Skocz do zawartości

Poziomy wylewek, schodow i wysokosc pomieszczen


Recommended Posts

Czesc,

remontuje budynek z poczatkow lat 80tych. Na moj problem nakladaja sie dwa problemy - pierwszy z poczatkow budowy - wysokosc pomieszczen prawie 250cm jest do osiagniecia tylko bez wylewek, termoizolacji i okladziny podlogowej - od stropu do stropu (mowa o pomieszczeniu nad piwnica), a drugi to niedawno wylane schody przez wykonawce - ostatni stopien schodow prowadzacych NA te kondygnacje oraz pierwszy stopien schodow prowadzacych na kondygnacje wyzsza, sa za wysokie. Mam do wyboru:

1. zastosowac minimalna termoizolacje nad piwnica i zachowac bardzo nierowne schody, ale zblizyc sie do 240cm pomieszczen (jadalnia, kuchnia, lazienka i klatka schodowa)
2. zastosowac ciut lepsza termoizolacje (ok. 6cm w jadalni, ok. 8cm w kuchni i ok. 6cm w lazience) i stopnie wyzsze o ok. 3cm, ale z wysokoscia pomieszczen zejsc do ok. 236cm
3. zastosowac niezla termoizolacje (ok. 9cm w jadalni, 11cm w kuchni i ok. 9cm w lazience), stopnie o prawidlowej wysokosci, ale wysokosc pomieszczen ok. 233cm.

Sek w tym, ze piwnica ma byc ocieplona, ale nieogrzewana, a nie moge dac styropianu pod stropem piwnicy, bo jest juz bardzo niska: 170-175cm wysokosci (ja mam 189cm wzrostu, a syn zapowiada sie jeszcze wyzszy).

Poradzcie prosze, co poczac z tym fantem, bo i tak zle, i tak niedobrze, a najlepiej, jesli jutro zdecyduje sie na ostateczny wariant (musze sie zdecydowac na wysokosc puszek gniazdek w kuchni - nad blatem i nad szafkami wiszacymi).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...