Skocz do zawartości

Tynk zewnetrzny


Recommended Posts

POMOCY....bo nie wiem co robic dalej.
Budujemy dom w Hiszpanii ,jestesmy na etapie wykanczania (nigdy bym sie nie zdecydowala na budowe tutaj domu wiedzac jakich maja fachowcow)Co nowa robota to nowy problem.
Dom wybudowalismy z styropianu ,wsrodku beton, wewnatrz wykonczony plytami k-g .Na zewnatrz tynk...i tu pojawil sie problem.Firma jako chyba jedyna w naszym miasteczku zajmujaca sie docieplaniem budynkow polozyla klej z siatka i jakis tynk mineralny szlachetny ( silikatowe czy silikonowe to produkt nie znany w Hiszpanii) po juz paru dniach tynk popekal i ma bardzo duzo cienkich rys. Po mojej interwencji przyjechal szef firmy i stwierdzil ze z jego strony wszystko zrobili jak trzeba i on nie rozumie dlaczego popekalo.Widocznie te klocki styropianowe (neopor) jakos inne sa jak normalny styropian.Zasugerowl ze polozy jakis cienki tynk akrylowy 2 warstwy po 3 minimetry(na jednej scianie) ,odczeka dwa tygodnie i jak bedzie dobrze to zrobi tak caly dom.Jak sie go zapytalam jaki dal klej to powiedzial ze dobry a byl to tylko klej cementowy z dolewaniem flexyfikatora F-300.
Nie wiem co robic ? Powiedzial ze jak bede chciala skuc ten popekany to uszkodze caly styropian.
czy nowy tynk na ten popekany cos da?
Prosze pomozcie....
Link do komentarza
Trudno ocenić prawidłowość zastosowania materiałów funkcjonujących na rynku hiszpańskim, a decydujące o ich własnościach są instrukcje z reguły umieszczone na opakowaniu.

W systemach ocieplenia stosowane są specjalne kleje do wtapiania siatki zawierające podobne składniki jak kleje do płytek ceramicznych a nie tylko plastyfikatory. Pęknięcia na tynku mogą być spowodowane nadmiernym skurczem kleju podczas wysychania natomiast
decydująca o zakresie ewentualnych prac naprawczych będzie przyczepność kleju do styropianu.

Jeśli przy próbie oderwania siatka odchodzi razem z warstewką styropianu, to można przyjąć, że nałożenie nowej warstwy tynku zlikwiduje problem.

Jeśli jednak klej słabo trzyma się podłoża to są dwie możliwości - zerwanie całej warstwy gdy łatwo odchodzi od podłoża lub przy w miarę dobrej przyczepności wykonanie dodatkowego połączenia mechanicznego ( kołki 6 - 8 szt/m2 przechodzące przez siatkę zbrojącą) naciągniecie nowej warstwy odpowiedniego kleju, gruntowanie i tynk ozdobny.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...