Skocz do zawartości

kawalerka 30 kilka stopni


Recommended Posts

Witam. Mieszkam w kawalerce z jednym wielkim oknem od strony południowej. Usytuowanie sprawia, że temperatura w mieszkaniu dochodzi do 30 kilku stopni. Jak mogą tanim sposobem zmniejszyc tą temperature? (kupno klimatyzatora niestety nie wchodzi w gre). Natomiast możliwe jest całkowite zasłonięcie okien na lato. Myślałem o matach odblaskowych takich jak do samochodów, montowanych na zewnątrz, ale nic nie znalazłem. Dlatego moje pytanie, czy ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić, cos doradzić?
Link do komentarza
Cytat

Żaluzja wewnętrzna biała lub "srebrna" odbija znaczną ilość ciepła, lepsza byłaby zewnętrzna, ale ta kosztuje :icon_confused:
http://allegro.pl/rolety-zewnetrzne-pcv37-...2431549295.html
Na pewno sprawdziłby się klimatyzer przenośny
http://allegro.pl/3w1-klimatyzator-klimaty...2450332050.html
ale to ok. 1000 PLN

 

 


Klimatyzator przenośny - porażka i szkoda pieniędzy. Jeśli już to model split z wywiewem na ścianie a jednostka na balkonie - analogicznie jak w hotelikach greckich :icon_smile: - tyle, ze nie 5 EURO za dzień.

Domowy sposób - żaluzje - ten pomysł poddał Barbossa lub - folia odblaskowa na okno ale to już nie do zdarcia

Do wyboru do koloru - producent jeden z wielu


Albo zwykła folia do pieczenia - tyle, że ona się nagrzeje odbijając promienie i teraz pytanie - czy to nie przypadkiem skórka za wyprawkę. Rozwiązanie długoplanowe - pakiet szybowy antisun.
 

 

 

Link do komentarza
Cytat

Witam. Mieszkam w kawalerce z jednym wielkim oknem od strony południowej. Usytuowanie sprawia, że temperatura w mieszkaniu dochodzi do 30 kilku stopni. Jak mogą tanim sposobem zmniejszyc tą temperature? (kupno klimatyzatora niestety nie wchodzi w gre). Natomiast możliwe jest całkowite zasłonięcie okien na lato. Myślałem o matach odblaskowych takich jak do samochodów, montowanych na zewnątrz, ale nic nie znalazłem. Dlatego moje pytanie, czy ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić, cos doradzić?



Możliwości masz co najmniej kilka wszystko zależy od sytuacji "na budowie" i zasobności portfela. Musisz jednak pamiętać, że wszystkie polecane Tobie tu wcześniej "roletki" itp. montowane po wewnętrznej stronie okna, to taki półśrodek. Przecież będąc po wewnętrznej stronie okna w żaden sposób nie zmniejszają one ilości energii przenikającej do wnętrza pomieszczenia. Możemy jedynie powiedzieć, że w jakiś tam sposób pochłaniają część energii wypromieniowanej przez przeszklenie. Jeśli chcesz naprawdę poczuć pozytywną zmianę, przegroda chroniąca Twoje pomieszczenie przed przegrzewaniem od promieniowania słonecznego powinna znaleźć się po zewnętrznej stronie okna.

Zakładając, że problem jest dokuczliwy na tyle, że naprawdę chcesz z nim powalczyć, to zrobiłbym tak:

Wymiana szyby w oknie na pakiet o najniższym możliwym współczynniku promieniowania słonecznego "g" + od strony zewnętrznej roleta materiałowa klasy sunscreen.

Tanio nie będzie, ale temperatura pomieszczeń latem powinna zmienić się dość radykalnie, co więcej, przy okazji światła tyle nie stracisz, co przy opuszczonych klasycznych roletkach wewnętrznych. No tak już jest. Coś za coś. Komfort za kasę. Nie ma lekko icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

...... Musisz jednak pamiętać, że wszystkie polecane Tobie tu wcześniej "roletki" itp. montowane po wewnętrznej stronie okna, to taki półśrodek. Przecież będąc po wewnętrznej stronie okna w żaden sposób nie zmniejszają one ilości energii przenikającej do wnętrza pomieszczenia. Możemy jedynie powiedzieć, że w jakiś tam sposób pochłaniają część energii wypromieniowanej przez przeszklenie. Jeśli chcesz naprawdę poczuć pozytywną zmianę, przegroda chroniąca Twoje pomieszczenie przed przegrzewaniem od promieniowania słonecznego powinna znaleźć się po zewnętrznej stronie okna.

