Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu betonowego poddasza nieużytkowego.


Recommended Posts

Narysowałem proponowane przez Ciebie rozwiązanie:
Cytat

Wykuj jedną kratkę w prawym dolnym rogu sciany garażu (przy drzwiach) i drugą w lewym górnym rogu (ściana zewnątrzna, to od granicy) i finito.


1. 1. Przepis mówi, że "... o łącznej powierzchni netto otworów wentylacyjnych nie mniejszej niż 0,04 m2 na każde, wydzielone przegrodami budowlanymi, stanowisko postojowe...". Mam garaż dwustanowiskowy, bez wydzielonych przegród. Można zastosować jedną kratkę 0,04 m2?
2. Nie mam kanałów w suficie. Dołożyłem jedynie oddzielnym kanałem wywiew z kotłowni (nie chcę wyziębiać kotłowni) i dlatego proszę o ocenę.
Na wszelki "słuczaj" domalowałem w garażu rurę, którą doprowadzone jest powietrze do kominka w salonie. Czy aby nie będzie "zakłócać" działania powyśzego rozwiązania wentylacji garażu.
Link do komentarza
Można również wywiercić kilka otworów np. o średnicy 5cm w górnej części ściany granicznej, a kratkę nawiewną (kratki, otwory) umieścić w dole ściany, obok drzwi wejściowych.

Można też ……. kilka innych rozwiązań zgodnych z przepisami, a co najważniejsze skutecznych.


Cytat

1) co najmniej naturalną, przez przewietrzanie otworami wentylacyjnymi umieszczonymi w ścianach przeciwległych lub bocznych, bądź we wrotach garażowych, o łącznej powierzchni netto otworów wentylacyjnych nie mniejszej niż 0,04 m2 na ……..


Łączna powierzchnia wszystkich kratek nie może być mniejsza.



Nie mieszaj do pozostałej wentylacji garażu. Zrób ją jako samodzielną i niezależną.
Tak jest prościej, taniej i skuteczniej.
Link do komentarza
Zamykając temat wentylacji garażu, w jaki sposób wentylować kotłownię, aby nie powodować jej nadmiernego wychładzania zimą? Proszę wziąć pod uwagę rozmieszczenie rekuperatora, czerpni i wyrzutni.
W którym miejscu ulokować kratkę wywiewną kotłowni?
[attachment=14058:Kot_ownia.JPG]

I pytanie poza programem, ale dotyczące ocieplenia.
1. Posiadam komin systemowy do kominka. Jaką zastosować grubość styropianu ponad połacią dachu? Czy tą samą grubością ocieplić odcinek na nieużytkowym i nieocieplonym poddaszu?
Link do komentarza
Wiem, że niezbyt możesz podpiąć kotłownię w system wentylacji mechanicznej – nie wiem tylko dlaczego ?
To w sumie dwa anemostaty (nawiewny i wywiewny) + po trójniku na każdym przewodzie WM. No może jeszcze kawałek rury (przewodu) tak aby anemostat nawiewny, był przy podłodze – tak na wszelki wypadek, bo nie jest to konieczne.

Wobec czego proponuję:
- drzwi do garażu (te z budynku) wykonać jako szczelne,
- rozszczelnić drzwi (wszystkie) na drodze z domu do kotłowni,
- kratka wywiewna nad drzwiami w kotłowni.
Link do komentarza
Rekuperator stoi w kotłowni. Odcinki od centrali do wywiewu czy nawiewu miałyby max 2 metry długości. Musiałbym dołożyć przepustnice, nie wiem, czy tłumiki (bliskość centrali). Wyregulowanie tego również sprawiłoby mi więcej "zachodu", ponieważ na tę chwilę prawie wszystkie odcinki nawiewu mam podobnej długości. Drugą kwestią jest fakt, że w razie nieszczelności instalacji gazowej przy piecu wolę mieć kratkę przy suficie (na zewnątrz).

[attachment=14059:Kot_owni...ntylacja.JPG]
Twoja propozycja w odniesieniu do stanu istniejącego:
1. Drzwi z budynku do garażu są już szczelne.
2. Kotłownia posiada drzwi zewnętrzne i te do garażu (kiedyś pisałeś, że bez zewnętrznych byłoby lepiej). Rozszczelnić te od garażu?
3. Kratka wywiewna nad drzwiami zewnętrznymi kotłowni bez problemu może być.

