Skocz do zawartości

Południowa/HB Studio


Gość

Recommended Posts

Budujemy z kolegą obok siebie dwie Iskierki wg. projektu autorstwa Pani Katarzyny Herba-Janiak. Projekt można zobaczyć na wybieramydom.pl - www.wybieramydom.pl.

W tej chwili jesteśmy na etapie zalewania stropów nad parterem, a w tym roku planujemy zamnkąć całość pod dachem i tak pozostawić na zimę.
Zmiany jakich dokonaliśmy to poszerzenie o 1m całego domku, na powierzchni mieszkalnej powiększeniu uległ salon i pokoje nad nim. Ja osobiście usunołem kominek. Planujemy też wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperator).
Zapraszam do dyskusji na temat tego projektu. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem, a także wymienię uwagami.

Pozdrawiam
Mario
Link do komentarza
Już dawno nie widziałem tak fajnego projektu. Bardzo mi się podoba, zwłaszcza pod względem energetycznym - strefy cieplne odpowiednio rozłożone i skrócenie ciągów ciepłej wody. Ponadto odpowiada mi wielkość, bryła - elegancka i prosta, no i garaż w bryle budynku (zawsze to mniejszy podatek icon_biggrin.gif ).

Zmieniłbym jedynie 2 rzeczy: z pomieszczenia gospodarczego wydzieliłbym schowek z wejściem od kuchni (wg mnie bardzo przydatna rzecz), a na górze zrobiłbym 2 łazienki (przy większej rodzinie na pewno się przyda).

Możesz podać więcej informacji o swoim domu: jakie ściany (jedno, dwu czy trójwarstwowe), jaki zapotrzebowanie na ciepło, jaki system grzewczy, no i jakie są koszty budowy domu?

Pozdrawiam i życzę miłego użytkowania domu.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam ,jestem własnie na etapie wybierania projektu domku i powiem szczerze całkiem poważnie zastanawiam sie nad iskierką,mam juz pomysł na kilka zmian,przykladowo,zamiast łazienki przy kuchni chciałbym zrobic duza kuchnie,natomiast pod schodami wc.ponadto z boku jeszcze planuje wiate garażową.Mam jednak kilka pytań, wymiar salonu to około 32 m2 ale jaka jest szerokośc i jaka długośc salonu ,tak samo garaz,jego szerokośc i długość,jaka jest wysokość scianek kolankowych na poddaszu.Z góry dziekuję za udzielenie informacji.Jestem z zachodniopomorskiego,może ktoś sie buduje w tym rejonie
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
My też budujemy Iskierkę.
Najpierw myśleliśmy o Marysi ale jak zobaczyliśmy ją w rzeczywistości to wymagała wielu zmian.
W Iskierce nie było ich tyle.
Wyrównaliśmy poziom stropu w garażu aby nie mieć schodków w sypialni.
Wydłużyliśmy cały domek od strony garażu i od strony kuchni po 1m.
Kuchnia była dla nas za wąska i garaż także.
Na górze w pokojach z balkonem do drzwi balkonowych dodaliśmy po jednym okienku. Będzie więcej słońca.
Ściankę kolankową podnosimy o jeden pustak i to wsio.
Jutro zasypujemy fundamenty i stan "0" za sobą, dzięki Bogu.

Pozdrawiam
Mariola
Link do komentarza
Cytat

My też budujemy Iskierkę.
Najpierw myśleliśmy o Marysi ale jak zobaczyliśmy ją w rzeczywistości to wymagała wielu zmian.
W Iskierce nie było ich tyle.
Wyrównaliśmy poziom stropu w garażu aby nie mieć schodków w sypialni.
Wydłużyliśmy cały domek od strony garażu i od strony kuchni po 1m.
Kuchnia była dla nas za wąska i garaż także.
Na górze w pokojach z balkonem do drzwi balkonowych dodaliśmy po jednym okienku. Będzie więcej słońca.
Ściankę kolankową podnosimy o jeden pustak i to wsio.
Jutro zasypujemy fundamenty i stan "0" za sobą, dzięki Bogu.

