Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Czy współczynnik przenikania ciepła pustaka ma znaczenie?

Recommended Posts

Zauważyłem, że pustaki MAX z różnych wytwórni dość znacznie różnią się podawanym przez producenta współczynnikiem przenikania ciepła. Z czego to może wynikać? Słyszałem, że jest na te pustaki stara i nowa norma, a różnią się ilością komór i grubością ścianek wewnętrznych. Poza tym, na ile współczynniki lambda i U podawane przez producenta odpowiadają rzeczywistym warunkom?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/15072-czy-wspolczynnik-przenikania-ciepla-pustaka-ma-znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz Brzęczkowski
"Odpowiedź eksperta: Własności ciepłochronne pustaków ceramicznych zależą od wielu czynników i nawet wyroby jednego producenta w poszczególnych partiach wyrobów mogą dość znacznie różnić się przewodnością cieplną. Również podawane wartości nie są jednoznaczne, gdyż pomiary mogły być prowadzone w różnych warunkach (wilgotność materiału, temperatury) i według nieco innej metodyki, jeśli producent nie deklaruje zgodności pustaków z Polską Normą" - Może warto poczytać podręcznik - przywołany tu współczynnik przenikania ciepła z definicji wyklucza przyklejanie izolacji za murem na fundamencie, ruch powietrza w przegrodzie oraz kondesacje ( a więc i analizy wilgotnościowe ). Warto się z tym zapoznać, bo potem zamiast domu ( budownictwo kończy się na 30kWh/m2 rocznie a za 5 lat znacznie mniej) możemy mieć jaskinię! DEFINICJA KIEDY MOŻNA PODAWAĆ "U" 1-pole temperatury oraz gęstości strumienia ciepła są ustalone w czasie, 2 - przepływ ciepła odbywa się w kierunku prostopadłym do powierzchni przegrody, 3 -długość i szerokość przegrody są nieograniczone, 4 warstwy przegrody wykonane są z jednorodnych, izotropowych materiałów, 5 -wartości współczynników przejmowania ciepła są stałe na całej powierzchni przegrody..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...