Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam wszystkich Klanowiczów.

Od przyszłego roku zamierzam zacząć budowę takiego domku:
BETA I
Podana strona jest stroną projektanta , ale fakt faktem , nie jast zrobiona ciekawie.
Przeciwnie -projekt bardzo mi się podoba. icon_biggrin.gif
Zamierzam zbudować praktycznie bez zmian.Jedyną zmianą wprowadzoną na moją prośbę przez projektanta było usunięcie wbudowanego w bryłę garażu ze względu na to , że postawiłem już osobno budynek gospodarczy.

Co mnie przekonało do tego projektu?
1.Zwarta bryła;
2.Małe odległości od kotłowni do miejsc poboru CWU;
3.Brak monolitycznego stropu co obniża koszt budowy;
4.Typowy dworkowy wygląd ;
5.Większa ilość pokoi niż standardowe 4 tzn 5 pokoi ( w tym gabinet na komputer,książki itp);
6.Dość duży taras - częściowo zadaszony

Ponieważ ten projekt znalazłem w tylko jednym katalogu spodziewam się , że mało osób ma do niego dostęp ale liczę , że może ktoś już go wybudował i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Pozdrawiam Witek
  • 14 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Przecież zawór bezpieczeństwa, to nie jest to samo co zawór zwrotny...
    • No i dobrze - w sumie dachówka jest trwalsza (dobra dachówka jest na 50 lat), niż blacha. I ładniejsza  Wg mnie. Do zabytku zabytku również lepiej pasuje. Jeżeli wieźba dachowa jest OK - nie ma potrzeby wiecej inwestować. Ten dom na YT na filmie - to ten wasz, czy taki podobny? Rozumiem że to strych pod tym dachem i i od tym strychem wasze mieszkanie?
    • Polecam sprawdzić ofertę budowy dachu na stronie Sobianek, jestem bardzo zadowolony z ich roboty.
    • My też tak zakładaliśmy od samego początku lecz lepiej się upewnić u kogoś kto wie na 💯   Jest to budynek graniczący z zabytkami leżący w strefie zabytkowej stąd nie możemy robić inaczej. Dodatkowo prawnik nam to odradził gdyż w dalszym ciągu i tak będziemy odpowiadać za drugą część dachu która będzie nie wyremontowana bo to nasze" wspólne". A więc podjęliśmy decyzję o reanimacji naszej połowy dachu koszt ok 10 tys . Będzie robiony remont częściowy tam gdzie trzeba by nam się nie lało (mowa o karpiowce) oraz założymy nowe rynny. A jeśli reszta mieszkańców w przyszłości uzbiera kasę pokryjemy już całość blachodachówka. Narazie póki co musimy myśleć by nas zabezpieczyć i nasze mieszkanie bo różnie to bywa. Dach jest bardzo wysoko zresztą sam strych jest bardzo wysoki. Zdjęcie podgladowe z google Ja to zgłaszałam telefonicznie i mailowo i zero odzewu. Tylko dostałam maila że przyjęli moją skargę czy jak to ująć prośbę. Było to w zeszłym roku.   To wiem że na mocy prawa już mamy wspólnotę. Co do tego wszystkiego ja to wiem i ludzie też to wiedzą z tą różnicą że my chcemy robić już a oni może za rok... 
    • To jest podobnie jak z zabezpieczeniem auta. Wypasione autoalarmy zawodzą, a szwagier zamontował sobie tylko dodatkowy, ukryty wyłącznik zapłonu (taki od nocnej lampki) i auto ocalało, chociaż pchali go prawie sto metrów.  Dobra bywa też zwykła, masywna kłódka, albo pies. Jest lepszy niż te wszystkie 4 kamery pana Olafa. Tego ze świetnym samopoczuciem.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...