Pozdrawiam
Mariola


czesc ja sie dopiero przymierzam do kupna projektu ale wlasnie i interesuje mnie jakie wymiary ma kuchnia i garaz w projekcie skoro poszerzaliście i jedno i drugie. czy zmienialiscie tez szerokosc domu zeby zachowac proporcje zblizone do projektu?ile ma ścianka kolankowa w projekcie?a i jeśli bylibyście tak mili to jeszcze wymiary salonu.ja zamierzam zacząc budować na wiosnę. dzieki za kazda informacje
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Ja tak jak Mariola powiększyłem dom, wyrównałem posadzki na górze.
Zrezygnowaliśmy z balkony(działka 26arów)
Powiększyliśmy znacznie tarasy.
Przy garażu budujemy wiatę garażową szer 4m przez cały budynek.
Proszę : przekroje z projektu


dzięki za przekroje ale po wydrukowaniu właściwie tylko podasze jest czytelne. czy mógłbyś wysłać jeszcze raz dwa pozostałe.z góry dziękuję.kraft44
Link do komentarza
Witam wszystkich serdecznie,

Ja podobnie jak inni przedmówcy noszę się z zamiarem budowy domku, wybrałem również Iskierkę, wydaje mi się, że nie jest on drogi w budowie, jednakże nie mam wiedzy ile może kosztować, oczywiście chodzi mi o wiedzę praktyczną a nie teoretyczną w związku z tym bardzo proszę wszystkich, którzy spotkali się z budową tego domku o cenne dla mnie informacje. Głównie chodzi mi o koszt stanu surowego zamkniętego oraz stanu do zamieszkania. Inne cenne informacje również mile widziane.

Z góry wszystkim bardzo dziękuje.

paunat@icpnet.pl
Link do komentarza
Witam.Ja wlasnie zamówiłem Iskierke, wprowadziłem kilka zmian, przede wszystkim powiekszyłem garaż na dwustanowiskowy, i w salonie zamiast okna i drzwi tarasowych beda jedne drzwi tarasowe.Prtojekt zamówiony czekam tylko jak mi go przeslą.Ruszam na wiosnę.Jeśli ktoś w zachodniopomorskim buduje ten domek chętnie nawiążę kontakt
Link do komentarza
Cytat

Znajomy właśnie ukończył stan surowy z oknami , bez drzwi , bez instalacji , z dachem pod papą bez pokrycia koszt 86000zł.
Niby sporo zrobione , ale jeszcze dużo do roboty w tym schody robi lane.
Budował ściśle według projektu bez jakichkolwiek zmian.


a nie jest zdania że kuchnia jest troche za wąska???
Link do komentarza
Nie pytałem do o to , natomiast moim zdaniem i żony zdecydowanie za wąska.
My poszerzyliśmy dom o 1 metr z każdej strony i nie jesteśmypewni czy nie za mało.
Nie mwidzieliśmy jeszcze z wybudowaną łazienką na parterze -może w tym tygodniu majster skończy.
Stwierdzamy , że powiększenie domu to był bdb pomysł.
Link do komentarza
Cytat

Znajomy właśnie ukończył stan surowy z oknami , bez drzwi , bez instalacji , z dachem pod papą bez pokrycia koszt 86000zł.
Niby sporo zrobione , ale jeszcze dużo do roboty w tym schody robi lane.
Budował ściśle według projektu bez jakichkolwiek zmian.



