Skocz do zawartości

ocieplenie od wenątrz


Recommended Posts

witam! zamierzam ocieplić wełną od wewnątrz domu jedną ścianę i to nie całą bo tylko w jednym pokoju dodam jeszcze że na tej ścianie tuż nad podłogą "przechodzą" rurki od centralnego ogrzewania zostały by one zamknięte wraz z wełną między murem a ścianką z płyt co zimą powinno utrzymywać w tej przegrodzie dodatnią temperaturę, dom powstał w latach 60-tych , konstrukcja z cegły nie ocieplona. proszę o rady w tym temacie
Link do komentarza
dziękuje za szybką odpowiedź, a jeśli założymy że w pokoju jest sprawna wentylacja (kratka komina wentyl.) i zrobię szczelną paroizolacje pod płytami, do tego jeszcze płyty mogą "magazynować" pewną część wilgoci to problem zawilgocenia raczej się zminimalizuje, prawda? ja bardziej bym się obawiał tego przemarzania ścian i osłabienia konstrukcji gdyż nad parterem z lat 60-tych dobudowałem piętro, czy jeśli ocieplę tą ścianę 5cm wełną a na dodatek w przegrodzie będą wspomniane rurki centralnego to istnieje jakieś zagrożenie z tej strony? chyba jak ktoś zrobi cało ścienną zabudowę typu komandor zagrożenie jest podobne? bardzo by mi zależało na ociepleniu bo w mroźne dni to wręcz czuje się jak ta ściana ziębi, dom stoi prawie w granicy to mógł bym jeszcze ewentualnie z 5 styropianu dać od zewnątrz. pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Przy chęci ocieplania od środka pomieszczenia ogrzewanego najlepiej wykonać obliczenia cieplno-wilgotnościowe dla tej przegrody. Programy, w których można wykonać te obliczenia dokonują analizy kondensacji pary wodnej projektowanej przegrody. Kalkulator obliczeniowy zanalizuje, czy ewentualny kondensat wyparuje w miesiącach letnich z przegrody budowlanej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...