Skocz do zawartości

Południowa/HB Studio


Gość

Recommended Posts

Cytat

jeszcze nie miałam czasu przeanalizować projektu.dopiero dzisiaj mi go dostarczyli
ale juz wiem na pewno że likwidujemy balkony co dalej .... zobaczymy
my też dopiero jesteśmy w trakcie uzbrajania działki przekichane....
a gdzie Ty będziesz budować?
Pozdrawiam Asia


Ja buduję w Bolesławcu.Chcę jeszcze zlikwidować te schodki w sypialni,toaletę wcisnąć pod schody,wstawić mniej okien ale za to większe. Ciekawe jakie będą koszty tych zmian w projekcie. icon_confused.gif: Jak będziesz miała jakieś ciekawe informacje i czas to się odzywaj.No i liczę na te wymiary.Pozdrawiam.Anetta icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak z nowych doświadczeń, to wybierz się do Wojewódzkiego Konserwatora zabytków na Gołębiej, do wydziału archeologii i poproś, o opinię, dotyczącą nadzoru archeologicznego ( nowa ustawa dla Szczytnik i Borówca).
To się chyba nazywa uzgodnienie dot. zagospodarowania działki.




Hmmm...
Masz jakieś namiary na takie przepisy?
oj.. coraz więcej papierków coraz dalej plany budowy icon_sad.gif
Link do komentarza
Cytat

Hmmm...
Masz jakieś namiary na takie przepisy?
oj.. coraz więcej papierków coraz dalej plany budowy icon_sad.gif


Tzn. co bys chciał wiedzieć. Nie mam, żadnych namiarów poza tymi co są w warunkach zabudowy .
Ustalenia z dostawcami mediów
Musiś sprawdzić czy nie trzeba zrobic geologicznych badań gruntów
Wydział archeologii u Woj. Konserwatora Zabytków
My mamy prywatna drogę więc nie potrzebowaliśmy uzgodnienia zjadzu na drogę ( to się załatwia w Kórniku ), ale jak to wygląda w innych przypadkach to nie wiem.
Spore forum i zdjęcia Iskierki są na forum muratora
Link do komentarza
Cytat

Ja buduję w Bolesławcu.Chcę jeszcze zlikwidować te schodki w sypialni,toaletę wcisnąć pod schody,wstawić mniej okien ale za to większe. Ciekawe jakie będą koszty tych zmian w projekcie. icon_confused.gif: Jak będziesz miała jakieś ciekawe informacje i czas to się odzywaj.No i liczę na te wymiary.Pozdrawiam.Anetta icon_rolleyes.gif



czesc! proponuję Ci kupić projekt wcześniej dlatego że przeanalizowanie tej książki zajmuje trochę czasu
wymiary kuchnia 2,20 na 3,95
salon 6,86 na 4,55
łazienka 2,28 na 1,5
wiatrołap 1,43 na 2,9 mam nadzieję że nic nie pogmerałam
my nie chcemy za wiele zmieniać dlatego że to są dodatkowe koszty ;o/
a jeżeli chodzi o okna to nie warto zmieniać na większe one są naprawdę duże
np. te mniejsze dwa okna z przodu mają wymiary 70 na 100 cm ja byłam zaskoczona bo wydają się dużo mniejsze
jak jesteś zdecydowana na iskierkę to poważnie kup projekt wcześniej to jest koszt którego nie ominiesz a przeanalizujesz sobie go spokojnie
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

czesc! proponuję Ci kupić projekt wcześniej dlatego że przeanalizowanie tej książki zajmuje trochę czasu
wymiary kuchnia 2,20 na 3,95
salon 6,86 na 4,55
łazienka 2,28 na 1,5
wiatrołap 1,43 na 2,9 mam nadzieję że nic nie pogmerałam
my nie chcemy za wiele zmieniać dlatego że to są dodatkowe koszty ;o/
a jeżeli chodzi o okna to nie warto zmieniać na większe one są naprawdę duże
np. te mniejsze dwa okna z przodu mają wymiary 70 na 100 cm ja byłam zaskoczona bo wydają się dużo mniejsze
jak jesteś zdecydowana na iskierkę to poważnie kup projekt wcześniej to jest koszt którego nie ominiesz a przeanalizujesz sobie go spokojnie
pozdrawiam


