Skocz do zawartości

Sypialnia w drewnie?


Fredek

Recommended Posts

Witam,
Poniewaz jestem w tej chwili na etapie wykanczania domu, poszukuje fajnego pomyslu na aranzacje sypialni. Myslalem zeby cala zrobic w drewnie, ale nie wiem czy cos takiego wogole sie oplaca. Mam dwie opcje, zlecic to komus ewentualnie samu sie tego podiac- Mam maly warsztat stolarski, w ktorym do tej pory robilem drobne przedmioty ale tym razem chcialbym zrobic cos wiekszego. Pewnie wiazalo by sie z tym dokupienie wiekszej frezarki, ale gdbybym pozniej z niej korzystal, to inwestycja by sie zwrocila, jak jest wasze zdanie? Robil juz ktos cos takiego? Jaki bylby ewentualnie koszt takiej sypialni, gdybym ja u kogos zamowil? Ile kosztuje porzadna frezarka?
Link do komentarza
Wybacz, ale jeśli w tym pracujesz, to powinieneś wiedzieć, ile kosztuje drewno. W końcu gdzieś się zaopatrujesz, prawda?
A frezarka...jeśli już będziesz wiedział, co dokładnie chcesz zrobić i jak, to będziesz również wiedział jakiego sprzętu Ci brakuje.
Wystarczy trochę szukaczkę pomęczyć i sprzęt się znajdzie. Moim zdaniem pytanie w tym wypadku powinno brzmieć "Czy mnie to nie zabije finansowo?"

Tak od siebie dodam...znajomi mają boazerię na całym poddaszu łącznie z sufitami...znaleźć tam komara przy wieczornym świetle - nierealne.
Link do komentarza
Cytat

znaleźć tam komara przy wieczornym świetle - nierealne.



I dobrze - już na te gady patrzeć nie mogę ^^

A frezarka - chodzi ci o struganie bali czy żłobienie rowków ?

Do obróbki bali wystarczy mała - potem możesz posklejać ( chyba ) w końcu mebli tez nie wycinają z 1 kawałka drewna
Link do komentarza
Wybacz, moze troche niejasno sie wyrazilem, oczywiscie wiem ile kosztuje drewno, raczej mi tu chodzi o kwestie oplacalnosci, ktora z tych dwoch mozliwosci bylaby bardziej korzystna. Oczywiscie szukalem juz cos po sieci i orientowalem sie w cenach i bardziej bym sie sklanial do opcji ze sam sobie to zrobie ale co budzi moje watpliwosci to wlasnie zakup sprzetu, wiem co chce robic i czego do tego potrzebuje ale jak porownywalem ceny frezarek to mowiac szczeze troche mnie to zszkowalo, rozbierznosc cennowa jest naprawde bardzo duza a ja nie chcialbym oczywiscie przeplacac niepotrzebnie
Link do komentarza
Ale chcialbys zrobic calasypialnie?lacznie sciany, boazeria???czy tylko meble?
Rzeczywiscie zastanow sie czy dla roboty jednej sypialni oplaca sie kupowac sprzet.
chyba ze chcesz wymienic swoja stara frezarke na nowa i potem robic dalej z niej uzytek, to wtedy owszem jak nastawisz sie na zarobek, to moze Ci sie zwrocic. Moj szwagier osobiscie zainwestowal w taki drobny sprzet, hammera to bylo bodajze, musialbym sie wypytac.
Tanie to nie jest, ale super jakosc i meble ladne wychodza, rodzinie porobil, a teraz nawet drobne zlecenia przyjmuje to juz mu sie koszt zwraca pewnie powoli
Link do komentarza
Nie no oczywiscie jesli kupowac jakis sprzet to z mysla ze bede po potem jeszcze uzywal, inaczej by sie to wogole nie oplacalo, co do twojego pytania, chodzi mi o absolutnie cala sypialnie nie tylko lozko i szafe, bedzie to napewno czasochlonne ale nie spieszy mi sie. Nad Hammerem tez myslalem, w sumie to jest raczej seria stworzona pod katem amatorow nie?
Link do komentarza
Cytat

Ja mam wykończony dom w boazerii i efekt jest bardzo dobry,daje poczucie ciepła i przytulności. Sama sypialnia jest standardowa,ale myślę że nie będziesz żałował idąc w drewno. Jestem jak najbardziej za.



