Skocz do zawartości

Ocieplenie poddasza - problem


Recommended Posts

Witam.
Mam taki problem, jak można przeczytać niżej nie mam właściwej kolejności warstw na dachu. Wynika to z tego że dom budowali jeszcze rodzice, a ja go staram się własnymi środkami wykończyć.

Przekrój przez dach wygląda następująco:
Pomiędzy blachą trapezową a deskami do której przykręcona jest ta blacha nie ma paroizolacji. Innymi słowy, krokwie są, na krokwiach są deski do których przykręcona jest blacha, i sama blacha. Pod blachą nie ma pełnego deskowania.
Moje pytanie jest takie jak to ocieplić? Odkręcać blachę (- aż się boję!!) żeby położyć paroizolację?
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Mam taki problem, jak można przeczytać niżej nie mam właściwej kolejności warstw na dachu. Wynika to z tego że dom budowali jeszcze rodzice, a ja go staram się własnymi środkami wykończyć.

Przekrój przez dach wygląda następująco:
Pomiędzy blachą trapezową a deskami do której przykręcona jest ta blacha nie ma paroizolacji. Innymi słowy, krokwie są, na krokwiach są deski do których przykręcona jest blacha, i sama blacha. Pod blachą nie ma pełnego deskowania.
Moje pytanie jest takie jak to ocieplić? Odkręcać blachę (- aż się boję!!) żeby położyć paroizolację?


Witam,

Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby zamocowanie membrany wiatroizolacyjnej, na krokwiach, jednak wiązałoby się to ze ściągnięciem pokrycia dachowego. Jeżeli nie ma takiej możliwości a pokrycie dachowe jest szczelne możesz rozważyć sposób zamocowania membrany wiatroizolacyjnej pasami pomiędzy krokwiami z zastosowaniem wywinięcia jej na boki krokwi. Pozwoli to na ochronę materiału termoizolacyjnego przed ewentualnymi nieszczelnościami przekrycia. Należy jednak pamiętać, że wówczas membrana nie ochroni drewnianej konstrukcji dachowej przed przeciekającą wodą.

Jako materiał termoizolacyjny możesz użyć wełny TOPROCK pomiędzy krokwiami oraz SUPERROCK pod krokwie. Współczynnik przewodzenia ciepła obu produktów wynosi 0,035 W/mK.
Link do komentarza
Dziękuję bardzo za odpowiedz.
Jeszcze jedno pytanie.
Mam już dom ocieplony z zewnątrz styropianem, z nałożonym tynkiem.
W którym miejscu skończyć membranę przed ścianą?. Tak aby ewentualnie woda wlewała się do środka domu(to jest nie logiczne), czy może membranę trzeba wypuścić na zewnątrz budynku?. Na koniec dodam że będę musiał położyć membranę pasami między krokwiami, tak jak Pan pisał.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...