Skocz do zawartości

garaż dostawiony do budynku


Recommended Posts

W związku z tym, że szukam różnych możliwości niewydawania pieniędzy, mocno zastanawiam się nad mozliwością połączenia budynku mieszkalnego wybudowanego w technologii 2W lub z klocków styropianowych z dostawionym garażem żelbetonowym. Ma to do celów podatkowych zaliczone być jako jeden budynek.
Brak obrazka Brak obrazka
Czy będą problemy na styku garaż-dom lub garaż-dach lub gdzie indziej?

Link do komentarza
Cytat

Mogą być kłopoty z interpretacją „garaż w bryle budynku”. To że nie jest to garaż wolnostojący, nie oznacza z automatu, że jest w bryle budynku.

Jeśli jest samodzielną konstrukcją, doklejoną do budynku, może nie być uznany za „garaż w bryle budynku”.


Bajbaga jak zwykle ma rację.
Zresztą estetyka takiego zmieszania pozostawia wiele do życzenia. Domu nie budujesz na rok czy dwa więc zastanów się czy warto oszczędzać na budowaniu, albo parę złotych na podatku i patrzeć na coś takiego całe życie.
Link do komentarza
Cytat

Mogą być kłopoty z interpretacją ?garaż w bryle budynku?. To że nie jest to garaż wolnostojący, nie oznacza z automatu, że jest w bryle budynku.
Jeśli jest samodzielną konstrukcją, doklejoną do budynku, może nie być uznany za ?garaż w bryle budynku?.


Czym to się różni od murowanego razem z domem ?

Cytat

Bajbaga jak zwykle ma rację.
Zresztą estetyka takiego zmieszania pozostawia wiele do życzenia. Domu nie budujesz na rok czy dwa więc zastanów się czy warto oszczędzać na budowaniu, albo parę złotych na podatku i patrzeć na coś takiego całe życie.


nie proszę o ocenę estetyczną
"jeden woli blondynki, inny rude, trzeci brunetki a czwarty facetów"

Poza tym różnica kiludziesięciu tysięcy zł jest chyba warta zainteresowania?
garaż żelbetowy o pow 16-20 m2 ok 10-15 tys zł - garaż w bryle ok 40 tys zł Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czym to się różni od murowanego razem z domem ?



Pośrednio sam sobie udzieliłeś odpowiedzi, rozróżniając:

Cytat

garaż żelbetowy o pow 16-20 m2 ok 10-15 tys zł - garaż w bryle ok 40 tys zł



A różnice są istotne , choćby:
- brak wspólnych fundamentów,
- brak wspólnej ściany,
- konstrukcyjnie, dwa niezależne budynki.

Można zaryzykować stwierdzenie, że różnica jest taka jak między budynkami jednorodzinnymi w zabudowie bliźniaczej i w zabudowie szeregowej.
Link do komentarza
Cytat

A różnice są istotne , choćby:
- brak wspólnych fundamentów,
- brak wspólnej ściany,
- konstrukcyjnie, dwa niezależne budynki.

Można zaryzykować stwierdzenie, że różnica jest taka jak między budynkami jednorodzinnymi w zabudowie bliźniaczej i w zabudowie szeregowej.



przecież najlepiej jeśli garaż jest dylatowany od budynku

bardziej mnie interesuje odpowiedź na moje pytanie:
Czy będą problemy na styku garaż-dom lub garaż-dach lub gdzie indziej?
Link do komentarza
Cytat

.......... Ma to do celów podatkowych zaliczone być jako jeden ......



Poprzez swój wpis, chciałem Ci ukazać drugą stronę medalu.
Ale skoro chcesz udawać, że rewers nie istnieje - Twoja decyzja, bo to Twój cyrk i Twoje małpy i to Ty jesteś ostatecznym płatnikiem, w każdej sytuacji.

Cytat

przecież najlepiej jeśli garaż jest dylatowany od budynku



Jak jest dylatacja, to nie jest w bryle. icon_biggrin.gif

Ps. A formalności związane z projektem, masz na uwadze ?
Link do komentarza
Przecież nie ja, jako pierwszy na świecie mam mieć garaż przystawiony do budynku (z boku, z przodu itp). Pytam się o problemy na połączeniu a Ty skupiasz się na tym, czy jest to jeden budynek czy dwa.

Nazwijmy ścianę wspólną ścianą 3warstwową - będzie Ci to pasować?
Link do komentarza
Przepraszam zatem, bo najwidoczniej źle zinterpretowałem to stwierdzenie:
Cytat

Ma to do celów podatkowych zaliczone być jako jeden budynek.


A może to kto inny pisał ?

Co do pytania, wyjdzie to z projektu, który tak czy siak jest niezbędny, bez względu na to czy garaż będzie w bryle, czy też dostawiony zostanie do ściany budynku.


uzupełniłem cytat Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przepraszam zatem, bo najwidoczniej źle zinterpretowałem to stwierdzenie:

A może to kto inny pisał ?

Co do pytania, wyjdzie to z projektu, który tak czy siak jest niezbędny, bez względu na to czy garaż będzie w bryle, czy też dostawiony zostanie do ściany budynku.


uzupełniłem cytat




Bajbaga, wiesz dobrze że papier wszystko przyjmie, więc projekt swoją drogą a problemy inną drogą.

o "garażu w bryle" zacząłeś pisać Ty i że "dostawiony" nie jest w bryle. Projekt budynku jest z dostawionym garażem. I chcę ten garaż dostawić a nie wymurować. Rozumiem o co Tobie chodzi, ale proszę nie skupiajmy się na nazewnictwie i papierologii tylko na fizycznych problemach lub ich braku, ok?
Link do komentarza
Projekt domu Z24GL (link w #1) jest typowym domem z garażem w bryle, a nie garażem dostawionym.
Zmiana na garaż dostawiony związana będzie ze zmianą i adaptacją tego projektu.
Samowolne zmiany, będą samowolą budowlaną, której koszty znacznie przekroczą oszczędności związane z dostawieniem garażu. Pytanie kto potwierdzi zgodność z projektem ?
Ja tylko wskazywałem ewentualne trudności i konsekwencje takiego podejścia do sprawy.

I to byłoby na tyle.
Link do komentarza
Decydujące znaczenie ma projekt architektoniczny i wydane na jego budowę pozwolenie. Nie ma żadnego znaczenia, czy garaż będzie prefabrykowany, czy murowany, jeśli odpowiada wymiarom i usytuowaniu zgodnym z projektem.

Do celów podatkowych (chodzi o podatek gruntowy) może być istotne funkcjonalne powiązanie garażu z budynkiem np. jego dach pełni funkcje tarasu lub istnieje wewnętrzne połączenie pomieszczeń.

Pod względem technicznym problemy mogą być związane z odprowadzeniem wody i ochrony przed zawilgoceniem ściany domu na styku z dachem garażu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...