Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Chcę założyć rynny na budynku gospodarczym, tylko mam taki problem że krokwie są za krótkie i końce ich (po ok 0,5m) są w złym stanie. Problem polega na tym że nie mam jak zamocować deski czołowej. Czy można do każdej krokwi dobić po około metrowym kawałku kantówki aby je przedłużyć i do tego przymocować deski czołowe?
Link do komentarza
Cytat

Może zamieści Pan jakiś rysunek, bo z opisu nie bardzo wiadomo jak ten okap wygląda.



Zrobiłem zdjęcie. Mam dwa odcinki- na zdjęciu odcinek 5m, drugi 9,5m. W przyszłym roku prawdopodobnie będę zmieniał dach na papę, będzie deskowanie. Haków na rynny nie chcę bo krokwie są na końcach zbutwiałe i słabo się będą trzymać. I jeszcze pytanie: deskowanie mocuje się bezpośrednio do krokwi tak? Jeśli deskowanie będzie deską 25mm to czy wysunąć deskę czołową 25mm nad krokwie aby zlicować z deskowaniem? I jeszcze jedno...facet w tartaku nie miał desek suszonych więc powiedział, że na czołową może być surowa i że się nie powygina- dobrze mówił?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Jeśli końce krokwi są zbutwiałe to przede wszystkim trzeba je wzmocnić mocując z boku drewniane nakładki. Do nich można będzie przybić deskę czołową, przy czym, pod papą powinien być umieszczony pas nadrynnowy z blachy.


Myśle o przybiciu ok metrowej długości kantówek o wymiarach podobnych do krokwi. A co z tą "surowością" desek z mojego poprzedniego posta?
Link do komentarza
Pojęcie "surowości" jest względne - zależy jak długo leżały na składzie i w tartaku. Dużą wigotność można wyraźnie wyczuć dotykiem, a gdy przy przecinaniu wióry nie zapychają zębów piły to można uznać, że drewno dostatecznie wyschło. Oczywiście przed zamocowaniem powinno być zaimpregnowane preparatem ochronnym do stosowania na zewnątrz.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...