Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pergameno (Magnat), czy da się taniej?

Recommended Posts

Witam. Chciałbym zrobić sobie jedną ścianę w tym stylu z tym, że wyjdzie mnie to znacznie drożej jak pomalowanie całego pokoju zwykłą farbą np. Cieszynką i do tego pigment jakiegoś tam koloru... Czy są na rynku dostępne jakieś tańsze kleje do tego pergaminu i ogólnie czy da się takie coś zrobić taniej, czy tylko na Magnacie?
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam. Chciałbym zrobić sobie jedną ścianę w tym stylu z tym, że wyjdzie mnie to znacznie drożej jak pomalowanie całego pokoju zwykłą farbą np. Cieszynką i do tego pigment jakiegoś tam koloru... Czy są na rynku dostępne jakieś tańsze kleje do tego pergaminu i ogólnie czy da się takie coś zrobić taniej, czy tylko na Magnacie?

Zastosowanie innego od zalecanego przez producenta kleju, może odbić się na jakości struktury MAGNAT Pergameno, co zamiast oszczędności generuje często dodatkowe koszty. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie dedykowanej dla produktu, oryginalnej Farby Klejowej MAGNAT. Pozwoli to na uzyskanie satysfakcjonującego efektu końcowego i na wysoką jakość wykonania. Przy aplikacji struktury MAGNAT Pergameno należy stosować się do zaleceń producenta. Praktyczne wskazówki na ten temat znajdzie Pan na stronie internetowej: http://www.magnatfarby.pl/produkty/produkt...,pergameno.html
Właśnie o tym pisze i mam nadzieję,że autor dokładnie przeczytał te uwagi. Jeśli wątek jest dalej aktualny to daj znać na co ostatecznie się zdecydowałeś. Na odpowiedź czekamy na forum.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam! Mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda. Mój (chyba) problem wygląda następująco: na poddaszu mam wnękę w ścianie która ma 10m2 o głębokości 10cm. We wnękę został wklejony styropian naciągnięty klejem. Na zewnątrz muru jest styropian 15 cm. Wszystko jest dobrze bo poddasze nie jest ogrzewane, ale teraz chcę je wykończyć na mieszkalne. Czy ten styropian od wewnątrz może stwarzać problemy związane z wilgocią?
    • Tam gdzie jest grzyb, albo podejrzenie że jest, a tynk się nie kruszy, zapryskał bym czymś grzybobójczym, ale wcześniej i po dobrze byłoby to wysuszyć i zostawił tak jak jest. Jak usunięta przyczyna wilgoci to będzie się trzymać, jak nie to nawet bez grzyba odpadnie. Jak masz 2 cm do wyrównania bez listew podtynkowych ja tego nie widzę bez doświadczenia. Najlepiej byłoby osadzić listwy, wyprowadzić płaszczyznę i dopiero tynk. I raczej na raz, bo z tego co wiem jedna warstwa do drugiej się raczej nie przyklei. Dlatego lepiej sobie to podzielić właśnie listwami i jakby Ci się nie udało całej ściany zarzucić to oddziela to listwa. Zaprawą wyrównawczą nie robiłem, bo zwykle w miarę prosto udało się zrobić. Napewno to co śliskie, czyli jakieś pozostałości farb olejnych, klejów do tapet trzeba zerwać. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • Dzisiaj tak siedziałem na budowie i zacząłem rozrysowywać sobie te słupy. Przecież cholera na wieńcu opierają mi się belki. Muszę tak rozrysować słupy żeby nie trafić w Belkę bo one zostają na wierzchu. Żeby nie było sytuacji ze mam belki np co 85 i nagle jedna 120 bo słupek. 
    • Witam, odziedziczyłam dom na działce rolnej 0,49 ha III klasa ziemi. Nie jestem rolnikiem. Złożyłam do gminy odpowiednie wnioski w związku z chęcią rozbudowy, ale nie liczę na pozytywne rozpatrzenie. W planie domu jest informacja, że to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Obecnie to poddasze to raczej strych. Czy muszę zgłaszać chęć wyremontowania tego poddasza, tj. ścianki działowe, dach itp.? I jeszcze jedno pytanie , chcę wymienić ogrzewanie na gazowe czy na działce rolnej mogę postawic zbiornik na gaz?
    • Ja bym się z tym wybrał na Twoim miejscu do jakiejś Castoramy albo czegoś i tam coś spróbował dobrać, bo tak oglądając na fotkach to niewiele można doradzić. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...