Skocz do zawartości

ogrzewanie na kocioł miałowy z podajnikiem


mici76

Recommended Posts

Witam
MAM PEWIEN PROBLEM. W WARUNKACH ZABUDOWY MAM NAPISANE żE ZAPOTRZEBOWANIE W CIEPłO MA BYć Z NIEEMISYJNYCH źRóDEł CIEPłA. DOWIADYWAłEM SIę CO TO ZNACZY. POINFORMOWANO MNIE żE JEST TO OGRZEWANIE Z KOTłEM GAZOWYM, OLEJOWYM LUB OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE-CO MNIE ZMARTWIłO, PONIEWAż MYśLAłEM O KOTLE NA MIAł Z PODAJNIKIEM. OD PRODUCENTóW TYCH KOTłóW DOWIEDZIAłEM SIę żE Są TO KOTłY EKOLOGICZNE NA CO POSIADAJą STOSOWNE CERTYFIKATY, sWIADECTWO BADANIA NA "ZNAK BEZPIECZEńSTWA EKOLOGICZNEGO", sWIADECTWO ZGODNOśCIKTóRE POTWIERDZAJą żE TE KOTłY SPEłNIAJą WYMAGANIA NORMY PM-EN 303-5 W ZAKRESIE SPRAWNOśCI ENERGETYCZNEJ PRZY ZACHOWANIU BEZPIECZEńSTWA OBSłUGI I OTOCZENIAORAZ GRANICZNYCH WARTOśCI EMISJI ODPOWIADAJąCYCH KLASIE 3 (NAJWYżSZEJ). MAM PYTANIE W ZWIąZKU Z TYM CZY W TAKIM PRZYPADKU MOżNA ZASTOSOWAC TAKI PIEC MIAłOWY A JESLI TAK TO JAK ICH DO TEGO PRZEKONAć, BO JEżELI JEST ON EKOLOGICZNY TO CZEMU NIE?
Link do komentarza
każda produkcja ciepła jest nieekologiczna, po to wprowadza się normy na izolacje i na, właśnie, ciepła emisję. Jeżeli ktoś podaje , że jego piec jest ekologiczny, czy onergooszczędny to jest zwykłym oszustem. Każda zbędna produkcja CO2 jest nieekologiczna!
Zasada jest prosta im mniejsze potrzeby ma dom, czyli im lepiej jest izolowany , tym lepiej się wychodzi na droższych źródłach energii. Inaczej, czyli jak, nie masz izolacji (300-600 kWh/m2 rocznie ) paliwa stałe, jak dom jest ocieplany (120-300 kWh/m2 rocznie) c.o. gazowe, jak dom jest izolowany to to tylko elektryczne, ale bez cyrkulacji i pieca. Z tym, że aktualne normy na izolacje wykluczają dwa pierwsze przypadki. Wniosek izoluj i nie martw się ogrzewaniem.
Link do komentarza
Cytat

Witam
MAM PEWIEN PROBLEM. W WARUNKACH ZABUDOWY MAM NAPISANE żE ZAPOTRZEBOWANIE W CIEPłO MA BYć Z NIEEMISYJNYCH źRóDEł CIEPłA. DOWIADYWAłEM SIę CO TO ZNACZY. POINFORMOWANO MNIE żE JEST TO OGRZEWANIE Z KOTłEM GAZOWYM, OLEJOWYM LUB


A od kiedy kotły gazowe i olejowe są nieemisyjne? Jak spalisz drewno, zboże, wierzbę itp to masz źródło nieemisyjne, ale nie paliwa kopalne albo ich pochodne. Słowo ekogroszek jest sprzecznością samą w sobie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...