Skocz do zawartości

Wylewka na gruncie/ izolacja pozioma wyżej niz wylewka


Recommended Posts

Witam

Robię remont podłogi na gruncie i chcę tam zrobić wylewkę.
Wczeniej była tam podłoga na regalach, pomiedzy była wełna i na ziemi była rozłożona folia kubełkowa.
Ławy były olepikowane, ale gdy zerwałem podłogę to widac było że ten lepik się "poci" więc skułem ten odcinek dookoła fundamentów i po paru dniach jak widac na zdjęciu wyschło wszystko.

Dom jest z lat 80 więc nie jest idealnie zrobiony.

Zdjęcie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b56a67f29dc90d2.html

Teraz mam parę pytań jeli kto moze to proze o odpowiedz na kazde z osobna:

1. Jak połączyć izlolację poziomą na cegle z tą co bedzie na chudziaku (kreska na ławie) ponieważ poziom wylewki bedzie tuż nad izolacja poziomą i przez ten kawałem moze podciagac wilgoc .

2. Dlaczego sie pocił fundament który potem wyschnął, z drugiej strony jezcze jedno pomiezczenie ? i czy jak to potem zrobie wylewke to nie bedzie znowu moknął?

3. Mam poro miejsca na gruz, czy mogę go tam dać (płytki chodnikowe kawałki rurek gliniastych wypalanych) czy nie mozna dawac gruzu ?

4. czy mozna bezposrednio na grunt dac folie kubelkową a potem gruz i troche zwiru? i czy to nie spowoduje ze wilgoc nie pojdzie na ławy?

I czy folia budowlana nie ulegnie przetarciu gdy ją dam na chudziaka jak bede chodził po styropianie?

I chyba nie bede juz lepikowal bo wtedy woda z fundamentow nie ma gdzie odparować

A boazerie musze troche podciac zeby sie dostac do papy...

Planuje zrobic tak: gruz- chudziak- folia- styro 20cm- siatka - bet 5 cm

Jak to mam zrobic ?


Pozdrawiam Łukasz



Link do komentarza


na zdjęciu jeszcze wodę widać - znaczy ściana sucha powierzchownie - odmienna barwa -
czemu lepik się pocił - bo przepuszczał
woda idzie pionowo ścianą od dołu usuwając lepik pozwoliłeś ścianie oddychać znaczy powierzchownie wysycha
przykryjesz znów będzie mokła
rozwiązania podcinka , iniekcja itp.
a w zasadzie lepiej żeby to robił ktoś kto wie co zrobić
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ale wydaje mi się że chyba nie trzeba od razu robic przecinki lub iniekcji bo tam bedzie podłoga tylko jak mam połączyc papę która jest nad cegłą z izolacja która będzie pod styropianem?



Witam,
Technologia remontu podłogi powinna przebiegac w nastepujacy sposób:
- zagruntowanie emulsją asfltowo-kauczukową pasa cegieł na fundamencie
- ustalenie poziomu wylewki podłogowej równo z izolacją poziomą ścian

Niedopuszczalne jest przykrycie boazerii warstwą jastrychu
- użycie gruzu do wypełnienia wymaga zagęszczenia po zmieszaniu z piaskiem
- do izolacji cieplnej najlepiej zastosować polistyren ekstrudowany XPS - twardszy i mniej nasiąkliwy od styropianu.
- główną izolację przeciwwilgociową należy ułożyc pod wylewka wywijajac ją na ściany do poziomu izolacji poziomej fundamentu. Można ewentualnie ułożyć również folię na chudym betonie.
- wylewka podłogowa powinna być oddylatowana od ścian paskami np, styropianu gr 1 - 2 cm.
Link do komentarza
Cytat

A czy tej cegle nic się nie stanie skoro jest na fundamencie, (czy sie nie rozsypie pod wpływem wilgoci) który ciągnie z ziemi wilgoć?
Papa jest dopiero na cegle a potem pustaki.


Nie ma możliwości zabezpieczenia warstwy cegieł przed wilgocią - chyba, że przez podcięcie fundamentów i włożenie izolacji poziomej niżej. Trwałość tej warstwy zależeć będzie od jakości cegły i jeśli przetrwała wiele lat i się nie kruszy to pewnie jeszcze długo wytrzyma.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ale wydaje mi się że chyba nie trzeba od razu robic przecinki lub iniekcji bo tam bedzie podłoga tylko jak mam połączyc papę która jest nad cegłą z izolacja która będzie pod styropianem?



może zabrzmi to lekko brutalnie
ale masz rację
wydaje Ci się
z czego planujesz izolację poziomą na chudziaku ???
papa ??? folia ??
folię bardzo łatwo uszkodzić nawet niezauważalnie
papa z czasem namoknie i zbutwieje ?
ponadto
nie wiem w jaki sposób określiłeś kondycję pozostałej części ściany nie zerwawszy boazerii .
kolego piszesz o wilgoci a podchodzisz jak do makijażu jak się nie uda to się zrobi następny.
przy wilgoci nie ma roboty po łebkach
znaleźć i zdiagnozować przyczynę
zastosować odpowiednie technologie dla jej usunięcia
sprawdzić właściwe działanie wykonanych czynności
wykończyć wedle woli i upodobania
nie da się pominąć żadnego z tych pkt bez szkody dla własnego portfela
pozdrawiam

Cytat

Nie ma możliwości zabezpieczenia warstwy cegieł przed wilgocią - chyba, że przez podcięcie fundamentów i włożenie izolacji poziomej niżej. Trwałość tej warstwy zależeć będzie od jakości cegły i jeśli przetrwała wiele lat i się nie kruszy to pewnie jeszcze długo wytrzyma.



możliwości są mimo wszystko a decyzja czy podcinanie czy iniekcja czy szlam zależna od jednostkowego przypadku
głównie zależna od tego o jakiej głębokości poniżej poziomu terenu rozmawiamy

oraz konstrukcji budynku , bo materiał już znamy czyli cegła
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...