Skocz do zawartości

Nietypowa kura kanalizacyjna


Recommended Posts

Witam, wybudowano u mnie kanalizacje miejska i chcialem sie podlacyc jednak napotkalem na problem, budowniczowie domu ktory kupilem zastosowali dziwna rure o fi 130 mm, aluminiowa wychodzi ona z domu, z kanalizacji mam fi 100 mm, teraz gwóźdź programu jak to połączyć, typowe złączki to 160/100 czy 125/110, podrzuci ktos pomysl jak to rozwiązac?
Link do komentarza
Cytat

Witam, wybudowano u mnie kanalizacje miejska i chcialem sie podlacyc jednak napotkalem na problem, budowniczowie domu ktory kupilem zastosowali dziwna rure o fi 130 mm, aluminiowa wychodzi ona z domu, z kanalizacji mam fi 100 mm, teraz gwóźdź programu jak to połączyć, typowe złączki to 160/100 czy 125/110, podrzuci ktos pomysl jak to rozwiązac?



Na różnych "Kretach" do udrażniania jest napisane "nie używać w instalacjach aluminiowych". Teraz już wiem że faktycznie takie istnieją.
Link do komentarza
Cytat

Na różnych "Kretach" do udrażniania jest napisane "nie używać w instalacjach aluminiowych". Teraz już wiem że faktycznie takie istnieją.



istnieja ale ktos sie musial natrudzic bo dom nie jest stary a mozna bylo kupic tansze pcv ale teraz zeby to zrobic trzeba rozkopac pol podworka i rozkuc kawal domu :/
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam, wybudowano u mnie kanalizacje miejska i chcialem sie podlacyc jednak napotkalem na problem, budowniczowie domu ktory kupilem zastosowali dziwna rure o fi 130 mm, aluminiowa wychodzi ona z domu, z kanalizacji mam fi 100 mm, teraz gwóźdź programu jak to połączyć, typowe złączki to 160/100 czy 125/110, podrzuci ktos pomysl jak to rozwiązac?


Popytaj w sklepach o łączenie ze starymi rurami żeliwnymi, może one miały taki rozmiar aby pasowały. Są takie przejściówki z rury żeliwnej na pcv bo widziałem,ale rozmiaru Ci nie podam bo nie wiem.

A tak odemnie to nie wróżę tej rurze aluminiowe długiego żywota. Widziałem syfony od umywalek z mosiądzu po kilku czy kilkunastu latach użytkowania ,przy probie rozkręcenia w reku się rozsypywały.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...