Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Montaż markizy do ściany z ociepleniem


Recommended Posts

Trudność montażu markizy do ścian zewnętrznych zależy od tego, z czego zrobiona jest ściana oraz czym jest ocieplona. Trzeba zastosować kotwy chemiczne i kołki dystansowe (najlepiej aluminiowe).


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/15025-montaz-markizy-do-sciany-z-ociepleniem

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocowanie w ścianach z materiałów o małej wytrzymałości (gazobetonie) poddawane dużym i zmiennym obciążeniom najlepiej wykonać przelotowo przez całą grubość ściany rozkładając nacisk od strony wewnętrznej na dużą powierzchnię np. przez przyspawanie blachy.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bakadowo@op.pl
Markizę z zasady lokujemy nad oknem tarasowym lub innym, nad którym jest nadproże lub podciąg. Tzn beton. Wystarczą długie kotwy rozporowe. na które nasadzimy odcinki rurek hydraulicznych 1/2 " o długości równej grubości, zaopatrując końce tych rurek w podkładki metalowe o dobranej wielkości. Wiadomo, że najpierw należy wywiercić otwory w betonie (przez styropian). Aby się zbytnio nie narobić należy pamiętać iż wiercenie w betonie rozpoczynamy pilotem tzn wiertłem o najmniejszej możliwej średnicy. Ja używam fi 4-5 mm. Idzie jak w masło na II im biegu. Dalej to już betka gdy łysinka nie ma oporu!! Kotwy po zaciśnięciu na tych dystansach pracują bezbłędnie. Moje już działają 6 lat..
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata temu...
  • 3 lata temu...
  • 1 rok temu...
Gość Paweł
Jaka jest maksymalna wartość tfix aby móc przenieść ciężar do 2,5 ton tak jak jest to napisane? Jakoś nie mam pewności czy przy styropianie o grubości 30 cm damy radę przenieść taki ciężar nawet przy trzpieniu 16mm.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warstwa nośna czyli mur musi być na tyle stabilny, że będzie można w nim stabilnie zamocować kotwy. Są "niby" różnego rodzaju kotwy, które można  nawet w najbardziej lichej ścianie przymocować i potem na tym wieszać po kilkadziesiąt, nawet do kilkaset kg. ja bym jednak przychylił się do porady Eksperta Cezarego i wiercił na wylot lub ewentualnie zaplanował kotwy chemiczne. Można zacząć od sprawdzenia oferty firmy fischer. Tak na szybko mi do głowy przyszło. Potem te tuleje w postaci rurek -idąc za radą @bakadowo@op.pl . najważniejsze jest jednak obciążenie od elementu rozłożone na ilość mocowań.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...