Cześć.Właśnie myślałam żeby projekt kupić już teraz,masz rację.Co do okien to jeszcze pomyślę,rzeczywiście te małe są dosyć spore.Dzięki za wymiary.Proszę jeszcze o wymiary garażu jeśli masz czas.Pozdrawiam i życzę szybkiego i bezproblemowego załatwiania spraw.Cześć!
Link do komentarza
Witam,
ja tez przymierzam się do zakupu tego projektu - okolice Strzegomia - jeśli ktoś jest z woj. dolnośląskiego to bardzo chętnie bym przyjechał na zaproszenie - nawet jeśli dom jest w wykończony czy stanie surowym, nawet bez dachu icon_wink.gif i oczywiście bardzo cenne będą wszystkie wskazówki dotyczące budowy - od rozpoczęcia przez drogę papierkową do wykończenia icon_wink.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Czy ktoś buduje dom Iskierka w okolicach Poznania? Chętnie go obejrze wraz z żoną! Mamy zamiar go budować latem!!!!! icon_biggrin.gif



Zadałem to pytanie kilka postów wyżej... niestety cisza...
W poniedziałek mam dostać projekt...będę i próbował sobie to wyobrazić icon_smile.gif
Też planuję zacząć w wakacje. Będę budował w Szczytnikach
Link do komentarza
Cytat

Witam,
ja tez przymierzam się do zakupu tego projektu - okolice Strzegomia - jeśli ktoś jest z woj. dolnośląskiego to bardzo chętnie bym przyjechał na zaproszenie - nawet jeśli dom jest w wykończony czy stanie surowym, nawet bez dachu icon_wink.gif i oczywiście bardzo cenne będą wszystkie wskazówki dotyczące budowy - od rozpoczęcia przez drogę papierkową do wykończenia icon_wink.gif
Pozdrawiam



czesc my ruszamy z budową niedaleko Żarowa ale to dopiero latem pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Zadałem to pytanie kilka postów wyżej... niestety cisza...
W poniedziałek mam dostać projekt...będę i próbował sobie to wyobrazić icon_smile.gif
Też planuję zacząć w wakacje. Będę budował w Szczytnikach




To fajnie - bedziemy w kontakcie!
Mam nadzieje ze jeszcze kos zacznie sie budowac - choodzi mi oczywiscie o "ISKIERKE " icon_cool.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Własnie zaczynam budowę Iskierki - mój problem to okna w salonie (2) i w kuchni(1),wg projektu w wymiarach 150x150, niedzielone ze szprosami. Zastanawiam się czy ich nie zmniejszyć (bo moje będą bez szprosów- w związku z tym, czy nie będzie to jak w akwarium) lub nie wstawić dzielonych w planowanym wymiarze. Czy ktoś może mi poradzić jeśli już ma w swoim domu okna.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Studiuję projekt i zastanawiam sie nad zmianami.... po wyrównaniu stropu(schodek w sypialni nad garażem). w całym domu ścianka kolankowa będzie miała 63 cm. Wydaje mi sie że to trochę mało - czy podnosiliście ją do powiedzmy 80 cm?.

Zastanawiam się też nad poszerzeniem garażu o min 50cm...ma wrażenie że w oryginalnych wymiarach nie otworzę drzwi auta icon_smile.gif

Zupełnie z innej beczki dodam że zamierzam moją iskierkę wybudować z prefabrykatów keramzytowych... nie ma to jak wielka płyta icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Własnie zaczynam budowę Iskierki - mój problem to okna w salonie (2) i w kuchni(1),wg projektu w wymiarach 150x150, niedzielone ze szprosami. Zastanawiam się czy ich nie zmniejszyć (bo moje będą bez szprosów- w związku z tym, czy nie będzie to jak w akwarium) lub nie wstawić dzielonych w planowanym wymiarze. Czy ktoś może mi poradzić jeśli już ma w swoim domu okna.



icon_smile.gif Cześć
Mam ten sam dylemat jakoś niebardzo moge sobie wyobrazić okna 150x150 w jednej tafli bez dzielenia ze szprosów tez zrezygnowałam mój malzonek twierdzi że wlaśnie niedzielone wygladają lepiej ale chyba jednak bedę chciała zrobić dzielone ale napewno bez szprosów. na dzień dzisiejszy mamy zakończone roboty fundamentowe czyli stan 0, fachowcy zaczynają pod koniec tygodnia stawiać mury.

