Skocz do zawartości

Zwórćcie uwagę przy zmianie dostawcy prądu


Recommended Posts

Zwórćcie uwagę przy zmianie dostawcy prądu na umowę. Nieuczciwu pośrednicy naciągają na ubezpieczenie medyczne!

Cytat

Energetyczne Centrum w centrum uwagi
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zainteresował się ostatnio działalnością Energetycznego Centrum, pośrednika w handlu energią z Radomia. Jego przedstawiciele odwiedzali klientów w domach w różnych regionach Polski sugerując, że wkrótce ceny prądu znacznie wzrosną i namawiając do podpisania ze swoją firmą umowy na dostawę prądu. Umowa miała zostać zawarta aż na 5 lat. Swoje ceny reklamowali jako szczególnie atrakcyjne. W rzeczywistości cena 1 kWh była nieznacznie niższa niż u dotychczasowego sprzedawcy, wysoka była natomiast, w porównaniu z innymi dostawcami, opłata handlowa, a także opłaty za ponaglenie (telefoniczne i listowne) do zapłaty rachunku. Co więcej, sprzedawcy w pakiecie oferowali klientom ubezpieczenie medyczne, które było dodatkowo płatne.



Więcej: http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/635...odpisujesz.html
Link do komentarza
Znam ofertę Energetycznego Centrum, bo sam z niej korzystam. I takie pisanie to jest szukanie taniej sensacji. Ceny prądu rosną i pewnie rosnąć będą, ale chyba wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Umowa zawarta na 5 lat ma zawartą gwarancję, w której jest powiedziane, że przez te 5 lat firma zobowiązuje się do zachowania najniższej ceny w regionie. Opłaty za ponaglenie to też norma - tu są i tak niższe niż np. w niektórych bankach. Ubezpieczenie jest dodatkowe i jest płatne i decydować się na nie trzeba. Ale ja bym polecał, bo takie sensowne jest i naprawdę niedrogo kosztuje.
Link do komentarza
Ja nie chcę nikogo straszyć, ale jeśli oni nie będą podnosić ceny przez 5 lat, a ZE będą (i to na pewno) to skąd pokryją różnicę. Dajmy na to kupią energie od "Ene' i" bo jest taniej (nie wiem czy jest) lub prost z elektrowni, ale chcąc dostarczyć Tą energie komuś do Gliwic muszą korzystać z sieci Tauronu i płacić im za przesył, a Tauron podniesie ceny za przesył(a na pewno podniesie) i co? skąd zapłacą różnicę, a z czego zapłacą pracownikom?! Ja wiem my będziemy im płacić, a oni zatrzymają to dla siebie i potem przyjdzie pan i rachu ciachu odetnie nam zasilanie i poda sprawę do sądu. Druga wersja to taka, że oni też podniosą ceny - nie energii, ale za pośrednictwo, przesył czy jak to nazwą.
Dziękuję nie skorzystam.
Mnie życie nauczyło jednego - jeśli chcesz za dużo przyoszczędzić , zapłacisz dwa razy, więc radzę się zastanowić zanim połaszczymy się na parę zł. Bo naiwnych nie sieją.....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zmianę dostawcy prądu opłaca się dużym firmom przedsiębiorstwom którzy dużo prądu konsumują a Nam się to pobieżnie licząc się nie opłaca.


Nie tylko moim zdaniem. Oszczędności nie są tak wielkie, jakby nam się marzyły, ale jakieś są. Poza tym można skorzystać z fajnych ubezpieczeń. Płacisz niewiele, a naprawde zakres jest bardzo przyzwoity. Ale nic na siłe, URE zrobiło taką stronę masz wybór (wpiszcie w googla), jest kalkulator, gdzie można sobie czarno na białym wyliczyć.
Link do komentarza
To ja Ci dam przykład, jak firma będzie na Tobie zarabiać. Spóźnisz się kilka dni z zapłatą i natychmiast dostaniesz wezwanie do zapłaty. Gdy po kilku miesiącach zdarzy Ci się podobnie spóźnić z opłatą, otrzymasz sądowy nakaz zapłaty rzekomo zaległego rachunku plus koszty sądowe i zastępstwa adwokackiego (sześćset złotych). Oczywiście odwołasz się od nakazu wydanego zaocznie w trybie upominawczym, a sąd uwzględni, że już zapłaciłeś w międzyczasie "zaległość", nie zwolni Cię natomiast z opłaty sądowej i zastępstwa procesowego plus koszty odwołania od orzeczenia sądowego. Sąd nie uwzględni również faktu, że nie otrzymałeś ponownie wezwania do zapłaty ze strony firmy, bo firma przedstawi wezwanie sprzed kilku miesięcy, sugerując, że jesteś wielomiesięcznym niesolidnym dłużnikiem. Sąd podejmuje takie decyzje jednym podpisem pod plikiem wniosków przedstawionych przez prawnika firmy, i nie zmieni zdania, bo musiałby przyznać się do błędu. Znasz taki precedens, żeby sąd przyznał się do błędu bez długiego i kosztownego procesu? Przełkniesz dumę i dla świętego spokoju zapłacisz te koszty, a firma w ten sam sposób wykorzysta każdego, kto spóźni się z zapłatą po raz drugi choćby o jeden dzień. Mówisz, że klient sam sobie winien? A gdy firma regularnie nalicza Ci ryczałtową opłatę regularnie zawyżoną w stosunku do faktycznego zużycia prądu, i nie reaguje na Twoje skargi i monity o weryfikację rachunków? Klient sam jest sobie winien, jeśli podpisuje umowę z taką firmą.
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Cytat

Zmianę dostawcy prądu opłaca się dużym firmom przedsiębiorstwom którzy dużo prądu konsumują a Nam się to pobieżnie licząc się nie opłaca.



Minęły 4 latka i już te stare prawdy nie są takie oczywiste.
Ja akurat zmieniam dostawcę.
Kalkulator wskazał oszczędności w ciągu roku lekko ponad 1.000zł. A taką kwotą to już nie pogardziłem i zmiana nastąpiła skuteczna.

Edit:
pisząc o kalkulatorze miałem na myśli ten.
https://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/f...ulator_html.php

Adiq
mnie pokierował (dzięki Adi)
Spróbujcie się z nim w wolnej chwili.
Możecie się zdziwić.
Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 5 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...