Skocz do zawartości

Płytki elewacyjne na OSB..Garaz z zewnątrz ! Jak kleić?


Recommended Posts

Witam,
Postawiłem sobie garaż drewniana konstrukcja, ściany obiłem OSB 18 mm. Płyty usztywniłem profilami w odstępach 40x40 cm.
Na przedniej ścianie gdzie będę drzwi segmentowe chciałbym na całą ścianę przykleić płytki elewacyjne.

W jaki sposób najlepiej przykleić takie płytki?
- Płyty OSB są bardzo dokładnie przykręcone - nie uginają się
- Czy mogę zastosować klej elastyczny np. CM17?
- Czytałem, że nie powinien być klej cementowy a CM17 do takich chyba należy, prawda?
- Na pewno na płytę dam grunt, czy może być Ceresit CN94 czy coś innego?
- Siatka jest konieczna? Będzie lepszym zabezpieczeniem?
- Czy na grunt dać jeszcze coś przeciw wilgoci? W końcu to jest ściana za zewnątrz?

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, odpowiedzi na moje pytanie powyżej,głównie jeśli chodzi o klej, który będzie najlepszy i czy klej cementowy (nawet elastyczny nadaje się do tego typu prac?
Co Państwo sądzą o kleju "Soudal 24A" biorę go również pod uwagę

Z góry dziękuję

Link do komentarza
Ściana jest 350 cm na 250 cm wysokość.. Po bokach są właściwie tylko filary do których przymocowane jest osb i nad drzwiami pasek jakies 50 cm..

To musi być pewne wykonanie, nie chciałbym aby płytki zaczeły odpadać..Wiekszosc ludzi opisuje przykład montazu płytek na podłodze z osb w mieszkaniu..U mnie jest inaczej dlatego pytam tutaj
Link do komentarza
Już to z X razy pisalem nic to nie da żadne cmy i tp niestety przerobiłem to i wytzrymuje do 1 zimy potem wszystko pieknie odpada ponieważ kurczliwośc drewna czy OSB jest inna niż materialow mineralnych Ja mam klejony gres na balkonie na podłozu OSB własnie na SIKABOND-T drogie to jest jak cholera ale skuteczne aczkolwiek koszmarnie sie kładzie polozylem 8 lat temu jest ok na 8 m2 balkon wyszło mi 1500 zl 8 lat temu o ile pamietam
Link do komentarza
Różne są opinie..
Jak już pisałem, większość ludzi opisuję przykład podłogi, gdzie płyta bardzo pracuje..
Klej Sika jest bardzo drogi i raczej nie wchodzi w grę chyba, że to jedyne rozwiązanie..Nie mam tych metrów dużo więc to jest jakiś pozytyw ale wydanie za wiaderko kleju 450 zł nie uśmiecha mi się :(
Link do komentarza
Cytat

Potwierdzam , byłem na tym balkonie , macałem toto i jeśli przyszłoby mi kiedyś wybierać - myślę , że zrobiłbym jak gaweł .


Dziękuje Grześ ja sie zastanawiam jakbym go chciał zlikwidować jak ja to zrobie chyba diaksem do asfaltu
Link do komentarza
Podepnę się pod temat -

podobnie jak kolega zrobilem sciany garażowe z płyty osb plus wzmocniona od wewnatrz konstrukcja tak ze płyta sei nie ugina. Zamierzam na to położyć tynk tak aby garaz wygladał jak reszta domu - czy ktoś to już przetrenował? Muślałem o położeniu siatki a potem tynku strukrturapnego i pomalowaniu zgodnie z kolorem budynku

jakieś pomocne sugestie dotyczace pomysłu lub uzycia materiałów ?
Link do komentarza
Cytat

Klej Sika jest bardzo drogi i raczej nie wchodzi w grę chyba, że to jedyne rozwiązanie..Nie mam tych metrów dużo więc to jest jakiś pozytyw ale wydanie za wiaderko kleju 450 zł nie uśmiecha mi się :(


Najpierw fundujesz sobie jedno z najdroższych rozwiązań, a potem narzekasz. Zastanawiać się trzeba przed, a nie po.
Kleje poliuretanowe są drogie. Keralastic T Mapei kosztuje 230 zł / 10 kg. Wystarcza na 2-3 m2
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...