Skocz do zawartości

ciepła podłoga w łazience i kuchni


Recommended Posts

Wielce Szanowni, knuję nad podłogą w łazience i kuchni - rozważam zainstalowanie maty grzejnej DEVI za jakieś 270PLN/m2 + sterownik za 350 PLN/szt. i na to płytki ceramiczne, ale zastanawiam się także nad podłogą z korka zabezpieczonego lakierem poliuretanowym, wówczas już oczywiście bez maty grzejnej, przyszło mi także do głowy by zrobić podłogę z drewna egzotycznego, np. merbau.

Co myślicie o w/w koncepcjach? Może ktoś ćwiczy któreś z w/w rozwiązań?
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Wielce Szanowni, knuję nad podłogą w łazience i kuchni - rozważam zainstalowanie maty grzejnej DEVI za jakieś 270PLN/m2 + sterownik za 350 PLN/szt. i na to płytki ceramiczne, ale zastanawiam się także nad podłogą z korka zabezpieczonego lakierem poliuretanowym, wówczas już oczywiście bez maty grzejnej, przyszło mi także do głowy by zrobić podłogę z drewna egzotycznego, np. merbau.

Co myślicie o w/w koncepcjach? Może ktoś ćwiczy któreś z w/w rozwiązań?




Witam,
opcja 1 - bardzo uniwersalne rozwiązanie - tzreba jedynie zoptymalizować sterowanie, żeby nie zdziwić się trzymając w ręku rachunek z elektrowni.

Podłoga z korka - widziałem już ściany z korka i podłoge w kuchni - w łazience bym się nie odważył icon_smile.gif

Merbau - jak najbardziej - ciekawe rozwiązanie - tyle, że ceny tego drwna równiez sa "egzotyczne" Jeżeli powierzchnia podłogi w kuchni jest znaczna, efekt może być "powalający" - cena również icon_smile.gif

Dwa ostatnie rozwiązanie odbiegają założeniami od pierwszego - nie ma tu czynnego ogrzewania a jedynie bierny efekt grzewczy.
Wszystko to jednak kwestia gustu, oczekiwań i portfela..
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Też zdecydowanie polecam drewno icon_smile.gif mimo ogrzewania podłogowego wolę chodzić po deskach niż po gresie jakoś przyjemniej no i efekt wizualny jest zupełnie inny.




Poczekaj do lata - zapragniesz chłodu i "przeprosisz się" z gresem icon_smile.gif A inne gfestie to już wyłącznie gust, o którym podobno się nie dyskutuje.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...