Czy na pewno kotłownia ma zasysać powietrze z garażu? Wydawało mi się, że sugerowałeś, aby odseparować te układy.
Link do komentarza

Cytat

Wobec czego proponuję:
- drzwi do garażu (te z budynku) wykonać jako szczelne,




A wobec tego nie będzie zasysane powietrze z garażu, tylko z budynku – chyba, że źle interpretuję wklejony rzut.

Co do WM, nie potrzeba przepustnicy – wystarczy kryza dławiaca na anemostatach.


Co do nieszczelności instalacji gazowej – zawsze możesz wywiew podłączyć za wymiennikiem rekuperatora.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

A wobec tego nie będzie zasysane powietrze z garażu, tylko z budynku – chyba, że źle interpretuję wklejony rzut.


Kotłownia nie ma połączenia z budynkiem. Są drzwi zewnętrzne i wewnętrzne do garażu.

Czy możecie mi jeszcze naświetlić kwestię poprawnego wykonania otworów wentylacyjnych w ścianach zewnętrznych.
Czy kratki zewnętrzna i wewnętrzna (przejście przez dwuwarstwową ścianę) powinny być połączone ze sobą np. rurą flex, ocieploną rurą, czy po prostu wokół rury ułożyć styropian i wypełnić pianką? Jak poprawnie w ścianie dwuwarstwowej łączy się kratki wentylacyjne 14x14? Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
tak na chłopski rozum to skoro przez dziurę wpada zimne powietrze to mając mur naokoło, będzie go wychładzało
czyli większa dziura w murze ocieplona dookoła, a kratkę to możesz sobie i taką od kominka założyć, nie musisz kurczowo trzymać się tego magicznego wymiaru 14x14

jak się boisz wyziębiania przez garaż, to go lepiej ociepl, lub
kratka wlotowa z żaluzjami, wylotowa z wentylatorem uruchamiana czujnikiem czadu
i nie będzie to stricte wyrzutnia, bez obaw, ewentualnie zrób to po odbiorze
Link do komentarza
Cytat

to oskarżysz go o próbę zabójstwa z premedytacją


Jeżeli tę słomę podpali icon_smile.gif.

Kutfa - kawał dobrej roboty wykonaliście, poświęciliście sporo czasu, sam nie wiem, czemu szkoda mi wymurowanych już silikatów wentylacyjnych. Może dlatego, że nie jesteście zgodni, co do skuteczności wentylacji na "przestrzał".
Muszę nabrać dystansu i w pierwszej kolejności odbudować sąsiadowi ogrodzenie, które zawaliło się podczas wykonywania wykopu pod ławy icon_smile.gif. Dlatego ta sąsiedzka znajomość jest "wyjątkowa".

Dziakuju Wam Alfy i Omegi icon_wink.gif .
Link do komentarza
Cytat

Zamykając temat wentylacji garażu, w jaki sposób wentylować kotłownię, aby nie powodować jej nadmiernego wychładzania zimą? Proszę wziąć pod uwagę rozmieszczenie rekuperatora, czerpni i wyrzutni.
W którym miejscu ulokować kratkę wywiewną kotłowni?
[attachment=14058:Kot_ownia.JPG]

I pytanie poza programem, ale dotyczące ocieplenia.
1. Posiadam komin systemowy do kominka. Jaką zastosować grubość styropianu ponad połacią dachu? Czy tą samą grubością ocieplić odcinek na nieużytkowym i nieocieplonym poddaszu?



Co to są te czerwone kropki to we/wy WM samej kotłowni czy całej instalacji W domu tak blisko siebie ? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli tę słomę podpali icon_smile.gif.

Kutfa - kawał dobrej roboty wykonaliście, poświęciliście sporo czasu, sam nie wiem, czemu szkoda mi wymurowanych już silikatów wentylacyjnych. Może dlatego, że nie jesteście zgodni, co do skuteczności wentylacji na "przestrzał".
Muszę nabrać dystansu i w pierwszej kolejności odbudować sąsiadowi ogrodzenie, które zawaliło się podczas wykonywania wykopu pod ławy icon_smile.gif. Dlatego ta sąsiedzka znajomość jest "wyjątkowa".

