Skocz do zawartości

Budowa domku gospodarczego, technologia, wycena!


Recommended Posts

Witam!!
Na działce budowlanej chcę samodzielnie postawić budynek gospodarczy o powierzchni nie przekraczającej 25m2, gdyż na taki nie potrzebuję zezwolenia ani projektu.
Wszystkie dokumenty potrzebne do budowy złożyłem już w urzędzie miasta w wydziale geodezji w celu ustalenia warunków zabudowy teraz pozostaje czekać ok. 3 miesięcy.

Technologia: tania (murowana)
Finanse: max 20tys. zł
Projekt: brak (wasze propozycje)
Znajomość budownictwa: remonty w mieszkaniu robię samodzielnie
Media: wyprowadzone poza budynek aby w przyszłości można było zrobić przyłącze, bez instalacji w środku (woda +elektryczność)
Stan surowy zamknięty: 1 duże okno + 1 mniejsze, 1 drzwi

W planach mam postawić budynek 6m x 4m lub 4,95m x 4,95m, ma to być budynek z przeznaczeniem na narzędzia ogrodnicze + rekreacje, użytkowany wiosna-jesień.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Funkcję jaką ma pełnić budynek to typowy składzik na narzędzia ogrodnicze + oczywiście funkcję wypoczynkową w sezonie wiosenno-jesiennym.
Przez zimę budynek nie będzie użytkowany także ocieplenie ścian nie będzie potrzebne, ewentualnie dach o ile finanse na to pozwolą.

W domku chciałbym wybudować mały kominek na zimniejsze dni, a po zewnętrznej stronie budynku grill przylegający bezpośrednio do ściany.
W późniejszym czasie (za rok lub dwa) przy grill chciałbym postawić zadaszony taras.

Jaki materiał będzie odpowiedni na budowę takiego budynku?? czy fundament będzie potrzebny, czy wystarczy jakaś płyta betonowa?
Jeśli fundament będzie potrzebny jak go wykonać??
Na terenie nie występują żadne szkody górnicze, jednakże ok. 1 m od płotu czyli gdzieś w granicach ok. 10m od samego budynku płynie potok niedawno uregulowany, sam potok wyłożony został betonowymi płytami ażurowymi.

Budynek chcę przygotować na podłączenie go do mediów (prąd, woda) stąd też chce zrobić wyprowadzenia na zewnątrz, tak aby w przyszłości nie było problemów z jego podłączeniem, jeśli chodzi o wewnętrzną instalację zadecydują kwestie finansowe.

Okna plastikowe standardowe, drzwi dwuskrzydłowe aby w razie potrzeby można było wnieść coś szerszego.

e91c38f6289212c0m.jpg

Edytowano przez Tomasz Iskiernik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Z tego co się dowiedziałem w urzędzie w wydziale geodezji bez pozwolenia na budowę mogę wybudować budynek nie przekraczający powierzchni 25m2.
Na każde 500m2 działki można postawić 1 taki budynek.

W wydziale geodezji urzędu miejskiego, złożyłem wszystkie wymagane dokumenty w celu ustalenia warunków zabudowy, procedura trwa już ok. 1,5 miesiąca z 3 wymaganych, kontaktowałem się z urzędnikiem który prowadzi moją sprawę, powiedział, że wszystko jest na dobrej drodze.

Sąsiedzi nie wyrazili żadnych przeciwwskazań, mieli na to 1 miesiąc od czasu dostarczenia do nich pisma z urzędu o zamiarze takiej budowy.

Działki które bezpośrednio sąsiadują z moją są działkami budowlanymi, moja działka póki co ze względu na niższy podatek jest działką rolną, na której znajdują się już media (prąd i woda + od niedawna studzienka kanalizacyjna) + bezpośredni dojazd z drogi asfaltowej. Edytowano przez Tomasz Iskiernik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zamiast zawiłego tłumaczenia:

Cytat

§ 3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
8) budynku gospodarczym - należy przez to rozumieć budynek przeznaczony do niezawodowego
wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów
rolnych służących mieszkańcom budynku mieszkalnego, budynku zamieszkania zbiorowego,
budynku rekreacji indywidualnej, a także ich otoczenia, a w zabudowie zagrodowej przeznaczony
również do przechowywania środków produkcji rolnej i sprzętu oraz płodów rolnych,



Z czego raczej wynika, że jest ściśle powiązany z domem mieszkalnym – ale jak życie pokazuje, niezbadane są ścieżki interpretacji urzędniczej, czyli życzę powodzenia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...