Skocz do zawartości

Kuchnia w salonie czy salon w kuchni?


Recommended Posts

Nie polecam stalowego wykończenia ściany za płytą grzejną. Na szczotkowanej stali pozostają wgłębienia po uderzeniu garnkami. Matowy laminat w grafitowym kolorze na frontach szafek uwidacznia ślady rąk - mówi Gabi, członkini Klubu Budujących Dom


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/a/14785-kuchnia-w-salonie-czy-salon-w-kuchni

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
ja mam takie otwarte wnętrze. kuchnie połączoną z pokojem. żeby troche te miejsca rozdzielić w części wypoczynkowej na ścianie mamy położoną strukturę dekoracyjną. zdecydowałam się na położenie z efektem "miętego papieru" bardzo ładnie wydziela nam to strefy w pokoju
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Globalo
przypadku salono-kuchni pamiętajmy, że okap powinien przefiltrować powietrze z obu tych pomieszczeń, inaczej nie mam mowy by był skuteczny. Dopasujecie więc jego wydajność do kubatury kuchni.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czytałem ostatnio artykuł z którego wynika, że salon z kuchnią i kuchnia z salonem, to coraz częściej spotykana w polskich wnętrzach kombinacja. Z czego to wynika? Zmieniły się formy spędzania wolnego czasu, a jednocześnie nasze podejście do aranżacji. Kuchnia stała się miejscem, w którym możemy realizować swoje pasje i zainteresowania. Gotowanie przestało być żmudnym i uciążliwym obowiązkiem, odkryliśmy w tym sporo przyjemności! Przyjemności, którą warto się dzielić – z innymi domownikami oraz gośćmi. Połączenie kuchni i salonu stało się zatem obowiązkowe: możemy jednocześnie gotować i prowadzić rozmowę, kroić warzywa i dolewać kawy swoim gościom. Integracja obu pomieszczeń czy stref powinna być dokładnie zaplanowana i przemyślana. Pomogą nam w tym zarówno meble o podobnym charakterze czy wykończeniu, jak i przemyślane kolory ścian. Jeśli planujemy wystrój salonu połączonego z kuchnią, musimy zmienić sposób myślenia. To przecież nie dwa oddzielne pomieszczenia, a dwie integralnie związane ze sobą jednostki. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W kuchni otwartej na pierwszym planie wentylacja, a wiec wydajny okap.Nie dajmy się zwariować bo chcemy kuchnię marzeń - musimy wziąć pod uwagę styl życia rodziny, musi być dostosowana indywidualnych potrzeb. Zróbmy kuchnię praktyczną - a nie kuchnię ze zdjęcia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...