Skocz do zawartości

Niestandardowa kabina prysznicowa


Recommended Posts

Witam,

Układ mojej łazienki przedstawia się następująco:

316x6hz.jpg

Projekt mieszkania zakładał że w łazience będzie zamontowana wanna a ja chciałbym prysznic. Nie chciałbym żadnego kucia w ścianach, przestawiania rur itp. więc brodzik musiałby się znaleźć w prawym górnym rogu, patrząc na rysunek. Rozmiar brodzika jest ograniczony przez szafkę ze zlewem więc z automatu będzie to 80cm (co w zupełności mi wystarczy).

Teraz pytanie co będzie lepsze - kupić sam brodzik, jakieś drzwi przesuwne i do tego ściankę łazienkową 110cm która była by przytwierdzona do ściany ze zlewem czy może kupić całą kabinę prysznicową i ścianką łazienkową 80cm która była by przytwierdzona do ściany na lewo od zlewu? Zastanawiam się też nad jakąś kabiną wolno-stojącą, coś w stylu: LINK! ...ale mam wątpliwości co do jakości. Może jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Pozdrawiam,
Andrzej

Edytowano przez atp (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość stach
Tak doradzacie, koledzy, kabina na wymiar, podtynkowe instalacje, kabiny walk-in, a przecież atp zaznacza, że nie chciałby żadnego kucia i zmian w rozmieszczeniu rur icon_rolleyes.gif
Przy instalowaniu zestawu, o którym wspomina atp konieczne byłoby podniesienie (na ok. 120 cm) i pewnie przesunięcie (tak, aby znalazła się na środku kabiny) baterii prysznicowej. A więc konieczne jest kucie i ingerencja w układ rurek, w jakim systemie położona jest dotychczasowa instalacja, jak się do niej można nawiązać...
Czy jest możliwość zainstalowania odpływu liniowego, czy kratki ściekowej w kabinie walk-in decyduje umiejscowienie - w pionie - odpływu z planowanej wanny. A więc kucie i ingerencja w układ kanalizacji...
Przy zastrzeżeniach atp - jedynym wyjściem jest kabina typu "kabina prysznicowa Aquaform ETNA" - podłączać ją można różnej długości wężykami (woda ciepła i zimna, dobrze jest trochę zaizolować te wężyki, na zimnej wodzie nie będzie się kondensować para wodna, której w łazience nie brakuje, ciepła woda będzie dłużej ciepła icon_smile.gif ), więc umiejscowienie starej baterii wannowej nie specjalnie ogranicza, odpływ do kanalizacji można dostosować, dosunąć do ściany - też nie do samej ściany, bo musi zostać miejsce na wężyki - i się kąpać icon_lol.gif
Przyznam się, że ja nie jestem zwolennikiem takich kabin, w przeciwieństwie do niektórych tutejszych userów, uważających taką kabinę za najlepsze, najbardziej higieniczne rozwiązanie... Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Kłócić się nie zamierzam, bo nie jestem ekspertem tylko użytkownikiem. Wychodzę jednak z założenia, że to obudowę powinno się dostosowywać do wnętrza (czyli kabinę do instalacji), a nie na odwrót. Dlatego proponuję kabinę na wymiar. Czy uważam takie rozwiązanie za najlepsze - niekoniecznie, ale z pewnością jest najbardziej elastyczne i uniwersalne. Wspomniałeś o higieniczności tego rozwiązania - nie widzę związku z typem kabiny. Jak woda nie stoi, to przecież nie ma problemu, a szkło zazwyczaj łatwiej jest utrzymać w higienicznej czystości niż różne plastyki.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...