Dziakuju Wam Alfy i Omegi icon_wink.gif .


wystarczy, że zatka

a kto nie jest zgodny?
czy nie najważniejsze żeby było zgodne z obowiązującymi przepisami i się przy tym nie nap....ć niepotrzebnie, nie mówiąc już o wydawaniu kasy i problemach technicznych?
a przy tym jest to skuteczne, bo czemu nie icon_rolleyes.gif

nie bardzo kumam huh.gif
Link do komentarza
Cytat

Co to są te czerwone kropki to we/wy WM samej kotłowni czy całej instalacji W domu tak blisko siebie ?


To czerpnia i wyrzutnia wentylacji mechanicznej, zgodnie z przepisami icon_smile.gif. Odległość w poziomie ponad 1,5 metra, czerpnia jest na wysokości 2 m od ziemi i niżej, aniżeli wyrzutnia.
Wentylacja (wywiew) kotłowni ma być obok wyrzutni.
Link do komentarza
Cytat

To czerpnia i wyrzutnia wentylacji mechanicznej, zgodnie z przepisami. Odległość w poziomie ponad 1,5 metra, czerpnia jest na wysokości 2 m od ziemi i niżej, aniżeli wyrzutnia.
Wentylacja (wywiew) kotłowni ma być obok wyrzutni.



Zgodnie z przepisami o minimalnych odległościach.Tylko komu ma to urządzenie służyć .

Czerpnia jest w narożniku wewnętrznym budynku (kieszeń)

a w narożniku zewnętrznym wyrzutnia ,a gdzie logika.

lokalizowanie czerpni w taki sposób aby nie dochodziło do zanieczyszczania powietrza nawiewanego przez zanieczyszczenia np. pochodzące z instalacji wywiewnej; Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

Zgodnie z przepisami o minimalnych odległościach.Tylko komu ma to urządzenie służyć .

Czerpnia jest w narożniku wewnętrznym budynku (kieszeń)

a w narożniku zewnętrznym wyrzutnia ,a gdzie logika.

lokalizowanie czerpni w taki sposób aby nie dochodziło do zanieczyszczania powietrza nawiewanego przez zanieczyszczenia np. pochodzące z instalacji wywiewnej;



Co zatem logicznego proponujesz? Otwory odrysowane, jeszcze nie wykonane, więc podatność na sugestie 99% icon_smile.gif. Edytowano przez Karlsen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Co zatem logicznego proponujesz? Otwory odrysowane, jeszcze nie wykonane, więc podatność na sugestie 99% Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">.



Wyrzutnia powietrza jest ostatnim elementem instalacji wentylacji. Powietrze z niej wyrzucane potrafi dolecieć na odległość nawet 6 m przy bezwietrznej pogodzie. Oznacza to że promień około 6 m od wyrzutni jest strefą gdzie wpuszczamy z założenia zużyte i złej jakości powietrze.


Wg mnie i czerpnia i wyrzutnia powinna być na ścianie wschodniej (w Polsce królują wiatry zachodnie) oddalone od siebie o ok 8 metrów .Lub wyrzutnia na ścianie zachodniej. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wyrzutnia powietrza jest ostatnim elementem instalacji wentylacji. Powietrze z niej wyrzucane potrafi dolecieć na odległość nawet 6 m przy bezwietrznej pogodzie. Oznacza to że promień około 6 m od wyrzutni jest strefą gdzie wpuszczamy z założenia zużyte i złej jakości powietrze.



Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem, spowodowanym tymi stwierdzeniami.
Możesz podać źródło tej (takiej) wiedzy? Chętnie się podszkolę.

Oczywiście mowa o instalacjach wentylacyjnych stosowanych w domach jednorodzinnych – czyli wydajność max 200m3/h
Link do komentarza
Cytat

Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem, spowodowanym tymi stwierdzeniami.
Możesz podać źródło tej (takiej) wiedzy? Chętnie się podszkolę.

Oczywiście mowa o instalacjach wentylacyjnych stosowanych w domach jednorodzinnych – czyli wydajność max 200m3/h



Higiena Wentylacji-Artur Nowotka.
Link do komentarza
Zapewne nie doczytałeś, to pozwolę zacytować to co łaskawie opuściłeś (z tego samego źródła – pogrubienia moje ):

Cytat

Dodatkowo polskie prawo podchodzi bardzo restrykcyjnie do tej sprawy. W razie złej lokalizacji wyrzutni budynek może nie zostać odebrany przez rzeczoznawcę do spraw BHP



To z wstępu, i stwierdzenia o tych 6m, ale skąd wstawka o rzeczoznawcy BHP?

