Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
MateuszU

Izolacja pionowa zewnętrzna fundamentów.

Recommended Posts

Witam.
Muszę zrobić zewnętrzną izolację pionową fundamentów wolno stojącego garażu. Fundamenty nie mają kompletnie żadnej izolacji, więc muszę zrobić ją od podstaw. Poniżej w załączniku rysunek poglądowy do którego odnoszą się moje pytania.

1. Czy izolacja Abizolem R ma obejmować również ławę fundamentowa ?
2. Czy folia kubełkowa ma dochodzić do samego spodu obejmując ławę czy wystarczy jak rozpocznie się równo z fundamentem ?
3. Na jakiej wysokości ma znajdować się rura drenarska ? Czy wysokość zaznaczona na rysunku jest odpowiednia (miejsce łączenia się ławy z właściwym fundamentem) ? Czy może powinna znajdować się wyżej ?

DSC01446.jpg

Edytowano przez MateuszU (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te wszystkie izolacje i drenaż są zupełnie zbyteczne. Przed wilgocią przenikającą do ścian chroni izolacja pozioma nad gruntem. W budynkach niepodpiwniczonych wystarczy nałożenie bitumicznej powłoki na ściany fundamentowe, która zwiększa mrozoodporność podłoża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedź. W takim razie nie będę kłaść folii kubełkowej. Wysmaruję tylko fundamenty Abizolem. Rurę drenażową posiadam więc dam ją, tym bardziej, że w stronę budynku spływa sporo wody z terenów położonych wyżej. Tylko na jakim poziomie najlepiej położyć tą rurę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie nie będę kłaść folii kubełkowej. Wysmaruję tylko fundamenty Abizolem. Rurę drenażową posiadam więc dam ją, tym bardziej, że w stronę budynku spływa sporo wody z terenów położonych wyżej. Tylko na jakim poziomie najlepiej położyć tą rurę ???Witam,

Jakikolwiek drenaż wymaga zapewnienia odprowadzenia wody do np. rowu melioracyjnego, studni chłonnej, bo samo ułożenie rur niczego nie zmienia. Odwodnienie powierzchniowe najwygodniej zrealizować przez odpowiednie ukształtowanie terenu, aby woda nie gromadziła się na terenie posesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hydroizolacja budynku niepodpiwniczonego powinna być wykonana dokładnie, tylko wtedy ma szanse przetrwać długie lata. Przy zachowaniu odpowiedniej kolejności oraz grubości warstw, rozwiązanie zaprojektowane przez ekspertów Izohan taką szczelność zapewni. Poniżej przykład systemu opracowanego dla fundamentu niepodpiwniczonego.

rysunek fund. niepodpiwniczonego.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...