Zakładając, że problem jest dokuczliwy na tyle, że naprawdę chcesz z nim powalczyć, to zrobiłbym tak:

Wymiana szyby w oknie na pakiet o najniższym możliwym współczynniku promieniowania słonecznego "g" + od strony zewnętrznej roleta materiałowa klasy sunscreen.

Tanio nie będzie, ale temperatura pomieszczeń latem powinna zmienić się dość radykalnie, co więcej, przy okazji światła tyle nie stracisz, co przy opuszczonych klasycznych roletkach wewnętrznych. No tak już jest. Coś za coś. Komfort za kasę. Nie ma lekko icon_biggrin.gif


jakie wszystkie, przestań bredzić jak potłuczony
a te pakiety to cenowo wsadź sobie w..., znaczy przetestuj se pragębę, zanim takie bzdety napiszesz
Link do komentarza
Cytat

Musisz jednak pamiętać, że wszystkie polecane Tobie tu wcześniej "roletki" itp. montowane po wewnętrznej stronie okna, to taki półśrodek. Przecież będąc po wewnętrznej stronie okna w żaden sposób nie zmniejszają one ilości energii przenikającej do wnętrza pomieszczenia.



Ło matulu, a mię jeszcze w podstawówce uczyli, że jest cuś takiego, takie kosmiczne zjawisko, zwane odbicie...
Ale widocznie jak komputry nastały, to odbicie diabli wzieni i terozki już go ni ma...
Jak dzisioj ludziska opowiadajom bachorom bajke o Bazyliszku, to ni mom pojęcia...
Link do komentarza
Cytat

Ło matulu, a mię jeszcze w podstawówce uczyli, że jest cuś takiego, takie kosmiczne zjawisko, zwane odbicie...
Ale widocznie jak komputry nastały, to odbicie diabli wzieni i terozki już go ni ma...
Jak dzisioj ludziska opowiadajom bachorom bajke o Bazyliszku, to ni mom pojęcia...



retrofood ja tam nie wiem czego i gdzie Ciebie uczono. Proponuję wpisz w Google frazę "całkowity współczynnik przenikania energii". Jak już opanujesz co nieco wiedzy o zasadach przenikania promieniowania słonecznego przez przegrody przezroczyste, (okna), możemy wrócić do tematu na ile skuteczna jest ochrona przed przegrzewaniem pomieszczeń przy pomocy urządzeń montowanych po wewnętrznej stronie takiej przegrody, a na ile jeśli urządzenie montowane jest po jej stronie zewnętrznej.

Cytat

cóż, fajnie, że Cię rozbawiłem, bo dla mnie Twój post był żenujący
nic nie zrozumiałeś, ale nawet nie dziwi mnie to
jak Twój kulfon osiągnie pułap poniżej Twych gał, możemy podyskutować, inaczej goń się komiwojażeru okien



Cóż, Pańska rada co do markizy jest z pewnością lepsza, szczególnie jeśli kawalera w bloku i na piętrze icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mimo to nie uważam jej za żenującą, a jedynie nieprzemyślaną i wcale nie mam Pana za sprzedawcę markiz, z tego prostego powodu, że żaden z nich czegoś takiego by raczej nie napisał. A co do mojej profesji to jest ona bardzo odległa od sprzedaży okien, czyli Panie Barbossa kolejny raz kulą w płot i prześmiesznie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif A na gonito to jestem zbyt leniwy. Będziesz Pan musiał zcierpieć icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

retrofood ja tam nie wiem czego i gdzie Ciebie uczono. Proponuję wpisz w Google frazę "całkowity współczynnik przenikania energii". Jak już opanujesz co nieco wiedzy o zasadach przenikania promieniowania słonecznego przez przegrody przezroczyste, (okna), możemy wrócić do tematu na ile skuteczna jest ochrona przed przegrzewaniem pomieszczeń przy pomocy urządzeń montowanych po wewnętrznej stronie takiej przegrody, a na ile jeśli urządzenie montowane jest po jej stronie zewnętrznej.



Czyżbyś nie rozumiał, że nasza dyskusja nie o tym? Trudno...
Link do komentarza
Cytat

Czyżbyś nie rozumiał, że nasza dyskusja nie o tym? Trudno...



