Skocz do zawartości

dylematy


Recommended Posts

Witajcie, poczytałem z deka i widzę, że ostra jazda z tym budowaniem:)

Ja na etapie dylematów:
Kupować?
Remontować?
budować?
spier...aćicon_smile.gif

działka 1000 metrów 200 000 średnia cena - jak by tak w dwie osoby kupić i w dwie budować?
"będziesz miał wroga" słyszę, i nie wiem...

chciałbym za 350 000 zbudować z 70 metrów chociaż - albo co większego i tańszego:)

na budowaniu się zbytnio nie znam więc sam za wiela nie zrobię,

Za 430 000 widzę 160 metrów domek w Łodzi (dwa niezależne poziomy) - może szukać kogo do spółki i remontować?

kurka wodna
Link do komentarza
Jak się naoglądasz starych domów do remontu to Ci się odechce remontów ,ja Tak miałem icon_biggrin.gif
Jak już coś masz robić to budować,jeszcze raz budować i to sam ,żadnych spółek bo dzisiaj jest ok a za kilka lat jak się mieszka razem i widzi się na co dzień to zawsze jest jakieś ale. Na początku jest to małe ale aż się skumuluje i będzie wielkie ALE, tak wiec uważam jak Cię stać na budowę to buduj sam.
Nie przejmuj się,że nie znasz się na budowlance,jak trochę poczytasz,popytasz,podglądniesz to się nauczysz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

spier...aćicon_smile.gif



o ... to , to .... póki czas , bo potem bedzie za późno icon_lol.gif


Cytat

Za 430 000 widzę 160 metrów domek w Łodzi (dwa niezależne poziomy) - może szukać kogo do spółki i remontować?



wszystko zależy - jeśli kupować do remontu , to dobrze żeby zaprzyjaźniony ( z Tobą oczywiście icon_lol.gif ) fachman to wcześniej obejrzał .... aczkolwiek w ściany nie wlezie ... icon_rolleyes.gif
budować?
hm .... no cóż .... tylko wariaci się na to porywają .... czasem nawet kilka razy .... widać da się .... icon_biggrin.gif
ale ciężko jest , tym bardziej polegając tylko na innych z powodu braku chęci/umiejętności/czasu (niepotrzebne skreślić , ewentualnie dopisać icon_biggrin.gif ) samemu jeno kasę z kieszeni wyciągając.... szczególnie jak jej jest mało icon_wink.gif


Cytat

kurka wodna



a i owszem ... icon_biggrin.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witajcie, poczytałem z deka i widzę, że ostra jazda z tym budowaniem:)

Ja na etapie dylematów:
Kupować?
Remontować?
budować?
spier...aćArray="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">

działka 1000 metrów 200 000 średnia cena - jak by tak w dwie osoby kupić i w dwie budować?
"będziesz miał wroga" słyszę, i nie wiem...

chciałbym za 350 000 zbudować z 70 metrów chociaż - albo co większego i tańszego:)

na budowaniu się zbytnio nie znam więc sam za wiela nie zrobię,

Za 430 000 widzę 160 metrów domek w Łodzi (dwa niezależne poziomy) - może szukać kogo do spółki i remontować?

kurka wodna



Remontować,masz działkę przyłącza skorupę domu ,po paru przeróbkach można stworzyć coś fajnego.Trzeba jednak znać się na budownictwie lub mieć kogoś zaufanego żeby wiedzieć jaki budynek opłaci się kupić.
Link do komentarza
1. Każdy dom, wcześniej lub później czeka remont, to dlaczego nie wcześniej ?
2. Remontuj, jeśli rozróżniasz wyłącznik od gniazdka, cement od gipsu, instalację wodną od kanalizacyjnej – masz wystarczającą początkową wiedzę, reszty nauczysz się wspólnie z fachowcami.
3. Jeśli nie masz tej podstawowej (początkowej) wiedzy, a masz zaprzyjaźnionego fachowca – remontuj, ale tylko wtedy jeśli chcesz stracić przyjaźń tego fachowca.
4. Jeśli nie masz zaprzyjaźnionego fachowca, też remontuj – nie ma żadnej różnicy, no może poza taką, że niezaprzyjaźnionego łatwiej wyciepać.
5. Jeśli chcesz obudzić w sobie ekonoma sadystę – remontuj, nic tak nie dowartościowuje inwestora, jak nadzór nad fachowcami.
6. Jeśli potrafisz liczyć w prostym zakresie, czyli przewidywany koszt remontu x 2, a Twój portfel wytrzyma takie liczenie – remontuj.


Jeśli nie jesteś w stanie pokonać tych „wskazówek” zapomnij o remoncie i buduj od podstaw. No ale przed przystąpieniem do budowy przeanalizuj w/w punkty od 2, zmieniając tylko słowo „remont” na „budowa”.

Jeśli nie jesteś w stanie udźwignąć ani remontu, ani budowy to spierdzielaj – ale mieszkać gdzieś będziesz musiał, a więc patrz pkt. 1. „Tam” nie jest prościej w tym zakresie.

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Wiele mądrych wypowiedzi tu znalazłem, miałem podobny problem, burzyć czy remontować. Podjąłem decyzję burzenia, jak ktos tu mądrze zaznaczył w ściany nie wejdziesz, lepiej wybudować, moim zdaniem, jak ktoś ma fundusz niech działa. Oczywiście w moim przypadku remont by minimalnie różnił sie od budowy nowego. Pod żadnym jednak wypadkiem nie wchodź w spółki.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...