Skocz do zawartości

Pomocy, woda metna i zielona :-(


Recommended Posts

Witam. Prosze o pomoc z uzdatnieniem wody w basenie. Nalalem wody ze studni. Byla zoltawa i w 100% przezroczysta.
Dalem ph na 7,2 chloru dawke szokową (1kg) a mam 16,8m3 wody. Basenik 4,5 na 1,07. Po calej nocy nie bylo reakcji wiec dodalem srodka na glony tez jak pisali w uderzeniowej dawce. Woda w kolejnym dniu byla taka sama wiec kupilem metal magic i znowu kolejna dawka. Az teraz dodalem 50kg soli zeby miec slona i bardziej przyjazna dzieciom i woda jest metna i zielona. klaryfikator spowodowal tylko widzenie dna i brzegu naprzeciw ale woda jest zielona i wyglada okropnie.
Dodam ze kuzynka ma taki sam basen i tez slony i woda jest krysztalek. Sol raz na sezon i tabletka raz na tydzien i ma klopoty z glowy. Pomocy. Wymieniac wode czy da sie to jakos sklarowac aby byla przezroczysta???
Z gory dziekuje.
Link do komentarza

DSC01446.jpg

Woda była używana do podlewania ogrodu regularnie. wcześniej miałem mniejszy basen i wodę z sieci. Wczoraj dodalem chemii uzywanej w basenach kąpieliskowych i woda jest jak na zdjeciu. nie wiem czy da sie cos jeszcze zrobic. Na fotce nie widac ale woda jest przezroczysta, lecz zielona.
Link do komentarza
1. Zdecydowanie trzeba wiedzieć, co woda w sobie zawiera. Może ta barwa pochodzi od żelaza, a może od substancji humusowych, a może częściowo od chemii - badania jakości to podstawa, mimo, że tej wody się nie pije.
2. Zgadzam się, że z chemią nie można przesadzać. Sól może będzie przyjazna, ale cała reszta w dawkach szokowych to raczej nie...
3. Czy tą wodą był już kiedyś napełniany basen?
4. Lepiej wymienić wodę, lepszy kolor naturalny, niż z taką ilością chemii.
5. Czy na dnie nie pojawił się osad?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...