Skocz do zawartości

czym sie różni beton od betonu


Recommended Posts

Zakupiłem na ogrodzenie daszki betonowe. Zwykłe niemalowane i nie barwione. Po paru dniach wylała mi sie na nie woda i zobaczyłem coś ciekawego. Jeden wchłaniał wodę a drugi nie. Spływała po nim jak po wosku. Czy to jest jakaś różnica w wytrzymałości albo w czymkolwiek? Interesuje mnie dlaczego tak jest i czy to nie jest niższa jakość albo coś takiego?
Link do komentarza
Cytat

Zakupiłem na ogrodzenie daszki betonowe. Zwykłe niemalowane i nie barwione. Po paru dniach wylała mi sie na nie woda i zobaczyłem coś ciekawego. Jeden wchłaniał wodę a drugi nie. Spływała po nim jak po wosku. Czy to jest jakaś różnica w wytrzymałości albo w czymkolwiek? Interesuje mnie dlaczego tak jest i czy to nie jest niższa jakość albo coś takiego?




Możliwe że ta druga partia jest zabezpieczona przed wpływem czynników atmosferycznych preparatem do hydrofobizacji. lub impregnatem. A tak z ciekawości zapytam - czy zakup był u tego samego producenta?.
Link do komentarza
Cytat

Możliwe że ta druga partia jest zabezpieczona przed wpływem czynników atmosferycznych preparatem do hydrofobizacji. lub impregnatem. A tak z ciekawości zapytam - czy zakup był u tego samego producenta?.




Witam,

Rózna chłonnośc wody może wynikać z pozostałości preparaty separacyjnego w formie lub stopnia dojrzałosci betonu (czasu od wyjecia z formy). Nie ma to żadnego wpływu na wytrzymałość.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Miałem kiedyś podobną sytuację, kupiłem kiedyś siedziska betonowe do ogrodu. Gdy padało to jeden wpijał wodę jak szalony, natomiast po dwuch pzostałych woda spływała.

W biurze firmy u której kupowałem powiedzieli mi, że to jedno siedzisko mogło zostać odlane z resztek czyli dna maszyny wylewającej do formy, przez co mogło nie wchłonąc odpowiedniej dawki preparatu konserwującego czy coś takiego. Powem szczerze, że zgłupiałem po tej odpowiedzi.


Lampy wiszące ogrodowe nadadzą uroku każdej posesji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...