Pozdrawiam wszystkich fanów Iskierki.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam,
czy komuś udało sie wcisnąć WC pod schody?

Będę wdzęczny za informację - o waszych zmianach do orginału

ja postanowiłem:

-powiększyć od strony kuchni o 1 m
(jak uda sie wcisnąć WC pod schody, to w miejscu wc będzie spiżarnia)
-wyrównanie poziomu stropu
- podniesienie ścianki kolankowej do 80 cm
Link do komentarza
Witam wszystkich.
Interesuje sie projektem iskierki i już za tydzien będziemy z kolegą kupowac 2 projekty.

Przeczytałem już wszystkie posty - tak jak innych dręczą mnie pytania o poszerzanie domu i przeniesienie toalety na parterze pod schody.

Proszę o kontakt jesli ktos wybudował taki dom w okolicach Lubuskiego chciałbym obejżeć taki projekt na żywo podjechałbym nawet z 250km od Gorzowa Wlkp.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dołączyłam wreszcie do grupy posiedaczy projektu Iskierki. Na razie obrabia go architekt, ale mam cichą nadzieję, że nie potrwa to już długo. icon_neutral.gif Na ten rok w planie mam tylko zalanie fundamentów, nie wspominam o zbrojeniu dziełki, ogrodzeniu i takich tam... Mam więc prośbę może ktoś wie, gdzie można znaleźć zdjęcia gotowej Iskierki. Będę wdzięczna za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dołączyłam wreszcie do grupy posiedaczy projektu Iskierki. Na razie obrabia go architekt, ale mam cichą nadzieję, że nie potrwa to już długo. icon_neutral.gif Na ten rok w planie mam tylko zalanie fundamentów, nie wspominam o zbrojeniu dziełki, ogrodzeniu i takich tam... Mam więc prośbę może ktoś wie, gdzie można znaleźć zdjęcia gotowej Iskierki. Będę wdzięczna za pomoc icon_smile.gif


Witaj!Ja też mam zamiar kupić projekt ISKIERKA.Jeszcze jestem w trakcie załatwiania formalności z działką.Staram się więc śledzić wszystko na ten temat.Zdjęcia i mnóstwo opisów znajdziesz na stronie muratora,na czacie NASZA ISKIERKA.Szulu opisuje tam cały proces budowy i wstawia świetne zdjęcia(od działki po mury).Można się dużo dowiedzieć.Polecam! icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Czy ktoś buduje dom Iskierka w okolicach Poznania? Chętnie go obejrze wraz z żoną! Mamy zamiar go budować latem!!!!! icon_biggrin.gif



pod Nowy Tomyślem - tam stawiam swoją Iskierkę icon_smile.gif

Cytat

Witam wszystkich.
Interesuje sie projektem iskierki i już za tydzien będziemy z kolegą kupowac 2 projekty.

Przeczytałem już wszystkie posty - tak jak innych dręczą mnie pytania o poszerzanie domu i przeniesienie toalety na parterze pod schody.

Proszę o kontakt jesli ktos wybudował taki dom w okolicach Lubuskiego chciałbym obejżeć taki projekt na żywo podjechałbym nawet z 250km od Gorzowa Wlkp.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.



W Lubuskiem mieszkam a w Wielkopolsce buduję - okolice Nowego Tomyśla - podzielę się spostrzeżeniami - tymi dobrymi icon_smile.gif i złymi icon_sad.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dla zainteresowanych - tak wygląda moja Iskierka z ukończoną więźbą - w trakcie wykonywania podbitki. Przyznam, że podniesienie ściany kolankowej o 0,5 m schrzaniło wygląd domku, no może nie całego ale ściany frontowej. Daszek nad drzwiami zbudowany w linii dachu - totalna pomyłka, nie spełnia swojej funkcji a wygląda eeeh - lepiej nie mówić. Stąd po burzliwych naradach z cieślą doszliśmy do wniosku, że daszek zostanie obniżony. Jego szczyt będzie osadzony na murłacie a końce krokwi będą dochodzić do nadproży okien po obu stronach drzwi wejściowych. Efekt zobaczymy za parę dni ...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

witam!!! czy ktoś może mi powiedzieć czy pisząc ISKIERKA ma na myśli POŁUDNIOWA? bo tak to na zdjęciach wygląda... no chyba że się mylę... sam zastanawiam się nad jednym z tych projektów... czy ktoś może podzielić się informacjami na temat poniesionych kosztów???? z góry dziękuję za odpowiedzi!!!



