Skocz do zawartości

Głęboka próżnia mózgowa


Recommended Posts

W czasie internetowej dyskusji o patyku-brzozie, sztucznej mgle, łatwopalnym helu, bombie próżniowej itp. jeden z dyskutan­tów twierdził, iż wybuch tzw. bomby próżniowej ma większą siłę, niż kla­sycznego materiału wybuchowego. Gdy napisałem, że to niemożliwe, bo różnica między ciśnieniem powietrza a próżnią to tylko jedna atmosfera, a ciśnienie bezwzględne nie ma war­tości ujemnych, odpisał: – Pan mówi o zwykłej próżni, a jest jeszcze głę­boka próżnia!


Studio Opinii Niezależny portal dziennikarski
Link do komentarza
Cóż poradzić. Rozwój techniki odmóżdża. Już nawet przeglądarki mają wbudowane słowniki, auta które same parkują... Mimo iż średnie IQ społeczeństwa wzrasta co kilka lat, to jednak mam wrażenie że za jakiś czas wiedza będzie "dobrem luksusowym" - tylko dla elity.

Nie oceniam, nie wiem czy to źle czy dobrze - nawet z "głęboką próżnia mózgową społeczeństwa" standard życia na pewno wzrośnie icon_smile.gif
Link do komentarza
W naszym kraju często na jest tak, że na temat wypowiadają się osoby które pojęcia nie mają o nim. Każdy Polak przecież musi się znać na wszystkim, a jak się człowiek zna na wszystkim to się nie zna na niczym.

Pamiętam podczas moich studiów, wykład z Fizyki Jądrowej. Profesof opowiadał jaki kiedyś brał udział w dyskusji o elektrowniach atomowych. Wszyscy mieli masę słów do powiedzenia, tylko żadna z myśli nie była merytoryczna, a nikt o zdanie nie zapytał osoby, która ma ogromną wiedze na ten temat, mimo że wiedzieli że to profesor fizyki.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...