Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zlot Forum BudujemyDom.pl odbędzie się...

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze!
Zlot Forum BudujemyDom.pl odbędzie się w 2013 roku icon_smile.gif

Siła wyższa. W tym roku okoliczności tak się złożyły, że w czerwcu nie moliśmy się spotkać u Pani Teresy. Długa i wielowątkowa dyskusja w gronie Forumowiczów wykazała, że wrzesień nie jest fortunnym terminem na zlot.

Jedynym sensownym terminem na organizację Zlotu pozostaje czerwiec.
Wrzesień to czas ogromnego zaabsorbowania dziećmi i szkołą.
Wrzesień to także termin, który może nie obiecywać sprzyjającej aury do imprezy plenerowej.

Dołożymy wszelkich starań, aby Zlot Forum 2013 był niezwykłym wydarzeniem.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik
Cytat

Drodzy Forumowicze!
Zlot Forum BudujemyDom.pl odbędzie się w 2013 roku icon_smile.gif

Siła wyższa.

No cóż - decyzja podjęta .... nie ma z czym dyskutować, koniec tematu icon_rolleyes.gif
Ze swojej strony mogę tylko napisać, że z siłą wyższą się nie walczy , ale rozumiem wystąpienie takowej - nawet najlepszych czasem dopada icon_lol.gif

Cytat

Dołożymy wszelkich starań, aby Zlot Forum 2013 był niezwykłym wydarzeniem.

Pozdrawiam
Marcin Szymanik

A to sobie zanotuję z datą na wypadek cięć przyszłościowych wewontków rozmaitych icon_wink.gif , i przypomnę w odpowiednim czasie w 2013 roku , może być Redakcja pewna icon_razz.gif icon_biggrin.gif icon_wink.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie mierzylem ile jest do wyrównania, obawiam się że sporo. Na poddaszu nikt tam raczej nic nie planował i w jednym rogu na oko widać że kilka centymetrów jest wyżej. Musze sobie dozować te wszystkie informacje, bo potem spać nie mogę. Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
    • zenek - widziałeś ten link ode mnie, na koncu było wyliczenie nośności ściany i były tez układy ze ścianami niesymetrycznymi. Co ty chcesz udowodnić "zwyczajowo"? Cegła, bloczek, dodatkowe zbrojenie bednarką, to wszystko ma znaczenie. Jeżeli ściana wytrzyma z zapasem bezpieczeństwa obciążenie od stropu to oprzec można, jeżeli nie wytrzyma to nie można. Nad czym tu debatować. Przeciez wiadomo, ze nikt nie buduje ścian zewnętrznych 12 cm z pół cegły  z wielu względów, ale w pomieszczeniu taka ściana może stanowić dodatkową podporę w pewnym zakresie obciążenia. Jakim zakresie - no takim, jaki wyjdzie Ci z wyliczeń. Strop tez przekazuje w punkcie podparcia pewne obciazenie - jakie - no wyjdzie z wyliczeń i co tu jeszcze nie jest jasne? Wiedza akademicka i chyba na tym zakończymy dywagacje  - można nie można, trzeba, nie wolno. http://il.pw.edu.pl/~kwal/BO/BOI_Mat1 O Chińczykach powiadasz - nie zrozumiałeś, że rozwalacie kolejny temat, który ktos czyta i próbuje zasięgnąć jakiejś wiedzy a Wy tu znowu cyrk robicie. Ja mam za wami latać i usuwac posty, w których dorośli faceci nie mogą kulturalnie wymienic kilku zdań bo zaraz na noże idzie. Czyta cała Polska a nawet Chińczycy. Przegapiłeś nawałnicę spamów czcionką zza Wielkiego Muru lub z Korei?
    • Pytanie jest proste jak drut - czy strop żelbetowy mozna oprzeć na ścianie o grubości 12 cm z cegły. Wiadomo, że strop ma ok 3 m. Dla mnie nie ma problemu, żeby odpowiedzieć - nie, nie można. Odpowiednia grubość ściany z cegły  będzie 25 cm. Nie musze tego liczyć - WIEM! Tak jest przyjęte w podręcznikach i zwyczajowo. Nie jestem konstruktorem - nie muszę tego liczyć. Ale wiem, że nigdy bym nie proponował konstruktorowi zastosowania cegły 12 jako podparcia stropu zelbetowego o szer. 3 m (ani drewnianego) - nie tylko ze względu na wytrzymałość, ale i na tęgość muru (oczywiście są dodatkowe jeszcze czynniki - ale pozakonstrukcyjne). No i na wspomnianą zasadę - zwyczajowe stosowanie pewnych wymiarów - które nie są zwyczajem utartym przy kuflu piwa - tylko opartym na tradycji - a tradycja na doswiadczeniu. To jest tak, jak przy tradycyjnej więźbie drewnianej - nikt nie liczy przekroju płatwi, stolca czy murłaty, albo krokwi - jeśli dach jest typowy. Przyjmuje się typowe, zwyczajowe wymiary.   A więc nadal pytanie do ekspertów: 1. Czy można oprzec strop żelbetowy na ściance ceglanej 12 cm grubej? 2. Pytanie dodatkowe takie: - jeśli można? - to czy dlaczego nie stawia się domów z cegły (bloczka) 12 cm? Oszczędnie, szybko, tanio. Przecież w takim razie bloczki 20 cm, cegła 25, czy pustak 18cm ze wzmocnieniem szkieletem zelbetowym - to czysta rozrzutność.     
    • Gość Henry
      Te na aku to takie zabawki tylko. 20-30 min.i klapa bo na tyle wystarcza prądu.
    • Pełna zgoda, wiem coś o tym i tez tak uważam. Nie mam dywanów w domu. Kurzołapek pełno w domach. Bez dywanu mogę sie obejsć.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...