Witam od 2 tygodni jetem szczęsliwym posiadaczem działki budowlanej. Bardzo poważnie rozważam budowanie Iskierki wyglada na tani, solidny i praktyczny domek. Zauważyłem też na forum dużo cennych uwag ale może ktoś ma jakieś zdięcia tego domku albo wie gdzie taki można zobaczyć chociaż z zewnątrz, jestem z okolic Piły -Wielkopolska ale chętnie się przejadę nawet zdecydowanie dalej by zobaczyć to cudeńko. Mam nadzieję że jak już kupie ten projekt i zabiorę się do budowy to będę mógł liczyć na cenne wskazówki i pomysły.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam wszystkich Iskierkowiczów ponownie,

i z góry przepraszam za tak długą nieobecność na forum klanu, któy w sumie sam założyłem.
Tłumaczenie mam jedno - brak czasu budowa Iskierki, a poza tym jak już znalazłem chwilkę okazało się, że nie mogę nic dopisać do forum icon_sad.gif . Brakowało czasu na analizę dlaczego, dopiero dziś ustaliłem, że problem to przeglądarka Firefox - nie radził sobie z tym forum a może te forum nie jest do niej przystosowane, więc dziś piszę do Was z IE i jest ok.

Moja iskierka już urosła - ma dach na którym za chwilę zagości dachówka i w takim stanie będzie zimowała czekając na pierwsze ocieplenia.
Tak wygląda prawie aktualnie - bo pojawiły się w międzyczasie łaty.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Mówicie o zmianach, jedną jaka jest moim zdaniem konieczna i którą mam to poszerzenie domu, u nas poszerzyliśmy o metr. Mamy salon 4,76m szeroki - widziałem zdjęcia salonu 3,76 - czyli jak oryginał wierzcie mi, że wyglada tragicznie wąsko, robi się lekka "kiszka". Racją jest, że kuchnia jest nie za wielka, jednak z żonką stwierdziliśmy, że życia w kuchni nie będziemy wieść tylko przygotowywać potrawy (kucharek sześć też nam nie grozi, a 2 osobą się tam pomieszczą), cała komsumpcja będzie odbywała się przecież w części jadalnianej salonu, a tam miejsca nie jest brak.
Zmieniliśmy trochę rozwiązanie schowka pod schodami, schody nie są tak zabudowane, ale to może przy okazji uda mi się obfotografować i wkleić.
Jak widzicie buduję z silikatów N25, dach deskowany, a na nim będzie dachówka cementowa Brass.
Teraz mam więcej czasu - mniej prac na placu więc postaram się częściej tu gościc i odpowiadać na Wasze pytania i wątpliwości.

Gorąco pozdrawiam

Mariusz
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
U mnie z kolei w oryginalnym projekcie jest tyle co napisałem, nie widzę błędu - uwierz mi moja wiedza matematyczna jest wystarczająca by odczytać ten wymiar.
Bierze się to z tąd prawdopodobnie: kupując projekt i konsultując się z autorką panią Kasią dowiedziałem się od niej, że ma w planach kolejne zmiany do następnych wersji Iskierki - między innymi miała zmianę szerokości domku (szerszy salon).

Myślę że wyjąsniłem różnice w wersjach Iskierki

Pozdrawiam
Mariusz
Link do komentarza
Pytanie do Pestor- a u Ciebie po powiększeniu jakie wymiary ma salon? Bo w tych wszystkich projektach które tu chodzą na stronie do ściągnięcia ma 455 cm. Boję się żebym nie kupił kota w worku.
Do wszystkich: Jak pomieszczenia na poddaszu ile m2 ma podłoga do wysokości 190, możew ktoś ma obliczenia. Proszę o pomoc- projektant podaje jedynie do 140 cm i 220 (50 % i 100% powierzchni użytkowej poddasza)
Link do komentarza
Witam,