Natomiast dalej pisze bardzo wyraźnie:

Cytat

Z tego faktu wynikają restrykcje lokalizacji wyrzutni powietrza.



A dalej, to już cytuje na żywca, obowiązujące w tym zakresie przepisy z Rozporządzenia w sprawie WT……, zgodnie z którymi, tak się nieszczęśliwie składa, umieszczono tą czerpnię i wyrzutnię Karlsen-a.

Co więcej rzeczony A.N. pisze:

Cytat

Dokładne wytyczne do lokalizacji wyrzutni powietrza można odnaleźć w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dania 12 kwietnia 2002 r. rozdział 6, paragraf 152.




Link do komentarza
Cytat

Zapewne nie doczytałeś, to pozwolę zacytować to co łaskawie opuściłeś (z tego samego źródła ? pogrubienia moje ):
To z wstępu, i stwierdzenia o tych 6m, ale skąd wstawka o rzeczoznawcy BHP?

Natomiast dalej pisze bardzo wyraźnie:

A dalej, to już cytuje na żywca, obowiązujące w tym zakresie przepisy z Rozporządzenia w sprawie WT??, zgodnie z którymi, tak się nieszczęśliwie składa, umieszczono tą czerpnię i wyrzutnię Karlsen-a.
Co więcej rzeczony A.N. pisze:



I co z tego wynika ? , co Karlsen jest deweloperem "maxi-zysk" robi to dla kogoś i liczy tylko na odbiór wbudowując jak najmniej materiałów ,czy właścicielem budynku w którym będzie mieszkał i korzystał z tej wentylacji . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

I co z tego wynika ? , co Karlsen jest deweloperem "maxi-zysk" robi to dla kogoś i liczy tylko na odbiór wbudowując jak najmniej materiałów ,czy właścicielem budynku w którym będzie mieszkał i korzystał z tej wentylacji .


eee nieee
jest On jednym z licznych prywatnych inwestorów, który nie liczy się z kasą (nie będę tu pisał brzydko, ale każdy wie o co chodzi)
nie idzie na łatwiznę i nie stać Go na tanie rozwiązania (dodam - poprawne)
Link do komentarza
Cytat

eee nieee
jest On jednym z licznych prywatnych inwestorów, który nie liczy się z kasą (nie będę tu pisał brzydko, ale każdy wie o co chodzi)
nie idzie na łatwiznę i nie stać Go na tanie rozwiązania (dodam - poprawne)



To są konsekwencje budowania się na "ciasnej" działce .
Link do komentarza
Facet sobie napisał 6m, równie dobrze mógł napisać 12m, bo w niektórych warunkach byłoby to prawdą – o czym też w Rozporządzeniu mowa.

Ja napiszę że nie mniej niż 100m i też będzie to prawdą.

Dla normalnych warunków, odległość zgodna z Rozporządzeniem jest więcej niż bezpieczna („rygorystyczne przepisy”), no chyba że ktoś ma teorię spiskową, na okoliczność zaniżania przez przepisy bezpiecznych odległości miedzy czerpnią a wyrzutnią, w celu zmniejszenia populacji - czyli eksterminacji społeczeństwa.
Link do komentarza
Cytat

tzn ma zmienić działkę?
czy powalczyć o większy lebensraum na obecnej?
a moze po prostu zmieścić się z tym co ma, na tym co ma?



Zmienić -sprzedać zawsze można .
Powalczyć hmm.. z kim z sąsiadem ? drunk.gif
Zmieścić się dało tylko zawsze jakimś kosztem.

Cytat

Facet sobie napisał 6m, równie dobrze mógł napisać 12m, bo w niektórych warunkach byłoby to prawdą ? o czym też w Rozporządzeniu mowa.

Ja napiszę że nie mniej niż 100m i też będzie to prawdą.

