Skocz do zawartości

Podłoga i schody z kamienia


Recommended Posts

Witam, wraz z żoną zastanawiamy się nad wyłożeniem podłogi oraz schodów w naszym domu kamieniem ? płytkami marmurowymi. Znajomy z pracy odradza mi ten pomysł, jednak nam się on bardzo podoba, utwierdzamy się w przekonaniu, że raczej wyłożymy parter domu marmurem. Czy ktoś z użytkowników forum ma marmur w domu na podłodze? Co sądzicie o kamieniu w domu jednorodzinnym?
Link do komentarza
Hall wraz z połączonym salonem ma powierzchnię ok 40 mkw + kuchnia ok 10mkw. Właśnie planujemy te dwa pomieszczenia wyłozyć płytkami marmurowymi. Zgadzam się z Tobą Andrzeju, że lepszy efekt uzyskamy na większej przestrzeni, wystarczy wejść do jakieś instytucji - banku czy urzędu, większość wyłożona kamieniem. A czy nie jest tak, że np jasny marmur powiększy wizualnie przestrzeń?
Link do komentarza
  • 11 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Kamien w hallu delikatnie wchodzący do salonu, umiejętnie połączony z jednak duzo cieplejszym w wizualnych odczuciach drewnem. Widziałam u znajomych takie połączenie i bardzo ładnie wyglada. Schody mają również z kamienia, ale jak dla mnie to już nie jest ani atrakcyjne ani bezpieczne (raz z takich zrobiłam entree twarzą w dół i wiem o czym mówię). Mi bardziej podobają się jednak schody drewniane w fajnym kształcie i z oryginalną balustradą jak te na przykład , osobiście niestety mogę tylko pomażyć, ponieważ mam schody na beton, też drewniane ale już nie taki efekt icon_neutral.gif Edytowano przez krynia32 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Widziałam podłogę w karo z czarnego i białego marmuru - wyglądała świetnie. Z tym, że był to dom z wnętrzami stylizowanymi na klasyczne.
Za to w nowoczesnym domu układano takie slaby marmuru:




Należy pamiętać przy układaniu kamienia o kilku zasadach:
1. Kamienia wapiennego (jak marmur) nie można myć silnymi detergentami, zwlaszcza na bazie kwasów. Dlatego trzeba uważać przy układaniu wapieni w łazienkach, pod prysznicami - odpada stosowanie "odkamieniaczy" do usuwania nalotu twardej wody.
2. Kamień polerowany, kiedy jest mokry jest bardzo śliski, stąd po myciu wycierać do sucha lub wyżyć kamienia plomieniowanego lub z inną delikatną strukturą
3. Konieczne jest ogrzewanie podłogowe, by dało się chodzić boso zimą
4. Do klejenia i spoinowania kamienia stosuje się zuepłnie inne środki niż do gresu
5. Kamienie nasiąklie (jak marmur, trwaertyn) trzeba impregnować
6. Im bardziej wyrazisty rysunek żył w marmurze, tym bardziej kamień "zimny" wizualnie w odbiorze. Do wyrazistego użylenia meble muszą być bardzo neutralne kolorystycznie (odpadają wyraziste, słojowane forniry). Stąd popularnym marmurem na podłogi jest carrara - biały z jasnoszarym, delikatnym użyleniem.

Przy bardziej rustykalnym wystroju lepiej położyć żywicowany trawertyn. Ten kamień nawet po wypolerowaniu nie jest błyszczacy. Ma ciepłą, przytulną strukturę. Kojarzy się z miękkim piaskiem a nie twardym kamieniem.

Bardzo uniwersalnym kamieniem jest łupek - może być czarny, szary lub kolorowy (rdzawo-zielony). Nadaje się do wnętrz zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Nie jest gładki, ma specyficzną strukturę.

Jeśli moje rady się przydały, poproszę o plusik "Pomocna porada".
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...