zamierzam zakupić projekt Iskierki - to rzeczywiście uroczy domek. Kochani fani Iskierki bardzo Was proszę o jakiekolwiek rady, porady i uwagi.
icon_biggrin.gif . Nie zamierzam wprowadzać w projekcie większych zmian, oprócz likwidacji większości okien dachowych oraz powiększenie okien w szczytach co Wy na to? icon_biggrin.gif
Podaję -jak by kogoś interesowało - wymiary pokoju dziennego: 686 x 455 oraz kuchni: 395:220
Mario99 pliss o więcej zdjęć z kolejnych etapów Twojej budowy. icon_biggrin.gif

pozdrawiam serdecznie

Bożena
Link do komentarza
Cytat

Pytanie do Pestor- a u Ciebie po powiększeniu jakie wymiary ma salon? Bo w tych wszystkich projektach które tu chodzą na stronie do ściągnięcia ma 455 cm. Boję się żebym nie kupił kota w worku.
Do wszystkich: Jak pomieszczenia na poddaszu ile m2 ma podłoga do wysokości 190, możew ktoś ma obliczenia. Proszę o pomoc- projektant podaje jedynie do 140 cm i 220 (50 % i 100% powierzchni użytkowej poddasza)



Przepraszam , że tak póżno:)
W moim orginalnym projekcie Salon ma 686cm x 455cm ja powiększyłem do 786cm x 455cm
Wymiary podłóg podam po odebraniu projektu z Powiatu.
Mogę powiedzieć jedno w realu( budowanym ściśle wg. projektu) jest lepiej niż myślałem.
Moja lepszejsza połowa też jest zadowolona z wielkości pokoi , a przede wszystkim łazienki.
Link do komentarza
witam wszystkich bardzo serdecznie... obserwuję od 2 miesięcy wszystko co związane jest z domkiem ISKIERKA. planuję sobie taki domek wybudowac puki co jestem na etapie załtwien działki geodeta strasznie opuźnia mi całą sprawę icon_sad.gif
mam parę pytań szczególnie kierowane do Pana MARIO99
1.palujemy z żoną zagospodarowania przestrzeni pod schodami na małą spiżarkę i czy jest to jakoś w miarę wykonalne chodzi konkretnie czy jest sens i czy będzie to wszystko jakoś wyglądać?
2.Jakie koszta budowy Pan poniusł do etapu przedstawionego na ostatnich zdjęciach (pokrycia dachu)
pozdrawiam i zyczę szybkich postępów budowlanych
Link do komentarza
Cytat

Budujemy z kolegą obok siebie dwie Iskierki wg. projektu autorstwa Pani Katarzyny Herba-Janiak. Projekt można zobaczyć na wybieramydom.pl - www.wybieramydom.pl.

[attachment=224:attachment]

W tej chwili jesteśmy na etapie zalewania stropów nad parterem, a w tym roku planujemy zamnkąć całość pod dachem i tak pozostawić na zimę.
Zmiany jakich dokonaliśmy to poszerzenie o 1m całego domku, na powierzchni mieszkalnej powiększeniu uległ salon i pokoje nad nim. Ja osobiście usunołem kominek. Planujemy też wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperator).
Zapraszam do dyskusji na temat tego projektu. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem, a także wymienię uwagami.

Pozdrawiam
Mario




witam. jestem nowym klientem zainteresowanym budową iskierki.Intersuje mnie lustrzane odbicie i podpiwniczenie garażui pomieszczenia gospodarczego.Czy ktoś już coś takiego wykonał?
honorata
Link do komentarza
Cytat

Jeszcze jedno pytanko do tych, którzy już budują Iskierkę.
Z czego ją budujecie???czy muszą to być pustaki ceramiczne?




sugeruję zadzwonić do Pani Architekt http://www.hbstudio.pl/ lub wysłać email

i zadac takie pytania - mnie odpowiedziała, a kupiłem południową i praktycznie żadnych zmian nie robiłem.

Teraz jestem na etapie adapacji i pozwolenia na budowę oraz uzbrajania działki.
Link do komentarza
Cytat

Kilkoro z was pisało o poszerzaniu Iskierki. Kto zatwierdza taką zmianę w projekcie -czy jest nią autor projektu, czy też osoba która jest odpowiedzialna za adaptację projektu?A może są jakieś przepisy pozwalające na zmianę wymiarów domku (oczywiście w rozsądnych granicach).