Witam
Coś odnośnie kosztów - materiały + robocizna -budowy domu ISKIERKA realizacja w okresie kwiecień - październik 2007:
Stan zero 16400 (wykopy, geodeta, beton,, chudziak)
Stan otwarty 46000 (mury - keramzyt, ściany działowe- suporeks, schody, posadzka z dociepleniem, strop Teriva)
Dach z dociepleniem (25 cm wełna mineralna, stelaż i płyta gk) 47000
Okna z roletami, drzwi, brama garażowa 26700
Instalacje (wod-kan, c.o. i elektryczna) 24700
Tynki gipsowe 12500
Docieplenie (styropian 14cm, siatka. klej, grunt) 11000
Dom stoi, ale wykończenia to jeszcze skromnie licząc 50.000 zł. Koszt dachu przerósł moje najśmielsze oczekiwania ale to przez kiepski okres na zakupy w tym asortymencie (wygórowane ceny). Brak fachowców - ręce opadają, jak przesuwają terminy. Nie podaję kosztów przyłączy, działki i dokumentacji.
Pozdrawiam wszystkich Iskierkowiczów
Link do komentarza
Cytat

Dla zainteresowanych - tak wygląda moja Iskierka z ukończoną więźbą - w trakcie wykonywania podbitki. Przyznam, że podniesienie ściany kolankowej o 0,5 m schrzaniło wygląd domku, no może nie całego ale ściany frontowej. Daszek nad drzwiami zbudowany w linii dachu - totalna pomyłka, nie spełnia swojej funkcji a wygląda eeeh - lepiej nie mówić. Stąd po burzliwych naradach z cieślą doszliśmy do wniosku, że daszek zostanie obniżony. Jego szczyt będzie osadzony na murłacie a końce krokwi będą dochodzić do nadproży okien po obu stronach drzwi wejściowych. Efekt zobaczymy za parę dni ...




Właśnie tak zrobiliśmy daszek obniżony ścianka kolankowa 110 cm.

Sporo widać:

http://picasaweb.google.co.uk/pilocik.zibi/BUDOWA
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie wszystkich Iskierkowiczów, rownież chce zabrać sie za budowe iskierki.
Chce jednak wprowadzić kilka zmian:

I. Zmiany na parterze ( generalni życzenia żony) :

1. Zamiast łazienki zrobilibyśmy spiżarnie.
2. Pod schodami wcisnęlibyśmy WC.
3. Z kuchni do salonu wstawilibyśmy drzwi.
4. Zamieniłbym jeszcze w salonie z oknem (to już mój pomysł).


II. Zmiany na poddaszu:

1. Podnióśłbym sciankę kolankową o 2 pustaki (moze o 1). NIe wiem o ile zmienilby sie kąt nachylenia (wymagany mam 30-45 stopni)?
2. Wyrównałbym strop aby zlikwidowac schodki w sypialni.
3. Zikwidowałbym balkon.
4. W pokojach 10,82m2 i 13,34m2 powiększyłbym okna w scianie szczytowej.
5. Zlikwidowałbym 3 okna dachowe, czyli pozostawiłbym okno w łazience i w pokoju o wielkości 13,24m2.


Czy ktos takie zmiany zrealizowal?

Czy ktos buduje iskierke w okolicach Poznania (Opalenicy)?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Dzięki za odpowiedź ... trochę się przestraszyłem icon_wink.gif a możesz napisać jaki był wkład pracy własnej? i czy na czymś można by jeszcze zaoszczędzic?



