Skocz do zawartości

Kuchnia w salonie czy salon w kuchni?


Recommended Posts

Nie polecam stalowego wykończenia ściany za płytą grzejną. Na szczotkowanej stali pozostają wgłębienia po uderzeniu garnkami. Matowy laminat w grafitowym kolorze na frontach szafek uwidacznia ślady rąk - mówi Gabi, członkini Klubu Budujących Dom


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wystroj-wnetrz/kuchnia/a/14785-kuchnia-w-salonie-czy-salon-w-kuchni

Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...
ja mam takie otwarte wnętrze. kuchnie połączoną z pokojem. żeby troche te miejsca rozdzielić w części wypoczynkowej na ścianie mamy położoną strukturę dekoracyjną. zdecydowałam się na położenie z efektem "miętego papieru" bardzo ładnie wydziela nam to strefy w pokoju
Link do komentarza
  • 4 lata temu...
Gość Globalo
przypadku salono-kuchni pamiętajmy, że okap powinien przefiltrować powietrze z obu tych pomieszczeń, inaczej nie mam mowy by był skuteczny. Dopasujecie więc jego wydajność do kubatury kuchni.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czytałem ostatnio artykuł z którego wynika, że salon z kuchnią i kuchnia z salonem, to coraz częściej spotykana w polskich wnętrzach kombinacja. Z czego to wynika? Zmieniły się formy spędzania wolnego czasu, a jednocześnie nasze podejście do aranżacji. Kuchnia stała się miejscem, w którym możemy realizować swoje pasje i zainteresowania. Gotowanie przestało być żmudnym i uciążliwym obowiązkiem, odkryliśmy w tym sporo przyjemności! Przyjemności, którą warto się dzielić – z innymi domownikami oraz gośćmi. Połączenie kuchni i salonu stało się zatem obowiązkowe: możemy jednocześnie gotować i prowadzić rozmowę, kroić warzywa i dolewać kawy swoim gościom. Integracja obu pomieszczeń czy stref powinna być dokładnie zaplanowana i przemyślana. Pomogą nam w tym zarówno meble o podobnym charakterze czy wykończeniu, jak i przemyślane kolory ścian. Jeśli planujemy wystrój salonu połączonego z kuchnią, musimy zmienić sposób myślenia. To przecież nie dwa oddzielne pomieszczenia, a dwie integralnie związane ze sobą jednostki. 

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W kuchni otwartej na pierwszym planie wentylacja, a wiec wydajny okap.Nie dajmy się zwariować bo chcemy kuchnię marzeń - musimy wziąć pod uwagę styl życia rodziny, musi być dostosowana indywidualnych potrzeb. Zróbmy kuchnię praktyczną - a nie kuchnię ze zdjęcia.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...