Skocz do zawartości

Dom w tymotkach - SSO


Recommended Posts

Witam,
PnB już w ręce. Na polu bitwy pozostały 3 ekipy. Dom z pracowni Archon: dom w tymotkach.
http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom.../m4adeba68403bf

Zmiany, jakich dokonałem:
- podniesienie ściany kolankowej
- podniesienie parteru (sufit podwieszany)
- kanał w garażu
- likwidacja 2 okien dachowych
- likwidacja okna w pom. gospod.
- likwidacja komina wentylacyjnego w kuchni (went mech.)
- Ytong 24 + 20 cm styro
- strop Teriva

1. Ekipa nr 1 - 36.000 SSO bez dachu (robocizna)
2. Ekipa nr 2 - 140 000 SSO z materiałami, ubezpieczeniem budowy, pracowników, zabezpieczeniem socjalu, ogrodzeniem tymczasowym na czas budowy
3. Ekipa nr 3 - 155 000 SSO reszta jw., firma 20 osobowa

Ekipa nr 2 i 3 - w cenie zmiany, o których opisałem oraz schody wewnętrzne, bez tarasu. Dach z membraną, dachówka ceramiczna, rynny.
Ekipa nr 2 - zdjęcie humusu, komin Schiedel Avant Eco (piec kondens. z zamkniętą komorą), membrana Aquatec 120, dachówka Angoba kolor holenderka, rynny PCV Bryza (tu będzie zmiana na ocynk), kominy nad połacią - cegła klinkierowa, strop Teriva 3 komorowe bloczki. Z podziałem na etapy wychodzi u nich: prace fundamentowe 32tys., ściany nośne i konstrukcyjne + kominy - 30 tys., działowe - 6 tys., poddasze 6 tys., strop - 20 tys., dach + pokrycie + rynny- 46 tys.

Proszę o opinię na temat wyceny, szczególnie ekipy nr 2.

PS. Dodam, że nie szukałem ekip mało samodzielnych (tanich zarazem). Brałem opcję ingerencji z mojej strony i udziału w budowie, ale mam obawy czy dałoby się to połączyć z pracą i .....nie osiwieć przy okazji icon_wink.gif Edytowano przez Bruce (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...