Pytanie było jasne. Jak ograniczyć przegrzewanie pomieszczenia. Pytający chciał tanio i myślał o zastosowaniu jakichś wewnętrznych przesłon, których nie potrafił samodzielnie zdefiniować. W mojej ocenie "tanio" zawsze jest pojęciem względnym, a w budownictwie korzystniej jest stosować rozwiązania skuteczne niż wyłącznie tanie. Po czasie często to, co dziś tanie, jutro okazuje się drogie w eksploatacji. Oczywiście ostateczny wybór zawsze należy do tego, który wydaje środki, ważne by czynił swój wydatek z pełną świadomością efektu, który może uzyskać.

Jeśli "kawalerka" nie jest przejściówką, którą za chwilę się opuści warto pomyśleć o pewnych inwestycjach, które rozwiążą problem bardziej kompleksowo i skuteczniej niż najprostsza przesłona wewnętrzna i tyle.

W swojej praktyce bardzo często słyszę od indywidualnych inwestorów narzekania: Ale nikt mi tego nie mówił! Żeby mi to ktoś wcześniej powiedział, to ja bym... .

Powiedziałem. Komuś się nie podoba? Trudno jakoś to zniosę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Zastosowanie najlepszego z możliwych rozwiązań nie dla każdego jest wyzwaniem. Czasem satysfakcję daje obniżenie temperatury o 2-3 stopnie.
Ech, już nie pamiętasz pewnie, że Klienci przychodząc do sklepu chcą poznać cenę, szczególnie tą najniższą i często trudno do nich trafić, tym bardziej że przeszli wcześniej kilka sklepów, gdzie były tylko najlepsze i najtańsze okna..
Link do komentarza
Cytat

Zastosowanie najlepszego z możliwych rozwiązań nie dla każdego jest wyzwaniem. Czasem satysfakcję daje obniżenie temperatury o 2-3 stopnie.
Ech, już nie pamiętasz pewnie, że Klienci przychodząc do sklepu chcą poznać cenę, szczególnie tą najniższą i często trudno do nich trafić, tym bardziej że przeszli wcześniej kilka sklepów, gdzie były tylko najlepsze i najtańsze okna..



Pewnie, że chcą poznać cenę, ale czy nie mogą poznać ceny za różne rozwiązania?

Rozwiązanie A obniżka temperatury o 3 stopnie cena B

Rozwiązanie C obniżka temperatury o 7 stopni cena D

Rozwiązanie E obniżka temperatury o 13 stopni cena F

Jak wybierać i płacić to świadomie, ale może się mylę, może faktycznie inwestorów interesuje tylko tanio nie ważne za co.
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Cytat

Pewnie, że chcą poznać cenę, ale czy nie mogą poznać ceny za różne rozwiązania?

Rozwiązanie A obniżka temperatury o 3 stopnie cena B

Rozwiązanie C obniżka temperatury o 7 stopni cena D

Rozwiązanie E obniżka temperatury o 13 stopni cena F

Jak wybierać i płacić to świadomie, ale może się mylę, może faktycznie inwestorów interesuje tylko tanio nie ważne za co.




1/
Właśnie, jak obniżyć temperaturę w pokojach z oknami na południe i zachód będąc tuż przed poszukiwaniem nowych okien? Czy są jakieś lustrzane natryski na szybach aby mniej piekła było w domu?

2/ Czy są folie do naklejenia na szyby w starej kawalerce, okna drewniane, od zachodu? To okna dwuszybowe, nakleja toto się na zewnątrz okna czy też po stronie mieszkania ale srebrem do zewnątrz? Teraz są aluminiowe srebrne żaluzje. Czy to coś zmieni w porównaniu do zaciągniętych żaluzji?

Link do komentarza
Ile kosztuje taki pakiet szybowy, bo moze się okazać, że atłasowy baldachim będzie tańszym rozwiązaniem icon_smile.gif .

Markizy, okiennice????. No chyba, że ktoś chce cieszyc się słońcem i mieć chłodno.

Niski współczynnik g i wysokie LT i umiarkowane LR

Półśrodek to ta folia, która zmniejsz ilość światła wpadającego do pomiesczenia. Ale to tylko półśrodek ponieważ jesienią i o poranku będzie ciemno/"norowato".

Tu pierwszy link z Google
http://artfoll.pl/folie.php#folie_przeciwsloneczne

Mam takie wrażenie, że roleta będzie tańszym rozwiązaniem - o ile administartor budynku pozwoli ją zamontować.

Teraz porozmawiajmy o cenie takiego pakietu szybowego.
Link do komentarza
  • 10 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...