Skocz do zawartości

kupno działki


Gość Anoleiz

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Planuje zakupić działkę, mam nawet upatrzoną jedną, znaleziony plan domu, który się w tą działkę wpisze,
niestety odległości minimalne nie będą mogły być spełnione, dowiadywałam się, że w szczególnych przypadkach (bardzo wąska działka np.) może zostać wydana zgoda na zabudowę pomimo niespełnionych warunków odległości. Działka ma szerokość 12,5 m (długość części budowlanej 50 m), dom ma jedną ścianę bez okien a szerokość bryły domu 8,6 m. Jest zgoda sąsiada na budowę w granicy. Chcemy jednak aby dom był odległy od granic szacunkowo o 1m ze strony bez okien i pozostałość ok. 2,9 m po stronie z oknami. chciałabym się dowiedzieć zanim podpisze wszystkie umowy co mnie czeka w sensie pozwoleń itd. i gdzie się udać, żeby upewnić się, że będę mogła taki dom wybudować na tej działce i jakie ew. dokumenty potrzebuje żeby taką zgodę dostać. chciałabym nim dokonam zakupu mieć pewność co do możliwości spełnienia moich oczekiwań w stosunku do działki. icon_smile.gif

Pierwszy raz dokonuje takiego zakupu, czy ktoś może mi poradzić jakie po kolei kroki podjąć aby nic mnie nie zaskoczyło po drodze, opłaty jakieś, geodeci? pomiary, urzędy? czy jest gdzieś jakiś poradnik z którego można by było się dowiedzieć co i gdzie i kiedy załatwiać?
icon_smile.gif

dziękuje i pozdrawiam
Anoleiz
Link do komentarza
Decydujące o możliwości budowy na działce będą warunki zabudowy wydane przez Urząd Gminy. W opisanej sytuacji obecny właściciel powinien wystąpić o wydanie takich warunków z uwzględnieniem planowanej zabudowy i w przypadku gdy gmina wyrazi na to zgodę, wystawiony dokument może "przejść " na nowego właściciela.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...