Skocz do zawartości

Koszt budowy domku parterowego w stanie surowym otwartym


Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym się zapytać ile będzie mnie kosztowało wybudowanie domku
http://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-sadowej-KRK1199
Chodzi mi tylko o ściany i dach bez okien bez niczego...
Nie licząc robocizny ponieważ tata ma firmę budowlaną.
Chciałbym poznać ile wyniesie mnie wybudowania tylko samych ścian zewnętrznych i dachu. Bez działki i przyłącznień. Czyli cena materiałów.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich. Chciałbym się zapytać ile będzie mnie kosztowało wybudowanie domku
http://www.extradom.pl/projekt-domu-dom-przy-sadowej-KRK1199
Chodzi mi tylko o ściany i dach bez okien bez niczego...
Nie licząc robocizny ponieważ tata ma firmę budowlaną.
Chciałbym poznać ile wyniesie mnie wybudowania tylko samych ścian zewnętrznych i dachu. Bez działki i przyłącznień. Czyli cena materiałów.



Najprościej będzie zapytać Tatę.
Link do komentarza
Gość arturo72
No to może ja podpowiem ponieważ mój SSZ jeszcze nie ostygnął całkowicie ;)
Buduję bardzo podobny dom (szczegóły w stopce,pełny dziennik budowy na FM) i na dzień dzisiejszy SSO wyszedł 137380zł a SSZ(bez drzwi wejściowych) 153580zł
Buduję dom wysoce energooszczędny z zapotrzebowaniem 35-40kWh/m2/rok,na płycie fundamentowej i przy okazji z zabezpieczeniami przeciw szkodom górniczym.
Koszt zabezpieczeń to ok.20tys.zł,także od powyższych kwot należy odjąć 20tys.zł i będzie ok icon_smile.gif

Koszt robocizny do SSO w moim przypadku to 38tys.zł. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Zwróć uwagę, że ceny w różnych częściach Polski mogą być różne. Na Podlasiu liczą sobie średnio za stan surowy otwarty bez pokrycia dachowego 300zł/m2 zabudowy, czyli w Twoim przypadku 153*300 = 45 900 zł.


Nikt przecież nie każe brać ekipy z regionu ;)
U mnie na Śląsku robocizna jest droga,sąsiad za podobny dom płacił 58tys.zł icon_smile.gif
Ja miałem ekipę z Radomia,do mnie na budowę mieli 200km icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

... Ja miałem ekipę z Radomia,do mnie na budowę mieli 200km icon_smile.gif


Radomianie potrafią budować domy z zabezpieczeniem przeciw szkodom górniczym icon_eek.gif ?
Tak serio to zastanawiające jest, jeżeli ekipa nie może we własnym regionie znaleźć pracy, tylko 200 km od domu. U mnie dobra ekipa na odległość jest tylko za dobre pieniądze. Czekamy na info, ile autor wątku ma do Radomia. To może być okazja icon_wink.gif .
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Radomianie potrafią budować domy z zabezpieczeniem przeciw szkodom górniczym icon_eek.gif ?
Tak serio to zastanawiające jest, jeżeli ekipa nie może we własnym regionie znaleźć pracy, tylko 200 km od domu. U mnie dobra ekipa na odległość jest tylko za dobre pieniądze. Czekamy na info, ile autor wątku ma do Radomia. To może być okazja icon_wink.gif .


Przecież ekipa buduje wg projektu a nie wg własnego widzimisie icon_smile.gif
Taką,która buduje wg własnego uznania pogoniłbym w sto diabły ;)
Projekt prawdę Ci powie icon_biggrin.gif
Szeryf ekipy stwierdził,że lepiej budować u hanysów niż u krawaciarzy i załapał kilka budów u nas icon_smile.gif
Jakby co to polecam... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...