jest tylko do okiełznania wewnątrz, bardziej estetyka.

Potraficie oszacować ile hajsu na to trzeba wyłożyć ? Chodzi mi o materiały, robocizna już jest (znajomi...)
Do remontu są 3 pomieszczenia, korytarz oraz klatka prowadząca z parteru na piętro.

Liczę na Waszą pomoc :-)
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

[...] chodzi mi tylko o koszt materiałów- chociaż tak orientacyjnie
[...]


Może jakieś wymiary, jakieś wysokości klatki, jakieś inne szczególiki - czy tynkować, czy płyty g/k, czy jakieś oświetlenie z jakimiś bajerkami, czy suficiki z bajerkami (czy znajomi wiedza jak to zrobić icon_rolleyes.gif ) icon_rolleyes.gif icon_question.gif icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Już piszę:
Wysokość klatki to 2.40, przedpokój 2.30. Tynkowane będzie wszystko tzn 3 pokoje + przedpokój i klatka, gdyż ściany tego wręcz wymagają. bez płyt g/k. Oświetlenie idzie nowe, żyrandole do pokoju oraz kinkiety na przedpokój i klatkę. Sufit bez fajerwerków- tylko wygładzić.
Znajomi wiedzą jak to robić, mają firmę od 18 lat i robili mi już 2 mieszkania.
Link do komentarza
Cytat

Stachu, przecież ja tego nigdzie nie napisałem.
Pytam się Was aby potem porównać i przeanalizować koszty.
Dlatego proszę o nie zbaczanie z tematu.


co za durne pytanie.Co sklep i region to inne ceny,jezeli masz sprawdzona ekipe być może będa mogli kupić towar z rabatami i już masz cene inna.Jestem babą i czasami zadaje głupie pytania,ale na takie jeszcze nie wpadłam.W chwili obecnej sama jestem na etapie remontow,chcialam znać ceny,wzielam kilka ekip ,dokonali wyceny i mialam porównanie,a co do cen materiału posiedzialam w necie,podzwonilam po hurtowniach budowlanych,hipermarketach i nie ruszając sie z domu mialam porównanie.Jednak i tak zdecydowalam się na sprawdzoną ekipe ze swoim materiałem i przede wszystkim nie chińszczyzną.
Link do komentarza
Cytat

I nie potrafią oszacować kosztów materiałów icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif chociaż tak orientacyjnie icon_eek.gif


A mnie się wydaje co gościu ma do wykonania remont ,ale sam nie wie ile za to zaśpiewać więc pyta Nas.
Był tu kiedyś taki gość co rów kopał i pytał się ile ma za to wziąć, też miał niby firmę icon_biggrin.gif
A remont remontowi nie równy to nie stawianie nowego domu. Przy remoncie narobisz się po pachy a roboty nie widać, zresztą za remonty przeważnie wykonawcy wołają więcej aniżeli przy budowie nowego domu od podstaw.
Link do komentarza
nie, chcę kupić dom i szybko się przeprowadzić lecz piętro wyremontować i teraz nie wiem ile zbić z ceny na remont tego domu. Dlatego pytam was, nie uważam że to głupie pytanie jak napisała "gosiówa" wyżej. Kto pyta nie błądzi, a po drugie od tego jest forum żeby dyskutować. Jak się nie ma nic sensownego do powiedzenia to polecam pobiegać aby się trochę rozładować.

Widzę że ciężko tu na forum o coś konkretnego. Dzięki mhtyl za odpowiedź

Temat do zamknięcia, na sąsiednim forum uzyskałem odpowiedź.
Link do komentarza
Cytat

[...] na sąsiednim forum uzyskałem odpowiedź.


Mimo, że temat do zamknięcia - nurtuje mnie pytanie JAK przy tych danych (wysokość podałeś ale wymiarów pozostałych - jakby - nie icon_eek.gif ) można wyliczyć - nawet orientacyjnie, nawet na najmądrzejszym, sąsiednim forum - ilości materiałów... A gośiówa nie napisała, że to głupie pytanie, tylko DURNE pytanie icon_lol.gif i rację miała icon_rolleyes.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...