Musisz dostać zgodę od Pani architekt ( bez problemu) , a potem projektant adaptujący projekt do Twojej działki nanosi zmiany w projekcie i bierze za to odpowiedzialnośćicon_smile.gif.
Link do komentarza
A ja zakupiłem juz iskierke, tylko wprowadziłem kilka zmian, poszerzyłem garaz na dwustanowiskowy, w salonie zamiast okna i drzwi tarasowych bedą wieksze drzwi tarasowe, no i kosztem łazienki powiększam kuchnię, za to pod schodami planuje wc, obecnie załatwiam pozwolenia i na wiosne ruszam. Pozdrawiam
Link do komentarza
Witam serdecznie,

właśnie mój projekt Iskierki "obrabia" pan architekt - wprowadziliśmy troszkę zmian min. likwidacja okien dachowych (oprócz okna w łazience), likwidacja balkonu itp.
Teraz zastanawiamy się nad ogrzewaniem w naszym nowym domku i nic nam nie przychodzi do głowy, a w tym tygodniu musimy podać architektowi jakie ogrzewanie wybieramy icon_smile.gif) Bardzo Was proszę budowniczy Iskierki doradźcie jakie ogrzewanie, oczywiście najbardzie ekonomiczne wybrać dla Iskierki - węglowe czy gazowe - prąd to pewnie najdroższa opcaja co ??


pozdrawiam
Bożena
Link do komentarza
Cytat

Bożenko więcej zdjęć na
www.poludniowa.prv.pl
Rada dla Andrzeja przy zamawianiu więźby to projekt w rękę i do tartaku - mi na podstawie projektu w tartaku wszystko przygotowali.

Pozdrawiam
Mario



Pooglądałem zdjęcia (zazdroszczę zaawansowania budowy) i mam dwa pytania.

1. Zauważyłem na zdjęciach bardzo fajny garaż - blaszak. Pytanko był nowy, czy używany i ile orientacyjnie kosztował oraz czy jako kanciapa budowlana był wystarczahący

2. Schody widzę wylewane żelbetowe - czy było dużo roboty i jak finalnie wyszły - bo się nie doszukałem na zdjęciach. Każdy wykonawca, z którym rozmawiałem - również ten, którego finalnie wybrałem psioczył, że klatka mała, schody ciasne, roboty dużo, metrów mało i........najlepiej to kupić drewniane.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie,

właśnie mój projekt Iskierki "obrabia" pan architekt - wprowadziliśmy troszkę zmian min. likwidacja okien dachowych (oprócz okna w łazience), likwidacja balkonu itp.
Teraz zastanawiamy się nad ogrzewaniem w naszym nowym domku i nic nam nie przychodzi do głowy, a w tym tygodniu musimy podać architektowi jakie ogrzewanie wybieramy icon_smile.gif) Bardzo Was proszę budowniczy Iskierki doradźcie jakie ogrzewanie, oczywiście najbardzie ekonomiczne wybrać dla Iskierki - węglowe czy gazowe - prąd to pewnie najdroższa opcaja co ??
pozdrawiam
Bożena


Bardzo proszę o podanie wymiarów poszczególnych pomieszczeń iskierki.Wiem tylko że salon to 695/455.Dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Zamierzamy wiosną rozpocząć budowę "Iskierki" ale interesuje nas jak wyglada gotowy dom.
czy ktoś wybudował ją w okolicach śląska?
Jeżeli tak to czy moglibyśmy ją obejrzeć?

