Skocz do zawartości

projekt hali sportowej- problem z konstrukcją


Recommended Posts

Witam
Proszę o radę w kwestii projektu, zaczynam robić prace inżynierską , której tematem jest projekt hali sportowej gimnazjum moja koncepcja to: dach w postaci kratownicy stalowej oparty na słupach stalowych ( HEB) , zdecydowałem sie na takie rozwiązanie ponieważ rok temu projektowałem hale przemysłową i miałbym większosc rzeczy zrobione , jedyna sprawa która mnie zastawnawia to kwestia obliczeń statycznych jedyna różnica to rodzaj scian zewnętrznych , w moim starym projekcie miałem kasety scienne, ktore brałem do obliczeń przy liczeniu obciązenia słupa , ponieważ były umocowane na słupach, a jeśli zastosuje w moim projekcie pustaki gazobetonowe, które nie wliczam do tego zestawienia bo nie oddziałuja bezposrednio na konstrukcje, to jakieś dodatkowe obliczenia będą mi potrzebne? oprocz tego co mam czyli policzenia kratownicy i słupa .Dodam ze w moim projekcie nie musze zaprojektowac fundamentów. Jest to mój pierwszy post i bardzo proszę o pomoc.
Link do komentarza
Nie chcę być czepialski, ja w temacie budowlanki ukończyłem tylko technikum, ale po co chcesz opierać na słupach stalowych jak sam piszesz, że robisz ściany zewnętrzne z gazobetonu ? Swoją drogą na czym te słupy nośne opierasz skoro piszesz, że fundamentów nie musisz projektować ?!? Mój boże - student pierwszego semestru mógłby takie pytania zadawać ale niedoszły inżynier ?!?

Podpowiem - zrób słupy żelbetowe, powiązane z wieńcem, na wieńcu oprzesz konstrukcję dachu, a przestrzeń między słupami wypełnisz gazobetonem. Obliczenia zależne od rozpiętości i ciężaru. Nie zapomnij o naporze wiatru, obciążeniach śniegiem. Takie kratownice wyliczałem na konstrukcjach budowlanych w latach 90-tych w 1 godzinę i to ręcznie icon_smile.gif, zaczynam żałować, że zamiast iść dalej w budowlankę poszedłem w grafikę komputerową :(.
Link do komentarza
Cytat

Witam
Proszę o radę w kwestii projektu, zaczynam robić prace inżynierską , której tematem jest projekt hali sportowej gimnazjum moja koncepcja to: dach w postaci kratownicy stalowej oparty na słupach stalowych ( HEB) , zdecydowałem sie na takie rozwiązanie ponieważ rok temu projektowałem hale przemysłową i miałbym większosc rzeczy zrobione , jedyna sprawa która mnie zastawnawia to kwestia obliczeń statycznych jedyna różnica to rodzaj scian zewnętrznych , w moim starym projekcie miałem kasety scienne, ktore brałem do obliczeń przy liczeniu obciązenia słupa , ponieważ były umocowane na słupach, a jeśli zastosuje w moim projekcie pustaki gazobetonowe, które nie wliczam do tego zestawienia bo nie oddziałuja bezposrednio na konstrukcje, to jakieś dodatkowe obliczenia będą mi potrzebne? oprocz tego co mam czyli policzenia kratownicy i słupa .Dodam ze w moim projekcie nie musze zaprojektowac fundamentów. Jest to mój pierwszy post i bardzo proszę o pomoc.



Obciążenie zewnętrzne (wiatru) które przekazywane jest poprzez ścianę osłonową i oddziałuje bezpośrednio na konstrukcję stalową . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...