w sumie jak jest ladnie zrobione, to czemu nie, chociaz mi sie zawsze wydawalo, ze to tak ciemno i przytlaczajaco :
a co do Hammera to wcale nie jest amatorski, bardzoladne produkty wychodza, no ale pewnie jak od poczatku zajmowales sie tym tak bardziej profesjonalnie, to ominales mniejsze maszyny jak Hammer, aczkolwiek one bardzo dobre produkty robia i nie powiedzialbym ze sa amatorskie
Link do komentarza
Cytat

Mi osobiście bardzo się podobają drewniane meble. Dają poczucie ciepła i przytulności. A w połączeniu np z ciemnymi fioletowymi ścianami myślę, że tworzyły by fajną aranżację. Taką napawającą optymizmem icon_smile.gif



hmmmmm no chyba poki co innych mebli sypialnianych niz z drewna to nie ma, chyba ze w szpitalu icon_smile.gif))))
no wiadomo ze wlasnej roboty to cieszy, a potem kto wie moze sie rozwiniesz i interes z tego bedzie.jesli myslisz o tym tak powazniej to przemysl sobie hammera
Link do komentarza
Ale wszystko w drewnie? Podłoga to rozumiem bo to podstawa ale wszystkie ściany w boazerii? Trochę sauna się robi. Nie lepiej jedną ścianę np. za łóżkiem wyłożyć drewnem tym samym co na podłodze a meble zrobić kontrastujące? Jasne drewno ciemniejsze meble lub ciemne drewno i jasne meble.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Mi osobiście bardzo się podobają drewniane meble. Dają poczucie ciepła i przytulności. A w połączeniu np z ciemnymi fioletowymi ścianami myślę, że tworzyły by fajną aranżację. Taką napawającą optymizmem icon_smile.gif



faktycznie może wyjśc super efekt ... ja mam naturalnie drewniane meble w sypialni przy jasnych ścianach , efekt jest monotonny - przy najbliższym remoncie to zmienię icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Może faktycznie dla kogoś będzie to przesadą,ale wydaje mi się że całość pomieszczenia urządzonego w drewnie też ma swój urok. Jest przytulnie,cieplej. To kwestia gustu.



Nie tylko gustu.

Kiedyś zajmowałem się modelarstwem kolejowym i czytając książki o tej tematyce, wszyscy autorzy ostrzegali: Woda na makiecie w miejscach, gdzie się chce zrobić np. jezioro, albo rzekę, wygląda nienaturalnie! I zdecydowanie to odradzali, proponując w zamian wykonanie powierzchni "wody" różnymi lakierami.

Tak samo drewno. Nie wierzę w jego "ciepłotę". Napatrzyłem się wystarczająco na drewniane boazerie różnego autoramentu, u siostry musiałem lakierować wszystkie drewniane stołki (miała kiedyś taki głupi pomysł w IKEI, że takie kupiła) i wiem, że drewno nie pasuje do współczesnych urządzeń znajdujących się w mieszkaniach.

Ale fakt, są tacy co im się... różne rzeczy podobają.
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
To łóżko na palecie ma swój styl icon_smile.gif Podoba mi się taka aranżacja. A jeśli chodzi do wątku, czy sypialnia w drewnie to w poprzednim domu rodzinnym miałam całą sypialnie w drewnie. Fajnie to się prezentowało, ale do czasu, gdy sąsiad zmieniał dach i przy ulewie zaczęło zalewać mi strop. Później smród, wilgoć nie do wytrzymania. A nie lepiej postawić tylko na wysokiej klasy meble drewniane w sypialni, a resztę zrobić bardziej oddychająco. Teraz już odchodzi się raczej od całości w drewnie, ściany powinny oddychać. Można dorzucić jakieś pasy tapety, aby nadać trochę urozmaicenia.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

W sypialni łóżko tylko i wyłącznie drewniane, jest miłe i ciepłe w dotyku czego nie można powiedzieć o płytach.



Dokładnie, też jestem za drewnianymi. Żadne płyty, żadne skóry a tylko dobrej jakości drewno. Nie ma nic lepszego, trwałego i łatwego w utrzymaniu czystości.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 11 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...