Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

montaż stelaży w porothermie


Recommended Posts

W przypadku mocowań kołków w pustakach Porotherm, bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej techniki wiercenia, tzn. powinno wykonywać się to techniką obrotową. Nie wskazane jest wiercenie techniką młotkową czy udarową.

Jeśli chodzi o kołek NOBEX-N (producent podaje ten kołek pod nazwą NOBEX-NV), to producent deklaruje możliwość jego wykorzystania w Porothermie, ale przy tzw. połączeniu ?mniej odpowiedzialnym?, nie tłumaczy jednak dokładnie, co oznacza to wyrażenie.

[attachment=13838:Nobex.pdf]

Nobex.pdf

Nobex.pdf

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Generalnie stelaża do płyt g-k nie mocuje się do ściany, ale tylko do podłogi i sufitu. Co do kołków - to najprościej sprawdzić ich wytrzymałość na wyciąganie przy przewidywanym obciążeniu.chodzi mi o wianek który jest zamocowany do ściany icon_confused.gif

59b7e7753d621692.jpg
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Na pierwszym obrazku jak widać wszystko jest stare, a na drugim piękny przykład eklektyzmu. Ale nie widac tam dziadostwa i prowizorki, a niektórym się wydaje że pierdykną płytę OSB i będzie gites. No nie będzie, owszem można i z nią coś aranżować ale to trudne zadanie i raczej dla specjalistów.   
  • Rozmawiamy o surowych murach - cegła surowa jest taka sama teraz jak i 500 lat temu. Owszem - strop żelbetowy płaski jest diameralnie inny, niż sklepiony - ale to strop  Na tym tle różne meble czy wystrój wnętrza jest chyba  możliwy. Eklektyzm - jedni go lubią, inni nie. A na końcu i tak jest smak i gust - nie podlegające dyskusji    Np:      
  • Witam, zastanawiamy się z mężem nad kupnem działki która jest poniżej poziomu drogi publicznej - ile dokładnie nie wiem, myśle ze z metr. Powierzchnia działki to 900m2. Dodatkowo z tego co wiem są to tereny podmokłe, jednak naokoło jest mnóstwo nowych domków, z dwoch stron działki są domy i z dwóch droga publiczna z kanalizacją. I teraz moje pytanie: - ile może wynosić koszt podniesienia poziomu tej działki? JEdni mówią że nic jeśli ktoś za darmo będzie miał do oddania ziemie czy gruz po rozbiórce domu, inni  ze to straszne koszty - czy budowa działki na podmokłym terenie ma sens finansowy? Wiem ze takie domy sa budowane ale czy to są kwoty rzędu kilku tysięcy więcej czy kilkudziesięciu. - czy to że obaj sąsiedzi spuszczają na tą działkę deszczówke ( nie mają jeszcze rynien z tego co widziałam) powoduje że działka może byc jeszcze bardziej mokra czy to raczej kwestia wód gruntowych a nie "zewnetrznego" nawadniania przez sąsiadów. W odległości ok 150m jest rów melioracyjny.  
  • Odleciał - jak zwykle - na skrzydłach swojej wyobraźni 
  • Zenek, no jakie zamki???. To o średniowieczu i wcześniej rozmawiamy?.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...