Skocz do zawartości

Kocioł Saunier Duval czy inny?


Recommended Posts

Witam,
niedługo czeka mnie remont domu, w planach mam wymianę wszystkich grzejników, rur od ogrzewania i pieca gazowego.
Dom ma parter i pierwsze piętro, w sumie jakieś 130m^2, odległości od pieca nie przekraczają 7-8m.
W domu 4 dorosłe osoby, prysznic, wanna, 4 zlewy. Kocioł ma służyć do ogrzeania domu i CWU.
Z racji braku miejsca biorę pod uwagę tylko piece z zamkniętą komorą spalania i najpoważniej myślałem o tych, z wbudowanym zasobnikiem.
Chciałbym zapytać, czy warto inwestować w kondensaty, bo wiem, że wykorzystują one swą max sprawność tylko w określonych warunkach,
w związku z tym boję się, że będę miał kondensat działający jak zwykły kocioł..
Na rynku jest kilka modeli piecy niekondensacyjnych z wbudowanym zasobnikiem, zastanawiałem się nad:
-Saunier Duval Isotwin F25 H-mod
-Immergas Zeus
-Vaillant Aqua Plus
Ma ktoś doświadczenia w ich użytkowaniu? Jak wygląda serwis (Poznań)
i ile kosztują części, gdyby coś się zepsuło?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam
Szymek
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Podstawowa kwestia to budżet jaki możesz przeznaczyć na zakup kotła,podaj go i postaram się doradzić odpowiedni model. Przy 130m2 myślę że moc 12kw powinna wystarczyć.



Podstawowa kwestią, przy doborze kotła, jest zapotrzebowanie tego budynku na ciepło.

Na m2 i budżet, to kupuje się płytki, a nie kocioł.
Link do komentarza
Cytat

Podstawowa kwestią, przy doborze kotła, jest zapotrzebowanie tego budynku na ciepło.

Na m2 i budżet, to kupuje się płytki, a nie kocioł.




Mocne słowa icon_smile.gif Ale coś w tym jest - większośc tych kotłów starczy na lata użytkowania - nie wspomne juz nawet o pewnej niemieckiej marce, której nazwa jest synonimem piecyków gazowych.
Ceny są porównywalne a bajbaga dobrze sugeruje. Przelicznik na m2 jest tylko orientacyjnym kryterium, które było wyznacznikiem w czasach, gdy zaczynano zabawę z termomodernizacją. Po termomodernizacji część użytkowników stanęła przed faktem, że ich sytem grzewczy jest "przewymiarowany".

Teraz sytuacja się diametralnie zmieniła bo nic już nie kupuje się na "zapas" - nawet węgla.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...