Skocz do zawartości

garaż, a budynek niezgłoszony


Recommended Posts

Witam,

Mam dość nietypowy problem, na dzień dzisiejszy chcę założyć firmę dot. usług lakierniczych, ale problem tkwi w garażu, który jest częścią domu niezgłoszonego w starostwie. Przykładowo wykuję ścianę łączącą garaż z domem i czy wtedy garaż zalicza się do obiektów gospodarczych? Czy można w jakikolwiek sposób zgłosić ten garaż? Bardzo mi zależy, ponieważ jest on rozbudowany, ma kanał i jest bardzo duży, ale problem tkwi z tym domem.. Co ogólnie mi polecacie ?

Błagam o pomoc ; )
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Mam dość nietypowy problem, na dzień dzisiejszy chcę założyć firmę dot. usług lakierniczych, ale problem tkwi w garażu, który jest częścią domu niezgłoszonego w starostwie. Przykładowo wykuję ścianę łączącą garaż z domem i czy wtedy garaż zalicza się do obiektów gospodarczych? Czy można w jakikolwiek sposób zgłosić ten garaż? Bardzo mi zależy, ponieważ jest on rozbudowany, ma kanał i jest bardzo duży, ale problem tkwi z tym domem.. Co ogólnie mi polecacie ?

Błagam o pomoc ; )




Co Masz na myśli pisząc "niezgłoszony" ? Znaczy wybudowany za Pnb , ale nie odebrany ? czy całkiem samowola icon_rolleyes.gif

Od czegoś trzeba zacząć , jednak o usługach lakierniczych - możesz zapomnieć (imho).Prędzej jakieś polerowania , kosmetyka itp.

W żadnym wypadku nie używał bym słowa lakier icon_wink.gif
Link do komentarza
Wybudowany za PnB, ale nieodebrany.

Dlaczego mogę zapomnieć? Garaż jest idealny i warto o niego walczyć..
Czy jeśli do zwykłego "blaszaka" kupię wszystkie odpowiednie maszyny do lakiernictwa, to będzie on spełniał wymogi dot. założenia firmy lakierniczej?

Dlaczego po zrobieniu dziury między garażem, a domem nie można zgłosić owego garażu jako budynek gospodarczy?

Link do komentarza
Cytat

Wybudowany za PnB, ale nieodebrany.

Dlaczego mogę zapomnieć? Garaż jest idealny i warto o niego walczyć..
Czy jeśli do zwykłego "blaszaka" kupię wszystkie odpowiednie maszyny do lakiernictwa, to będzie on spełniał wymogi dot. założenia firmy lakierniczej?




No way icon_confused.gif Kto się podpisze pod odbiorem zakładu lakierniczego bez kabiny ?

1. Czy w Mpzp dla tego rejonu jest miejsce dla lakierni ?
2. Czy warto inwestować w adaptację garażu na kabinę lakierniczą ?
3. Czy Chcesz koniecznie 'lakierni w domu' ?
4. Czy nie prościej (taniej) - pod warunkiem , ża na pyt.1. odpowiedź brzmi tak - pomyśleć o kabinie wolno stojącej ?

...dlatego napisałem , że Możesz zapomnieć icon_neutral.gif (imho)

Link do komentarza
bardzo dziękuję za odpowiedzi, szczególnie użytkownikowi r-32 (ogromna wiedza)

Nie myślałem, że stworzenie lakierni jest takie wymagające..

1. Hmm nie jest to centrum miasta, ani też pustkowie, dlatego szczerze nie mam pojęcia.. wiem, że jest to śmieszne, iż nie wiem takich rzeczy..
2,3 Niekoniecznie, to właśnie od was chciałbym usłyszeć, co mi konkretnie polecicie.

4. Jeśli odpowiedź brzmiałaby tak, to jaki jest ogólny koszt związany z kabiną i czy tylko ona w zupełności wystarczy do zarejestrowania działalności jako usługi lakiernicze?

Wiem, że zadaje dziecinnie łatwe pytania, ale jestem młody i dopiero się uczę biznesu, ponad 2 lata zarządzam firmą z rusztowaniami, więc nie jestem typowym laikiem, tylko nie wiem jak się zabrać za usługi lakiernicze.
Link do komentarza
Cytat

bardzo dziękuję za odpowiedzi, szczególnie użytkownikowi r-32 (ogromna wiedza)

Nie myślałem, że stworzenie lakierni jest takie wymagające..