Pozdrawiam.Ewa


pozdrawiam iskierki ja tez zamierzam budowac wg projektu hb studio wybralam mniszka c z podwojnym garazem zmiany zrobila projektantka czy ktos buduje mniszka szukam na wszystkich klanach niestety bez skutku a projekt jest uroczy i funkcjonalny podobno ktos buduje w okolicy wroclawia a moze na slaku gornym tez pozdrawia mariola
Link do komentarza
Cytat

pozdrawiam iskierki ja tez zamierzam budowac wg projektu hb studio wybralam mniszka c z podwojnym garazem zmiany zrobila projektantka czy ktos buduje mniszka szukam na wszystkich klanach niestety bez skutku a projekt jest uroczy i funkcjonalny podobno ktos buduje w okolicy wroclawia a moze na slaku gornym tez pozdrawia mariola


[size=1]Witam
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam Cię Mariolko czy ktosbuduje Iskierkę w okolicy wrocławia czy chodzi o Twój projekt jak o Iskierkę to czy masz jakieś bliższe informacje? Pozdrawiam. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam.Mam pytanie .Czy może ktoś buduje iskierkę w pobliżu Legnicy,Wrocławia?Dzięki.



cześć to nasz pierwszy dom i pierwsze forum icon_confused.gif

może moje pytanie będzie banalne ale nie znalazłam odpowiedzi na Twoje zapytanie czy ktoś już buduje na Dolnym Śląsku

Ja właśnie kupiłam projekt iskierki, mam nadzieję ruszyć z budową w czerwcu
10 km od Świdnicy
pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif Ja tą Iskierkę też planuję w Szczytnikach - obecnie załatwiam warunki zabudowy.
Przed adaptacja projektu chciałbym się rozejrzeć w realnym budynku... z wyobraźnią u mnie kiepsko


Tak z nowych doświadczeń, to wybierz się do Wojewódzkiego Konserwatora zabytków na Gołębiej, do wydziału archeologii i poproś, o opinię, dotyczącą nadzoru archeologicznego ( nowa ustawa dla Szczytnik i Borówca).
To się chyba nazywa uzgodnienie dot. zagospodarowania działki.
Link do komentarza
Cytat

cześć to nasz pierwszy dom i pierwsze forum icon_confused.gif

może moje pytanie będzie banalne ale nie znalazłam odpowiedzi na Twoje zapytanie czy ktoś już buduje na Dolnym Śląsku

Ja właśnie kupiłam projekt iskierki, mam nadzieję ruszyć z budową w czerwcu
10 km od Świdnicy
pozdrawiam serdecznie


Cześć.To świetnie.Podaj mi proszę wymiary poszczególnych pomieszczeń na parterze(boję się że kuchnia będzie zbyt kiszkowata?!).Mam nadzieję,że będziesz stałą bywalczynią w klanie.Ja jestem w trakcie uzbrajania działki,jak tylko przez to przebrnę to kupuję projekt.Planujesz jakieś zmiany w projekcie?Ja rezygnuję z balkonu,poszerzam budynek od strony garażu ,no to chyba tyle na początek.Dziękuję i pozdrawiam.Anetta icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Cześć.To świetnie.Podaj mi proszę wymiary poszczególnych pomieszczeń na parterze(boję się że kuchnia będzie zbyt kiszkowata?!).Mam nadzieję,że będziesz stałą bywalczynią w klanie.Ja jestem w trakcie uzbrajania działki,jak tylko przez to przebrnę to kupuję projekt.Planujesz jakieś zmiany w projekcie?Ja rezygnuję z balkonu,poszerzam budynek od strony garażu ,no to chyba tyle na początek.Dziękuję i pozdrawiam.Anetta icon_biggrin.gif




jeszcze nie miałam czasu przeanalizować projektu.dopiero dzisiaj mi go dostarczyli
ale juz wiem na pewno że likwidujemy balkony co dalej .... zobaczymy
my też dopiero jesteśmy w trakcie uzbrajania działki przekichane....
a gdzie Ty będziesz budować?
Pozdrawiam Asia
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...