Skocz do zawartości

Niepotrzebne okna dachowe


Recommended Posts

Chciałabym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat okien dachowych:

są przede wszystkim niepraktyczne, bo nie można otworzyć ich jak pada deszcz

woda na oknach się skrapla i na ścianach powstają zacieki

nie można ich zostawić otwartych również ze względu na ewentualną kradzież

Jednym słowem warto zastanowić się nad lukarną podczas wyboru projektu, bo dla mojego domu juz jest za późno icon_sad.gif


A może macie inne zdanie?


Czekam na Wasze opinie...
Link do komentarza
Cytat

Chciałabym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat okien dachowych:

są przede wszystkim nie praktyczne, bo nie można otworzyć ich jak pada deszcz

woda na oknach się skrapla i na ścianach powstają zacieki

nie można ich zostawić otwartych również ze względu na ewentualną kradzież

Jednym słowem warto zastanowić się nad lukarną podczas wyboru projektu, bo dla mojego domu juz jest za późno icon_sad.gif
A może macie inne zdanie?
Czekam na Wasze opinie...


My tez zastanawialiśmy się czy nie wstawić sobie okien dachowych( choć nie było ich w projekcie) ale doszliśmy do wniosku że jednak nie. Zdania na ten temat są podzielone. Jedni mówią, że są super inni, że w lato jest przez nie gorąco....
Link do komentarza
przetestowałam juz okna dachowe o każdej porze roku i tylko w lato odkryłam fantastyczne strony takich okien:
po pierwsze: można sie bardzo wygodnie opalać siedząc na własnej kanapie, oglądając przy okazji tv lub czytając książkę
po drugie: odpoczywając wieczorem można patrzeć w gwiazdy, z własnego lóżka, można szukac dużego wozu.......

mogę opisac dokładnie każdą porę roku z oknami dachowymi od strony estetycznej i praktycznej
Link do komentarza
Ja też uważam, że okna dachowe są OK. Chciałam się zapytać, kto zostawia otwarte okna wychodząć z domku, nawet na piętrze? Okna dachowe mają przecież nawietrzniki i dużo bezpieczniej zostawić tak rozszczelnione okno dachowe niż rozszczelnione okno normalne. Nawet przy silnym deszczu zacinającycm w okna nic się nie przedostanie, czego nie jestem pewna przy oknach normalnych (pionowych).
Link do komentarza
wszystko jest dobre,ładne i fajne jeśli ma się możliwość w jednym pomieszczeniu zastosować okna ścienne i dachowe.
jestem użytkownikiem 30 metrowego pokoju w którym sa tylko i wyłacznie okna dachowe.
przez to,że moge je zostawić tylko na mikroszczelinie, po powrocie do domu jest duszno i gorąco.
W drugim pokoju 15 metrowym gdzie oprócz dachowych okien jest rownież okno ścienne-pionowe jest zupełnie inna cyrkulacja powietrza, przez możliwość pozostawienia go uchylnie otwartego. Przecież wiemy kiedy jest dzień deszczowy.......
Link do komentarza
  • 6 miesiące temu...
Ja mam okno dachowe w łazience umieszczone wysoko i żeby sąsad mnie mógł podejrzeć to musiałby kupić helikopter albo podjechać zwyżką. Na szczęście się na to nie zanosi.

A dla tych co wychodząc z domu zostawiają uchylone czy otwarte okna to życzę powodzenia i radzę o pilną wizytę w poradni lekarskiej. Toż to zaproszenie dla złodzieja !!!
Link do komentarza
Cytat

wszystko jest dobre,ładne i fajne jeśli ma się możliwość w jednym pomieszczeniu zastosować okna ścienne i dachowe.
jestem użytkownikiem 30 metrowego pokoju w którym sa tylko i wyłacznie okna dachowe.
przez to,że moge je zostawić tylko na mikroszczelinie, po powrocie do domu jest duszno i gorąco.
W drugim pokoju 15 metrowym gdzie oprócz dachowych okien jest rownież okno ścienne-pionowe jest zupełnie inna cyrkulacja powietrza, przez możliwość pozostawienia go uchylnie otwartego. Przecież wiemy kiedy jest dzień deszczowy.......


Zastanawiam się nad tą duchotą w pokoju z oknami dachowymi - na oknach można założyć żaluzję ograniczające penetrację światła a tym samym nagrzewanie się pomieszczeń. Pewnie nie będzie to rozwiązaniem zupełnie likwidującym problem ( pozostaje jeszcze dobra wentylacja pomieszczenia ) ale z pewnością pomoże ograniczyć przykre skutki.
W poście nie ma słowa o izolacji termiznej dachu, może jest zbyt skąpa i dlatego poddasze szybciej się nagrzewa. Nie obarczałabym winą tylko okien dachowych. I tak jak ktoś juz napisał ja również uważam, że dają piękne światło we wnętrzu.

---------------------------
www.kuzniawnetrz.pl
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...