Dla normalnych warunków, odległość zgodna z Rozporządzeniem jest więcej niż bezpieczna (?rygorystyczne przepisy?), no chyba że ktoś ma teorię spiskową, na okoliczność zaniżania przez przepisy bezpiecznych odległości miedzy czerpnią a wyrzutnią, w celu zmniejszenia populacji - czyli eksterminacji społeczeństwa.


A skąd pewność że tam są/będą normalne warunki. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Kierunek zachodni idealnie wyznacza ściana garażu, wyrzutnia i czerpnia są od północy. Muszę uszczegółowić, że posiadam gwc, więc może kara za umiejscowienie czerpni powinna być niższa. Nawiasem, widziałem już zintegrowane czerpnie z wyrzutniami.
Przestrzeń pomiędzy ścianą garażu, a domem sąsiada stanowi "korytarz". Tam wieje, zazwyczaj w kierunku północnym. Praktycznie wyrzutnię mogę jeszcze wykonać od południa, czyli od strony bramy garażowej. Pozostałe kierunki są imposible.
Link do komentarza
Gość adiqq
kurcze, jak to dobrze że mam sąsiadów daleko....ale widzisz, o śliwie sąsiada która jest najbliżej mojej wyrzutni nie pomyślałem....hmmm, coś w tym musi być...podczas budowy to sąsiad cześtował śliwkami, a teraz już nie....hmmm, mam nad czym dumać :takaemotka:
Link do komentarza
Cytat

Kierunek zachodni idealnie wyznacza ściana garażu, wyrzutnia i czerpnia są od północy. Muszę uszczegółowić, że posiadam gwc, więc może kara za umiejscowienie czerpni powinna być niższa. Nawiasem, widziałem już zintegrowane czerpnie z wyrzutniami.
Przestrzeń pomiędzy ścianą garażu, a domem sąsiada stanowi "korytarz". Tam wieje, zazwyczaj w kierunku północnym. Praktycznie wyrzutnię mogę jeszcze wykonać od południa, czyli od strony bramy garażowej. Pozostałe kierunki są imposible.



Trochę kłamiesz tu nas nad tarasem masz długą ścianę - zachodnią wysoką jeszcze na 2,5 m nad nim .
Link do komentarza
Cytat

Trochę kłamiesz tu nas nad tarasem masz długą ścianę - zachodnią wysoką jeszcze na 2,5 m nad nim .


Piętro domu "zakrywa" jedynie fragment garażu. Jak zerkniesz na rzut w 57 poście, to zauważysz podciągi w garażu. Ognio-mur na tarasie ma wysokość około 100 cm. Ściana zachodnia piętra jest dokładnie 3m od granicy działki. Gdzie konfabulowałem icon_eek.gif ?
Link do komentarza
Cytat

Piętro domu "zakrywa" jedynie fragment garażu. Jak zerkniesz na rzut w 57 poście, to zauważysz podciągi w garażu. Ognio-mur na tarasie ma wysokość około 100 cm. Ściana zachodnia piętra jest dokładnie 3m od granicy działki. Gdzie konfabulowałem



Myślałem że znam się trochę na projekcie .


Ściana zachodnia jest dłuższa i wyższa garaż tylko częściowo ją zasłania nawet z murkami nad garażem jest jeszcze 1,5 m .Jeżeli biegnie 3m od granicy to za garażem cała długaśna ściana nie powinna mieć okien czyli z 5,5 m wysoka.

Jeżeli czerpnia jest w garażu to jest mniej ja 3 m od granicy a wyrzutnia przy granicy.

§ 152.

9. Dopuszcza się sytuowanie wyrzutni powietrza w ścianie budynku, pod warunkiem że:

2) przeciwległa ściana sąsiedniego budynku z oknami znajduje się w odległości co najmniej 10 m lub bez okien w odległości co najmniej 8 m,
dlaczego?

Cytat

ostrożnie - Kolega A często się napina, tylko duplomatycznie, tylko duplomatycznie....


Ja się napinam ???? A Kolega poniżej to co robi? icon_lol.gif

Cytat

A o jakich konsekwencjach, w tym przypadku karnych, piszesz?
Rozwiń łaskawco myśl, z uwzględnieniem za co.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Myślałem że znam się trochę na projekcie .

Ściana zachodnia jest dłuższa i wyższa garaż tylko częściowo ją zasłania nawet z murkami nad garażem jest jeszcze 1,5 m .Jeżeli biegnie 3m od granicy to za garażem cała długaśna ściana nie powinna mieć okien czyli z 5,5 m wysoka.

