Skocz do zawartości

Wysokość podłoża a fundamenty


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam dylemat. Na początku 2013 roku zamierzam budować dom w winogronach 3. Mam działkę która leży około 20 cm niżej niż pas pobocza oraz droga. I teraz moje pytanie. Czy lepiej teraz wyrównać teren żeby byl wysokością równo z drogą czy postawić dom wyżej na fundamentach i potem wyrównać ziemią ?? Która opcja jest korzystniejsza. I czy jeżeli teraz wyrównam teren czy nie jest za późno żeby to się ubiło skoro budowa ruszy za około 6-7 miesięcy ? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wyrównaj teraz. 20cm to nie dużo a znacznie poprawi to osąd wysokości fundamentów. Miałam podobnie, z tym, że działka ze spadkiem w głąb...dom wyszedł wyżej o 20-30cm niż mi się wydawało. Mam teraz troszke za wysoko piwnicę. Trudno, trzeba będzie jeszcze podsypać od frontu, żeby zlikwidować tę anomalię...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam wszystkich. Mam dylemat. Na początku 2013 roku zamierzam budować dom w winogronach 3. Mam działkę która leży około 20 cm niżej niż pas pobocza oraz droga. I teraz moje pytanie. Czy lepiej teraz wyrównać teren żeby byl wysokością równo z drogą czy postawić dom wyżej na fundamentach i potem wyrównać ziemią ?? Która opcja jest korzystniejsza. I czy jeżeli teraz wyrównam teren czy nie jest za późno żeby to się ubiło skoro budowa ruszy za około 6-7 miesięcy ? icon_biggrin.gif


Ja bym teraz niczego nie równał. Po co robić dwa razy jedną i tę samą robotę? Przecież jak wykopiesz fundamenty to tę ziemię rozsypiesz wkoło domu a jak będzie mało to dowieziesz. Z bloczków zero pociągnij wyżej o co najmniej jeden a najlepiej dwa bloczki niż poziom drogi i będzie ok.

Jeszcze dodam,poziom powyżej drogi niech Ci naniesie geodeta bo nieraz jest tak że na oko wydaje się ,że dom jest wyżej a w rzeczywistości niżej.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

No właśnie ja tak robiłam "na oko" i wyszło co wyszło. Dlatego pisałam, żeby wyrównać. Tak to jest, jak się robi caaałkiem samemu. icon_redface.gif icon_wink.gif


A nie mogłaś na forum zapytać icon_question.gif icon_biggrin.gif Przecież już Ci napisałem w temacie o obrączkach o magnesie po co jest forum icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jakbym w tamtym czasie była bliżej cywilizacji /znaczy miała dostęp do netu/, to wiele rzeczy byłoby inaczej...
U nas nawet kafejek nie było jak zaczynałam :(


Pociesz się ,że kiedyś netu nie było, prasy budowlanej nie było, dwa katalogi i to jeszcze czarno-białe z projektami domów na całą Polskę i ludzie budowali jedni lepiej drudzy gorzej ale budowali icon_biggrin.gif i wybudowali.
Będziesz stawiać drugą Willę to błędów już nie popełnisz icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Pociesz się ,że kiedyś netu nie było, prasy budowlanej nie było, dwa katalogi i to jeszcze czarno-białe z projektami domów na całą Polskę i ludzie budowali jedni lepiej drudzy gorzej ale budowali icon_biggrin.gif i wybudowali.
Będziesz stawiać drugą Willę to błędów już nie popełnisz icon_mrgreen.gif


Nie kuś nie kuś, bo już projekty przeglądam icon_lol.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...