Hmm wkład własny był niestety niewielki, czas nie pozwala, wykonywałem drobne prace murarskie, podciągnąłem wodę (150m) do budynku. Zapewniam jednak, że latania jest wiele aby w pół roku postawić dom - zacząłem w maju a tak obecnie wygląda moja Iskierka

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich Iskierkowiczów, rownież chce zabrać sie za budowe iskierki.
Chce jednak wprowadzić kilka zmian:

I. Zmiany na parterze ( generalni życzenia żony) :

1. Zamiast łazienki zrobilibyśmy spiżarnie.
2. Pod schodami wcisnęlibyśmy WC.
3. Z kuchni do salonu wstawilibyśmy drzwi.
4. Zamieniłbym jeszcze w salonie z oknem (to już mój pomysł).


II. Zmiany na poddaszu:

1. Podnióśłbym sciankę kolankową o 2 pustaki (moze o 1). NIe wiem o ile zmienilby sie kąt nachylenia (wymagany mam 30-45 stopni)?
2. Wyrównałbym strop aby zlikwidowac schodki w sypialni.
3. Zikwidowałbym balkon.
4. W pokojach 10,82m2 i 13,34m2 powiększyłbym okna w scianie szczytowej.
5. Zlikwidowałbym 3 okna dachowe, czyli pozostawiłbym okno w łazience i w pokoju o wielkości 13,24m2.


Czy ktos takie zmiany zrealizowal?

Czy ktos buduje iskierke w okolicach Poznania (Opalenicy)?




Jakieś 15 km od Opalenicy buduję swoją Iskierkę. Co do twoich zmian:

Parter;
1. Zamiast łazienki zrobilibyśmy spiżarnie - dobry pomysł
2. Pod schodami wcisnęlibyśmy WC - trochę mało miejsca, też to przerabiałem, ostatecznie zrezygnowałem.
3. Z kuchni do salonu wstawilibyśmy drzwi - rzecz gustu
4. Zamieniłbym jeszcze w salonie z oknem (to już mój pomysł). - też rzecz gustu - wg mnie nie praktyczne - chodząc miedzy kuchnią a tarasem biegasz przez cały salon - ale o gustach się nie dyskutuje.

Piętro
1. Jeżeli podniesiesz ścianę kolankową już teraz zastanów się co zrobisz z daszkiem nad drzwiami. Dom traci wygląd. Ale są na to sposoby. Podniosłem tak właśnie - efekty widać na zdjęciach.
2. Wyrównanie schodów - bardzo dobry pomysł - też tak zrobiłem.
3. Balkon rzecz gustu - mi się podobał- dodawał uroku.
4. Powiększenie okien - ok
5. Zlikwidowałem wszystkie okna dachowe i nie wiem czy nie przesadziłem

i to byłoby na tyle

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Dzięki za spostrzeżenia,
w kocu zebu zadowolić moja ślubna to wydłużę łazienkę na parterze i wyodrębnię z niej spiżarnie, przygotowałem sobie 2 wersje jakie przedstawię w tym tygodniu "budowlancowi".
skoro aż tak blisko postawiłeś swoją iskierkę to mam bardzo chcielibyśmy ja zobaczyć nim przystąpimy na wiosnę do budowy. Jeżeli nie sprawiało ci to problemu to proszę o jakiś kontakt na e-mail: przemek.11@wp.pl

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam a moze ktos napisze jakich zmian dokonal w projekcie poludniowa?


Witam wszystkich "Iskierkowiczów " i fanów projektu Południowa.Ja należę do tych drugich . Na początku wybraliśmy Iskierkę ,ale po namyśle staliśmy się posiadaczami projektu Południowa:) .Oba projekty podobne,ale na naszą działkę bardziej pasowała Poludniowa.Zmian,które wprowadziliśmy a właściwie dopiero sie wprowadzają za pomocą pan architekta jest niewiele.
-poszerzenie domu od strony salonu o 50 cm
- likwidacja tylnego zadaszenia i tarasu(mała działka)
-zamiana okna tarasowego w jadalni ( wyjście na taras z boku)
-obniżenie podłogi w spiżarni
-kanał samoch.w garażu