Jeżeli czerpnia jest w garażu to jest mniej ja 3 m od granicy a wyrzutnia przy granicy.

§ 152.

9. Dopuszcza się sytuowanie wyrzutni powietrza w ścianie budynku, pod warunkiem że:

2) przeciwległa ściana sąsiedniego budynku z oknami znajduje się w odległości co najmniej 10 m lub bez okien w odległości co najmniej 8 m,
dlaczego?


Czerpnia WM jest w kotłowni na ścianie północnej (post nr 53). Przeciwległa ściana sąsiedniego budynku będzie w odległości 200 m. Od sąsiada (zgodnie z sugestią Bajbagi) będzie kratka wywiewna garażu (wg definicji wentylacja naturalna, przez przewietrzanie), ale tutaj w kwestii zgodności z prawem otrzymałem odpowiedź.

Cytat

Bezapelacyjnie - będzie zgodna z obowiązującymi przepisami. icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

Czerpnia WM jest w kotłowni na ścianie północnej (post nr 53). Przeciwległa ściana sąsiedniego budynku będzie w odległości 200 m. Od sąsiada (zgodnie z sugestią Bajbagi) będzie kratka wywiewna garażu (wg definicji wentylacja naturalna, przez przewietrzanie), ale tutaj w kwestii zgodności z prawem otrzymałem odpowiedź.


Nadal nie rozumiesz robisz coś na podobę WM zgodnie z dziurawymi przepisami ,czy robisz sobie wentylację?

Dlaczego ma być wyrzutnia oddalona co najmniej 10 m od ściany z oknami .

a na dachu też pojawia się odległość 10 m .

Brak obrazka

dlatego nie ma w ty nic odkrywczego
Cytat

Wyrzutnia powietrza jest ostatnim elementem instalacji wentylacji. Powietrze z niej wyrzucane potrafi dolecieć na odległość nawet 6 m przy bezwietrznej pogodzie. Oznacza to że promień około 6 m od wyrzutni jest strefą gdzie wpuszczamy z założenia zużyte i złej jakości powietrze.

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Mechanika płynów………..

Nie ma wyrzutów CO2, ani nie „pompuje” radonu, ani innych gazów cięższych od powietrza, to takie umiejscowienie wyrzutni i czerpni WM na ścianie, jest nie tylko zgodne z przepisami, ale logiczne, bezpieczne i zgodne z nauką (fizyką).



Ps. Powietrze może być wyrzucane na odległość 100m przy bezwietrznej pogodzie i też nie ma w tym nic odkrywczego. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Nigdy nie proponowałem rozwiązań niezgodnych z obowiązującymi przepisami.
Jeśli proponowałem sposób obejścia przepisów – wyraźnie o tym pisałem.
To nie jest obejście przepisów, tylko postępowanie zgodnie z nimi.
Kratka, otwór wentylacyjny, nijak nie jest ani czerpnią, ani wyrzutnią, ani wylotem kanału wentylacyjnego.

I na koniec.
Zawsze podaję rozwiązania, które zastosowałbym w domu budowanym dla mojej rodziny i w którym miałbym mieszkać i ponosić ewentualne konsekwencje takiego wyboru.
Link do komentarza
Cytat

Nigdy nie proponowałem rozwiązań niezgodnych z obowiązującymi przepisami.
Jeśli proponowałem sposób obejścia przepisów ? wyraźnie o tym pisałem.
To nie jest obejście przepisów, tylko postępowanie zgodnie z nimi.
Kratka, otwór wentylacyjny, nijak nie jest ani czerpnią, ani wyrzutnią, ani wylotem kanału wentylacyjnego.

I na koniec.
Zawsze podaję rozwiązania, które zastosowałbym w domu budowanym dla mojej rodziny i w którym miałbym mieszkać i ponosić ewentualne konsekwencje takiego wyboru.


A ja powiem tak, męczy mnie już walka z trzema Panami na raz ,ale dziwi mnie tylko postawa jednego z nich .
I jeszcze jedno dom jest budowany po granicy działki i nadal nie ma wszystkich informacji podanych przez inwestora co do usytuowania czerpni wyrzutni itd. Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...