Skocz do zawartości

Zabezpieczenie obwodu audio - komputer - alarm.


Recommended Posts

Witam, planuję technicznie oraz finansowo możliwości remontu instalacji w domu. W tej chwili jestem zainteresowany możliwościami zabezpieczenia obwodu na którym będzie podłączony komputer stacjonarny z UPS, lampowy zestaw audio oraz centrala alarmowa. Instalacja TN-S. Umowa na 12,5 kV. Przed licznikiem trójfazowym 2 x bezpiecznik topikowy 25A. Przewód o przekroju 3x2,5 doprowadzony z rozdzielni do puszki na pietrze i z niej do ww odbiorników. W ścianie dodatkowy wolny peszel z pilotem gdyby potrzebny był dodatkowy przewód. Proszę o informacje na temat możliwości i warunków jakie powinno spełniać zabezpieczenie takiego obwodu.
Link do komentarza
To jest tak, jakbyś chciał remont budowlany chałupy rozpoczynać, wydłubując czwartego pustaka od rogu wschodniej ściany, w piątej warstwie od fundamentu.

Wszelkie projekty rozpoczyna się od analizy tego co jest, a Ty twierdzisz, że masz instalację na 12,5 kV i jak wierzyć Ci w to co piszesz?
Cytat

Przed licznikiem trójfazowym 2 x bezpiecznik topikowy 25A.

A trzeci ktoś podiwanił? Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To jest tak, jakbyś chciał remont budowlany chałupy rozpoczynać, wydłubując czwartego pustaka od rogu wschodniej ściany, w piątej warstwie od fundamentu.

Wszelkie projekty rozpoczyna się od analizy tego co jest, a Ty twierdzisz, że masz instalację na 12,5 kV i jak wierzyć Ci w to co piszesz?
A trzeci ktoś podiwanił?



Masz rację, nie doczytałem dokładnie umowy. Jest 12 kW, licznik trójfazowy, przed licznikiem 3x 25A. Instalacja podczas modernizacji na układ TT lub jeżeli będzie możliwość na TN-S.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
Cytat

Boskie są normalnie takie porady - to się nie uda, tamto się nie da, a tak w ogóle to jesteś gupkiem bo nawet "ł" pisać nie umiesz... A może by tak jednak odrobinę pomóc a nie się mądrzyć ? Jestem na forum budowlańców czy psychoterapeutów ?




Cytat

Instalacja podczas modernizacji na układ TT lub jeżeli będzie możliwość na TN-S.








kuźwa a może najpierw trzeba wiedzieć co i gdzie ???
schematy są w necie
na TN-S szans brak choćby się zesłało - i nie jest to mądrzenie tylko stwierdzenie faktu
wystarczy policzyć ile kabelków do skrzynki dochodzi od ZE i już będzie wiadomo więcej

czyli nie oczekuj porady jak chłop się mota - nie wie co ma , nie wie co chce mieć . a ja u niego nie byłem i też nie wiem
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...