Dwie większe zmiany

Mamy nadzieje zacząć latem:)
czy ktoś w okolicach Jeleniej Góry buduje Południową?????? pozdrawiamy Renata&Arek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam, zdecydowaliśmy się budować ISKIERKĘ (zaczynamy w sierpniu). Mam ogromną prośbę o kontakt osoby, które już Iskierkę wybudowały, lub właśnie budują i zechciały by nam ją pokazać. Jesteśmy z Opolszczyzny, ale często jeździmy na Dolny Śląsk i na Śląsk. Chętnie dojedziemy też w inne rejony, nawet do 300 kilometrów. Jeśli ktoś mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami to proszę o kontakt, mój mail to gumish1@interia.pl. Pozdrawiam wszystkich budowniczych Mirek.
Link do komentarza
Zamierzam wybudować iskierkę icon_smile.gif To śliczny domek i wdzięczny do różnych przeróbek. Z oczywistych względów chciałbym zobaczyć jak wygląda on "w realu". Czy ktoś z forumowiczów postawił może iskierkę koło Poznania i zechciałby się nią pochwalić? Jeśli tak - proszę o kontakt na maila ( jarek.kownacki@wp.pl ). Funduję kawę i piwo icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
witam wszytskich budujacych południowo, Mam pare pytan mianowicie jakie sa aktualne koszty budowy tego domku?gdzie ustawiliscie telewizor w salonie?bo ja chce na scianie ale nie wiem gdzie,i czy da rade po schodami zrobic spizarke?a jak nei da to gdzie ja mozna zrobic,i o co chodzi z tymi schodkami w sypialni duzek?po schodkach do neij sie wchodzi czy w srodku pokoju sa schodki?
Link do komentarza
Cytat

czesc! proponuję Ci kupić projekt wcześniej dlatego że przeanalizowanie tej książki zajmuje trochę czasu
wymiary kuchnia 2,20 na 3,95
salon 6,86 na 4,55
łazienka 2,28 na 1,5
wiatrołap 1,43 na 2,9 mam nadzieję że nic nie pogmerałam
my nie chcemy za wiele zmieniać dlatego że to są dodatkowe koszty ;o/
a jeżeli chodzi o okna to nie warto zmieniać na większe one są naprawdę duże
np. te mniejsze dwa okna z przodu mają wymiary 70 na 100 cm ja byłam zaskoczona bo wydają się dużo mniejsze
jak jesteś zdecydowana na iskierkę to poważnie kup projekt wcześniej to jest koszt którego nie ominiesz a przeanalizujesz sobie go spokojnie
pozdrawiam


witam jakim cudem kuchnia taka duza ci wyszła wymiray?powiekszłas cos ?bo kuchnai ma tylko 6,7m czyli jakes 3x2,2
Link do komentarza
Cytat

Przepraszam , że tak póżno:)
W moim orginalnym projekcie Salon ma 686cm x 455cm ja powiększyłem do 786cm x 455cm
Wymiary podłóg podam po odebraniu projektu z Powiatu.
Mogę powiedzieć jedno w realu( budowanym ściśle wg. projektu) jest lepiej niż myślałem.
Moja lepszejsza połowa też jest zadowolona z wielkości pokoi , a przede wszystkim łazienki.


witam jakim c udem w orginalnym projekcie mas ztak duzy salon?jak patrze na salon na stronei to ma tylko 24 metry a jadalnia 13metrów a w projekcie na stronei salon wychodiz ze ma gdzies 4x 6
Link do komentarza
a jak myslicie ile moze kosztowac budowa domu według tych dwoch projektów? w miare przyblizone koszty i czy ktos je budował?
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=250

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=284
chodzi mi tu o stan gotowy do zamieszkania bez mebli,ile moze chciec ekipa za budowe, moze tez byc ile wyniesie stan surowy zamkniety i inne wazne informacje
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W grudniu wprowadziliśmy się do naszej południowej. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2007 roku.
Nie chcę was przerażć kosztami budowy, ale sa one dosyć wysokie.
Dom budowała nam firma. Za materiał i robociznę stanu surowego otwartego zapłaciliśmy ok.140 000.
Ale to kropla w morzu wydatków. Dom trzeba jeszcze wykończyć...

Obecne koszty to około 360 000, ale już prawie wszystko wykończone.
Link do komentarza
Cytat

W grudniu wprowadziliśmy się do naszej południowej. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2007 roku.
Nie chcę was przerażć kosztami budowy, ale sa one dosyć wysokie.
Dom budowała nam firma. Za materiał i robociznę stanu surowego otwartego zapłaciliśmy ok.140 000.
Ale to kropla w morzu wydatków. Dom trzeba jeszcze wykończyć...

