Skocz do zawartości

dobudowa garazu - podatek


Recommended Posts

witam,

rozwazam zakup projektu z garazem, ale najchetniej nie budowalbym garazu od razu ale za jakis czas.
Chcialbym zeby garaz byl przy budynku ale oddylatowany i raczej bez przejscia bezposredniego .
Jaką stawke podatku zaplace w takim wypadku, jezeli kilka lat po budowie doprojektuje (chyba nie moge wybudowac za jakis czas garazu na podstawie pierwotnego projektu) i dobuduje oddylatowany garaz (stykajacy sie sciana z domem)?
Czy wymagane jest przejscie z garazu do domu zeby powierzchnia garazu byla traktowana jako czesc domu?

pozdrawiam, Artur
Link do komentarza
Cytat

witam,

rozwazam zakup projektu z garazem, ale najchetniej nie budowalbym garazu od razu ale za jakis czas.
Chcialbym zeby garaz byl przy budynku ale oddylatowany i raczej bez przejscia bezposredniego .
Jaką stawke podatku zaplace w takim wypadku, jezeli kilka lat po budowie doprojektuje (chyba nie moge wybudowac za jakis czas garazu na podstawie pierwotnego projektu) i dobuduje oddylatowany garaz (stykajacy sie sciana z domem)?
Czy wymagane jest przejscie z garazu do domu zeby powierzchnia garazu byla traktowana jako czesc domu?

pozdrawiam, Artur



Nie odpowiadam leniom, którzy nie potrafią pisać.
Link do komentarza
Cytat

projekt z garażem
pozwolenie na budowę całości
odbiór warunkowy bez garażu
inaczej będzie to bud. gospodarczy i zabulisz więcej



dzi"ę"ki, choć nie wiem czym rózni sie budynek z dobudowanym garażem później od takiego budowanego jednocześnie, z prawnego jak i budowlanego pkt. widzenia...
Link do komentarza
Cytat


mniej więcej o to mi chodzilo... tani zdylatowany, nieogrzewany garaż

Ja jestem na etapie wybierania projektu, jeszcze nie stykalem sie urzednikami i jak najdluzej nie chjialbym sie stykac. A pytanie jest "tendencyjne icon_smile.gif" i chyba musialbym prosic o odpowiedz na pismie zeby jej nie zmienili jak bede rozpoczynal budowe..

Ale z prztoczonej w linku dyskusji wynika, że do kosztów utrzymania domu energooszczednego "z zalecanym" zdylatowanym garażem nalezy dodac dodatkowe koszty zwiększonego podatku.


Link do komentarza
Cytat

mniej więcej o to mi chodzilo... tani zdylatowany, nieogrzewany garaż

Ja jestem na etapie wybierania projektu, jeszcze nie stykalem sie urzednikami i jak najdluzej nie chjialbym sie stykac. A pytanie jest "tendencyjne icon_smile.gif" i chyba musialbym prosic o odpowiedz na pismie zeby jej nie zmienili jak bede rozpoczynal budowe..

Ale z prztoczonej w linku dyskusji wynika, że do kosztów utrzymania domu energooszczednego "z zalecanym" zdylatowanym garażem nalezy dodac dodatkowe koszty zwiększonego podatku.



przy dobrej współpracy z projektantem powinno się udać (stropy tez są modułowe co nie oznacza np 2 budynków jeden na drugim) ale trzeba brać pod uwagę taka możliwość, że w urzędzie uznają garaż jako osobny budynek gospodarczy (czy coś takiego) dostawiony do mieszkalnego

z drugiej strony budynki można stawiać w różnych technologiach i te technologie ze sobą mieszać (np. dół murowany, góra szkielet) więc jeśli dać wspólny fundament ... :scratching:
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...