Skocz do zawartości

Jak zabudować (lub inne rozwiązania) metalowe futryny?


graxor

Recommended Posts

Witam.
Mam do Was pytanie. Robiłem całe mieszkanie, ale nie wywalałem z podłogi metalowych futryn dzwi.

Jak na dzień dzisiejszy są najlepsze sposoby na zabudowę lub zrobienie w nowoczesnym stylu? Zamierzam kupić skrzydła dzwi, ale muszę także jakoś zrobić futryny i nie wiem jak na dzień dzisiejszy się najlepiej to robi.

Proszę o rady. Poniżej zdjęcia futryn:

Mam 3 futryny i dwa takie przejścia na gołą ścianę:
Brak obrazka

Goła ściana

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

Proszę o rady.
Link do komentarza
Cytat

A czym chcesz wykończyć ?
Ja u siebie zrobiłem drzwi przesuwne - futryny nawierciłem i założyłem osłony drewniane



a możesz zrobić parę fotek jak to wygląda i wysłać mi na maila? g.tyczynski@gmail.com

z daleka i z bliska z obydwu stron? i napisz czy ciężko to zrobić i jakie osłony trzeba by kupić? jaka techniką to najlepiej zrobić? dzięki icon_smile.gif czekam.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam do Was pytanie. Robiłem całe mieszkanie, ale nie wywalałem z podłogi metalowych futryn dzwi.

Jak na dzień dzisiejszy są najlepsze sposoby na zabudowę lub zrobienie w nowoczesnym stylu? Zamierzam kupić skrzydła dzwi, ale muszę także jakoś zrobić futryny i nie wiem jak na dzień dzisiejszy się najlepiej to robi.

Proszę o rady. Poniżej zdjęcia futryn:

Mam 3 futryny i dwa takie przejścia na gołą ścianę:


Proszę o rady.



Są gotowe ościeżnice nakładane na stare futryny metalowe.
http://www.youtube.com/watch?v=THOYMOUrh0o
http://okzoscieznice.blogspot.com/2010/03/realizacje.html
http://drzwi-renowacja.pl/oscieznice-regulowane/ Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gdzieś już te fotki zamieszczałem. Robota ciężka tak sądzę icon_smile.gif ja najpierw nawiercałem poprzez listwę wpasowaną w otwór punkty w framudze - potem rozwiercałem i dawałem kołki rozporowe ( ściana gipsowa ) potem przyklejałem listwy i malowałem lakierobejcą u mnie dulux - ciemny machoń.
Myślę że linki od animusa chyba taniej wyjdzie i szybciej

koszt jednej framugi u mnie w 2007r to ok 200zł ( listwy kupowane w nomi ) drzwi przesuwne na zawiasach herkulesa ok 180 zł
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam.
Mam do Was pytanie odnoście ościeżnic metalowych.
Zamówiłem nowoczesne dzwi do mieszkania (łazienka, sypialnia, toaleta).
Blok w którym mieszkam jest to już nowoczesne budownictwo i zawiasy, które są teraz bez problemu będą pasować do nowych dzwi.
Z tego względu, że kładłem panele i robiłem wcześniej remont nie chcę wykuwać ościeżnic teraz i niszczyć kafelek, paneli itd.
Postanowiłem, że te które są zostawię i myslę, aby je np odnowić dobrać odpowiedni kolor w jakim będą dzwi i wymalować je oraz może jakoś zabudować?

Proszę o radę - jeżeli wymalować to czym najlepiej i jak to najlepiej po kolei zrobić w krokach, a jeżeli zabudować to czym i jak najlepiej.
Dzięki!
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...