Obecne koszty to około 360 000, ale już prawie wszystko wykończone.


a gdzie budujecie?i te 360tysiecy to z meblami cyz bez?
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Cytat

a jak myslicie ile moze kosztowac budowa domu według tych dwoch projektów? w miare przyblizone koszty i czy ktos je budował?
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=250

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=284
chodzi mi tu o stan gotowy do zamieszkania bez mebli,ile moze chciec ekipa za budowe, moze tez byc ile wyniesie stan surowy zamkniety i inne wazne informacje




Dawno tu nie zaglądałem. W maju 2007 roku zacząłem budować moją Iskierkę. W lutym 2008 zamieszkałem - nazwijmy to zamieszkaniem z przymusu. Bo jeszcze parę m-cy ją wykańczałem. W każdym bądź razie latem było już po fakcie. Co do kosztów - głupi okres, wszystkiego brakowało, a jak już było to cena kosmos. Przepłaciłem na dachówce z 10.000 zł ale za to mam Creatona. Łączny koszt bez umeblowania zamknął się w 250.000 zł z tym, że fachowcom podziękowałem w momencie położenia tynków (gipsowych) i wlania posadzek. Cała wykończeniówka, malowanie, glazura, terakota, tapety, ustawienie i obudowa kominka itd. to moja robota, więc należy ją doliczyć - min. jakieś 25.000 zł. Ponieważ ceny generalnie się nie zmieniły więc myślę, że jest to jak najbardziej realny koszt budowy. Wszystko jednak zależy od tego jak drogich fachowców znajdziemy - ja nie maiłem tanich. Różnice między cenami w wielkopolskim a lubuskim są kosmiczne. Do całości brakuje jeszcze elewacji, ale w tym stanie też jest dobrze. Pozdrawiam Iskerkowiczów.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Dawno tu nie zaglądałem. W maju 2007 roku zacząłem budować moją Iskierkę. W lutym 2008 zamieszkałem - nazwijmy to zamieszkaniem z przymusu. Bo jeszcze parę m-cy ją wykańczałem. W każdym bądź razie latem było już po fakcie. Co do kosztów - głupi okres, wszystkiego brakowało, a jak już było to cena kosmos. Przepłaciłem na dachówce z 10.000 zł ale za to mam Creatona. Łączny koszt bez umeblowania zamknął się w 250.000 zł z tym, że fachowcom podziękowałem w momencie położenia tynków (gipsowych) i wlania posadzek. Cała wykończeniówka, malowanie, glazura, terakota, tapety, ustawienie i obudowa kominka itd. to moja robota, więc należy ją doliczyć - min. jakieś 25.000 zł. Ponieważ ceny generalnie się nie zmieniły więc myślę, że jest to jak najbardziej realny koszt budowy. Wszystko jednak zależy od tego jak drogich fachowców znajdziemy - ja nie maiłem tanich. Różnice między cenami w wielkopolskim a lubuskim są kosmiczne. Do całości brakuje jeszcze elewacji, ale w tym stanie też jest dobrze. Pozdrawiam Iskerkowiczów.





WITAM. Mam ogromą prośbe do Pana. Jestesmy zainteresowani projektem iskierka czy mozemy nawiązać kontakt?
Chiałabym poznać opinię i zobaczyć budowę. Jezeli byłby Pan chętny proszę o kontakt aga128b@wp.pl dziękują AGA
Link do komentarza
Cytat

WITAM. Mam ogromą prośbe do Pana. Jestesmy zainteresowani projektem iskierka czy mozemy nawiązać kontakt?
Chiałabym poznać opinię i zobaczyć budowę. Jezeli byłby Pan chętny proszę o kontakt aga128b@wp.pl dziękują AGA





Na tyle ile mi czas pozwala, służę pomocą na forum. Wszelkie pytania związane z Iskierką proszę tam zadawać, wtedy na pirivie będzie ich mniej icon_wink.gif a forum będzie się rozwijało i służyło wszystkim. Odnośnie prośby odpowiedź na privie icon_biggrin.gif .
Pozdrawiam Iskierkowiczów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...