1. Hmm nie jest to centrum miasta, ani też pustkowie, dlatego szczerze nie mam pojęcia.. wiem, że jest to śmieszne, iż nie wiem takich rzeczy..
2,3 Niekoniecznie, to właśnie od was chciałbym usłyszeć, co mi konkretnie polecicie.

4. Jeśli odpowiedź brzmiałaby tak, to jaki jest ogólny koszt związany z kabiną i czy tylko ona w zupełności wystarczy do zarejestrowania działalności jako usługi lakiernicze?

Wiem, że zadaje dziecinnie łatwe pytania, ale jestem młody i dopiero się uczę biznesu, ponad 2 lata zarządzam firmą z rusztowaniami, więc nie jestem typowym laikiem, tylko nie wiem jak się zabrać za usługi lakiernicze.



Jeśli ktoś wydaje zgodę na funkcjonowanie lakierni - wydaje zgodę na lakierowanie setki np.samochodów / mc.
Najprościej wynająć lokal z już posiadającym zapisem działalności "lakiernictwo" - pozyskanie nowego - to droga z mnóstwem przeszkód ...

Odpowiednia wysokość wywiewu ,stopień odziaływania na środowisko i sąsiadów .

Odpady po wykonywanych procesach lakierniczych: filtry (udokumentowanie ich utylizacji) , zużyte rozpuszczalniki (udokumentowanie ich utylizacji).
Przeglądy instalacji elektr. , ppoż ...

...temat rzeka : organizacja lakierni

Tłumaczenie : "bede malował jedno auto tygodniowo" - nic nie zmieni .




" Obiekt w którym jest lakiernia samochodowa musi mieć odpowiednie przeznaczenie
tj. odbiór techniczny dokonany przez Powiatowt Nadzór Budowlany z tytułem dopuszczenia do użytkownia jako : warsztat samochodowy, budynek usługowy, budynek produkcyjno usługowy, produkcyjno - przemysłowy lub ... jakikolwiek inny z którego wynika, że został dostosowany do prowadzenia w nim obsługi samochodów. ( nie koniecznie lakierni ... tylko obsługi samochodów )

Wykluczony jest garaż, budynek gospodarczy, inwentarski, handlowy i mieszkalny.

Jeżeli do takiego dopuszczonego do uzytkowania obiektu chcesz wprowadzić lakiernię, to jej instalacja emisyjna ( wszystkie kanały wentylacyjne i grzewcze ) wymagają uzyskania pozwolenia z WIOŚ na emisję gazów i pyłów do powietrza. Dodatkowo konieczna jest zmiana posiadanego pozwolenia na produkcję odpadów ... w tym odpadów niebezpiecznych ... rozszerzając to o odpady z lakierni.

Dodatkowo pomiary NDSsch dla SANEPIDu na stanowisku pracy lakiernik samochodowy ( nie mylić z pomiarami dla ochrony środowiska bo to nie ma nic wspólnego ).

Jeszcze -Analiza zagrożenia wybuchem i klasyfikacja pomieszczeń, oraz wyznaczenie stref zagrożenia jeżeli nie ma zaopiniowanego projektu ( PPOŻ, BHP, SANEPID ) budowlanego, lub lepiej technologicznego lakierni.

Jeszcze - co kwartalne sprawozdanie z zestawieniem zużywanych materiałów chemicznych, co roczna opłata do Urzędu Marszałkowskiego za korzystanie ze środowiska. "
Link do komentarza
Rozumiem, bardzo dziękuję za pomoc.

Teraz dopiero przejrzałem na oczy, że zakładanie lakierni samochodowej to nie jest bułka z masłem, a dość długa i kręta droga, wraz z ogromnymi wydatkami.

Czy w przypadku handlu używanymi samochodami muszę zgłaszać pomieszczenie, w którym przykładowo naprawiam lub maluje auto do późniejszej sprzedaży?
Link do komentarza
Cytat

Czy w przypadku handlu używanymi samochodami muszę zgłaszać pomieszczenie, w którym przykładowo naprawiam lub maluje auto do późniejszej sprzedaży?



hmm ...teoretycznie - pewnie tak

...praktycznie :scratching:

...że się powtórzę - Prędzej jakieś polerowania , kosmetyka itp.

W żadnym wypadku nie używał bym słowa lakier icon_wink.gif - cośtam podłubać , pokitować jeszcze jeszcze - lakierować u "znajomego lakiernika" - ot icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...