Skocz do zawartości

Dwa samochody przy domu, to biorą podwójnie


Recommended Posts

Niedawno znajoma szukała ekipy, która wykonałaby jej ogrodzenie. Najtańszy zaoferował wykonanie pracy za 8000 zł, najdroższy za 15000 zł.

Doszliśmy do wniosku, że ta rozbieżność może mieć związek z potrzeganiem ich jako "bogatych" w końcu na podjeździe stoją dwa samochody. Co o tym myślicie? Spotkaliscie się z taką sytuacją?

Pozdrawiam
Marcin
Link do komentarza
Heheh. "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się" - było to już w którymś z starych polskich filmów icon_biggrin.gif

Z ruchomym cennikiem spotykamy praktycznie na każdym kroku i dotyczy właściwie wszystkich usług, nie tylko budowlanych. Zwykle dotyczy to upustów (promocji, obniżek itp.). Jak by tego nie zwać, jest to tylko część marży, którą sprzedawca decyduje się poświęcić po to, żeby sprzedać towar lub usługę. Jej wysokość zależy zwykle od postrzegania jako bogatego klienta, wtedy płaci się więcej. Można ją za to nieco obniżyć poprzez negocjacje ;)
Link do komentarza
Cytat

To może prościej byłoby na zakupy chodzić w roboczych ubraniach (każdy budujący ma takie pochlapane zaprawą lub farbą) i malucha za 400 zł kupić to i od niższego pułapu byśmy wychodzili icon_smile.gif



Nie da rady.
Wystarczy zerknąć na powierzchnię działki do zabudowy i wielkość domu.
Ja się już nauczyłem nie pokazywać projektu i nie zapraszam ekip ani hurtowników na działkę.
Mówię ile towaru chcę kupić i jaki rabat dostanę ewentulanie ogłoszenia w necie i sam dostaję oferty..

1 lekcja - wykop stawu - cena startowa 4000 zł - cena końcowa - 300 zł
2 lekcja - okna - cena startowa - 27000 zł - cena jak na razie - 16000 zł
Różnice w suporeksie tej samej firmy H+H sięgają 2,2 zł/sztuka...
Link do komentarza
Cytat

Nie da rady.
Wystarczy zerknąć na powierzchnię działki do zabudowy i wielkość domu.
Ja się już nauczyłem nie pokazywać projektu i nie zapraszam ekip ani hurtowników na działkę.


Słusznie
Cytat

1 lekcja - wykop stawu - cena startowa 4000 zł - cena końcowa - 300 zł


Ale jak? Bo z oknami, to rozumiem czysta negocjacja.

Link do komentarza
Cytat

Heheh. "Klient w krawacie jest mniej awanturujący się" - było to już w którymś z starych polskich filmów icon_biggrin.gif

Z ruchomym cennikiem spotykamy praktycznie na każdym kroku i dotyczy właściwie wszystkich usług, nie tylko budowlanych. Zwykle dotyczy to upustów (promocji, obniżek itp.). Jak by tego nie zwać, jest to tylko część marży, którą sprzedawca decyduje się poświęcić po to, żeby sprzedać towar lub usługę. Jej wysokość zależy zwykle od postrzegania jako bogatego klienta, wtedy płaci się więcej. Można ją za to nieco obniżyć poprzez negocjacje ;)



w Misu icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale jak? Bo z oknami, to rozumiem czysta negocjacja.



Akurat proste do wyjaśnienia.
Nauczka 1 lekcji - zaprosiłem ekipę od koparki do oceny na działkę - ile by kosztowało wykopanie stawu i pokazałem miejsce gdzie go chcę.
Mój błąd - kolo ocenił wielkość działki, porozglądał się, zaczął czarować, że teren podmokły itp. itd. i rypnął 4000 zł. Miał kopać z 3- 4 dni - ok 35m3! Grzecznie podziękowałem w takim razie.

Wyciągnięte wnioski z tej historii pozwoliły mi się dokształcić, co zaskutkowało telefonem do konkurencji i pytaniem tym razem "ile za godzinę pracy koparki" - 3,5h i stawik wykopany do tego grunt rozplantowany i gratisowo pod ogródek zdjęty humus tak na odczepne podczas wyjazdu z posesji icon_smile.gif Edytowano przez Draagon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Akurat proste do wyjaśnienia.
Nauczka 1 lekcji - zaprosiłem ekipę od koparki do oceny na działkę - ile by kosztowało wykopanie stawu i pokazałem miejsce gdzie go chcę.
Mój błąd - kolo ocenił wielkość działki, porozglądał się, zaczął czarować, że teren podmokły itp. itd. i rypnął 4000 zł. Miał kopać z 3- 4 dni - ok 35m3! Grzecznie podziękowałem w takim razie.

Wyciągnięte wnioski z tej historii pozwoliły mi się dokształcić, co zaskutkowało telefonem do konkurencji i pytaniem tym razem "ile za godzinę pracy koparki" - 3,5h i stawik wykopany do tego grunt rozplantowany i gratisowo pod ogródek zdjęty humus tak na odczepne podczas wyjazdu z posesji icon_smile.gif



Trzeba się umieć wykazać sprytem w negocjacjach i poszukiwaniu ekipy budowlanej.
Link do komentarza
Coś w tym jest bo teraz ganiam Polonezem i jak jestem sam na budowie to wizyta PH z danej firmy wygląda tak:
- Witam. Czy jest inwestor?
- Jest.
- A gdzie??
icon_biggrin.gif
Na oknach też "zbiłem" jakieś 35%. Po pomiarach dostałem wycenę - doszło do ostrej rozmowy z mojej strony to PH stwierdził że się pomylił i cena spadła o 3500 icon_eek.gif.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...